Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

pre 6 minuta, NIXIE reče

Ja sam ih svuda imao i povadio. Stavio sam običan IEC konektor. Ti Kineski loše utiču na zvuk, blago zamućenje proizvode. Mislio sam da činim dobru stvar ali nije tako bilo. Moguće je da kvalitetan filter popravlja stvar, ali ovi nisu kvalitetni.

Jbt pa ja imam jos jedan filter ovde u drugoj sobi u razvodniku  :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Filteri bi trebalo da imaji pozitivan uticaj, i praktično i teoretski, smetnje su svuda, ali ti Kineski nisu pozitivni. Recimo kad bi uzeo za pojačalo trofazni trafo (bez nultog provodnika i bilo kakvih filtera) i ispravljač sa 6 dioda, praktično ti ne trebaju na sekundaru filterski kondenzatori (nešto malo). Samo je sve to krajnje nepraktično, retko imaš trofazni priključak bilo gde osim kuhinje. To bi ubijalo kako svira siguran sam. Ja sam imao pre (a imam i sad) trofazni priključak u dnevnoj sobi, i razmišljao sam o tome odavno,  ali nisam nikad napravio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni nemaju uticaj ni na pikosekundne signale ni na rf desavanja na 13.56Mhz.

Ni za laptop ni za komp, ali kako toliko uticu za audio to ne mogu da dobacim...ama nikako...

Pogotovo na dinamiku, a ne na sum...

Male zavojnice ispred trafoa guse i ubise, a one velike u zvucniku prosledjuju svu dinamiku bez ostatka...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Virgin snake oil :D 

Nema mrezni filter nikakve veze sa dinamikumom, ni priblizno slicnu lokaciju, a ni velicinu, u liniji signala zvuka kao kalem u skretnici :) 

Baska opseg rada...davi neke MHz, spajkove i pikove suski iz mreze i najcece ka mrezi...neki od tih filtera stite mrezu od sprave koja je izvor smetnji.

Ne guse i ne smeju da guse, kada je dobra skretnica. Moze fazu da pomeri(a moze i da se upegla), ali impuls mora da prosledi, ono sto filter nije otsekao. Sto se tice te dinamike. Moze da umlati efikasnost, utrosi energiju, ali ne i brzinu signala.

Da li pojacala dostizu te neke dinamike koje bi bile "ubivene"... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e pa kad se čoveku spava ceo dan, a previše je glup da se bači u krevet i previše lenj da radi nešto zaista korisno, onda se vreme troši na useless gluposti :D

elem, evo jedan sklepani double opamp od dva singla ali sa obrnutim + i - ulazima da testiram Mikinu teoriju o obrtanju faze.

znam da izgleda kao da je sve u kratkom spoju, ali verujte na reč da nije :blink:

sad me naravno mrzi da ga probam :sarcastic_hand:

IMG_20200605_175141_crop_5.jpg

IMG_20200605_175059_crop_86.jpg

IMG_20200605_175047_crop_93_resize_48.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

elem :sarcastic_hand: želja za lemljenjem je bila jača od paljenja mozga, sada vidim da filterski stepen nije simetričan iako mi se tako činilo na šemi onako letimično, tako da promena faze na ovoj poziciji jednostavno NE funkcioniše, čak se pojavi i DC na izlazu, mrzi me sad da analiziram šta se tačno tu dešava. S druge strane sad kada sam normalno povezao ulaze lepo svira, što nije ni čudo, ovi ad817 bi trebalo da su odlični za "teranje kablova"

eto, žrtvovao sam se za besmisleni eksperiment i malo ispao glup da drugi ne bi morali :sarcastic_hand:

IMG_20200605_194709_crop_88_resize_88.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, Mikorist said:

Trafo na izlazu sa obrnutom fazom je rešenje. Zapravo to mi više znači od decibela. :sarcastic_hand:

 

 

 

okreni fazu na zvucnicima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kutiju će dobiti po meri, kao kad odeš kod šustera pa staviš noge na papir ili skener i urade ti po meri cipele od nojeve intimne kože. :D 

Mika, kao napalm-diyer prvo mora da zaokruži priču oko toga šta ide u kutiju, na kojim mestima i sijaset drugih detalja. To odredi dimenzije.

Posle je lako cepati molekule i atome materijala, gladiti, maziti i ulepšavati do mere mašte i pameti. :good2:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Mikorist reče

evo i ovo stiglo. ostalo je da naručim trafo - case closed.

dimenzije trafoa su 90x32mm

Screenshot 2020-06-05 at 23.38.26.png

Lepo.

3 primara, 2 po 20V i jedan 12V, sekundar ne treba, taman ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...