Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

6 minutes ago, Mentok said:

aha, okej, ključno u mom pitanju je i bilo to da se koristi 1:1 trafo, na takvu implementaciju nisam naišao.

ništa, back to the drawing table :hammer:

Beyerdynamic 1:10 mic trafoi se ponekad nadju na ebay za 30-40E par

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo USB kabl za DC dokasapljen, još da sklepam neko napajanje, sutra stižu neki opampi, izvukao sam neki laptop iz špajza da mu naglavim Daphile, polako bušim pločice za onaj preamp.... ima šta da se radi :hammer:

IMG_20200601_163132_resize_96.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

whoa, Daphile mnogo lakši za instalaciju nego što sam mislio i još radi na raspad laptopu iz špajza od pre 15 godina :sarcastic_hand: Prepoznao bez problema i Toppinga sa svim podržanim modovima i Wi-Fi karticu na laptopu. Sad još malo komplikovano dok ne prokljuvim šerovanje fajlova kroz mrežu, a wifi upload je painfully spor, al pustio sam neki radio :dance4:

O zvuku ne znam ništa, trenutno mi nakačeni moji C zvučnici na moje B pojačalo :loleverybody:

IMG_20200601_203908_resize_75.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj i Volumio. Evo kako da se spusti na HDD:
 

NOTE: you will loose ALL the data on your HDD.

- Flash Volumio 2 to a usb stick
- Format another usb stick wit FAT32, and copy the unzipped downloaded x86 image to it.
- Then boot from your usb volumio 2 stick.
- Will until the UI is showing, the press ctrl-alt-F1 to open a terminal session
- Log in with volumio/volumio
- Type

Code: Select all
    sudo blkid


and check the output.
- You should see /dev/sda, /dev/sdb and /dev/sdc (presuming you only have one disk in your x86 pc)
The device with the labels "volumioboot", "volumioimg" and "volumiodata" is the one you booted from.
The device with the single vfat partition is the stick with the volumio image, assume it is /dev/sdX (X being a, b, c...)
The other device is your netbook's hdd, assume it is /dev/sdY (Y being a, b, c...)
- When sure about the devices, type

Code: Select all
      mkdir usb
      sudo mount /dev/sdX1 usb
      cd usb
      ls -l     
      sudo dd if=fullnameofthevolumioimage   of=/dev/sdY   bs=4M
      sync
      cd ..
      sudo umount usb
      sudo rm -r usb
      poweroff


- remove the usb sticks, reboot et voila

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Mentok said:

ću probam, negde sam čitao da valjda sa volumiom može da se namesti bit perfect volume kontrola interno u DAC-u za ovo Toppingče

U Daphile može da se isključi volume kontrola pa u dac stigne bit perfect. Ako je star komp valja probati preko browsera u settings uključiti neki grafički andrak, počne da koristi i monitor laptopa sa nekom maleckom rezolucijom pa se može i direkt na laptopu upravljati a prikaže i omot šta se sluša.

Volumio probah, sviđa mi se ali bilo malo problema na kanti na kojoj sam ga koristio pa sam se vrnuo na Daphile. Imao sam utisak masnijeg basa sa njim (a i lepša mi polovina) neg sam imao tehnički problem i odustao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eve, lemljenje je bilo skoro pa pič... dim, ali dok sam ih oblikovao na dimenziju, uhhh. lemovi su okej nego ni je najtanji tinol što sam imao 0,7mm, a i vrh na lemilici nije baš od najtanjih, mrzelo me da menjam vrh pa ostalo malo više kalaja na nožicama, al ko ga šiša...

IMG_20200602_195901_crop_11.jpg

IMG_20200602_215233_resize_63.jpg

IMG_20200602_215748_crop_6_resize_79.jpg

IMG_20200602_202502_crop_69.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 47 minuta, Mentok reče

eve, lemljenje je bilo skoro pa pič... dim, ali dok sam ih oblikovao na dimenziju, uhhh. lemovi su okej nego ni je najtanji tinol što sam imao 0,7mm, a i vrh na lemilici nije baš od najtanjih, mrzelo me da menjam vrh pa ostalo malo više kalaja na nožicama, al ko ga šiša...

IMG_20200602_195901_crop_11.jpg

IMG_20200602_215233_resize_63.jpg

IMG_20200602_215748_crop_6_resize_79.jpg

IMG_20200602_202502_crop_69.jpg

sve je bolje od 2134.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ovo mi je bilo lokalno (čitaj - preko foruma) lako nabavljivo, a imam još neke AD826 SMD par, ali ajde reko ipak su ovi LME moderniji pa nek stoje. U filteru je trenutno OPA2111, tu ću tek da vidim šta ću, al otom potom, taj je lako menjati. Inače, nisam ni "upoređivao zvuk" pre i posle pošto mi je levo uvo začepljeno već treći dan :sarcastic_hand::sarcastic_hand: pa slabo išta čujem :blink: oće to tako. Ali evo stigli opampi danas pa reko saću da vas zalemim ko bele lale...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa Mika je nešto kačio, ali ne znam da li je to bilo definitivno tačno, pogledaću ja jedan dan da ispratim vodove kolko mogu kad budem u meditativnom raspoloženju :D pa nacrtam kolko uspem da dešifrujem. mislim sićušno jeste, al opet samo dvoslojna štampa, znao sam da se snađem i po kokplikovanijim pcb-ovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...