Jump to content

EI Nis Yugoslavia - "game over"


ZZZ

Preporučeni Komentari

Pogledati malo sa višeg nivoa: Svetozar Radišić Kapitalizam je došao i kod nas naravno, kao i svuda, i u svojoj potrebi da se širi i gasi sve koji ne žele da sarađuju sa njim, nemilosrdno guta sve ispred sebe.

Naši "patriotski" nastrojeni direktor-gmazovi jedva čekaju da im neko proturi kovertu ispod stola da kažu STOP zdravom razumu prosečnog proletera, što im privatne firme zvane "politička stranka" i omogućavaju.

Nije teorija zavere, jasno i lepo se uklapa u prazninu logike razmišljanja.

 

 

Ustvari pogledati Tesna koža bilo koji deo, sve jasno odmah :)

Evo na komičan način prezentovanog parčeta istine, kako to radi Gmaz Direktor izvšitelj (koji je samo zadnja karika u lancu uništenja).

 

Ostaje nam da se pomirimo sa time da smo postali kolonija zapadnih velesila - još od četres pete ;)

Ovo sve sada je samo logičan sled događaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaj video ;)

Nije teorija zavere - kako objasniti neuspešne privatizacije (upravo primer Western Electric). Zašto bih kupio ja firmu da je opljačkam sam od sebe?

 

Lepo si napisao:

 

Kod mene više i ne postoje zanimanja osim konobara, sobarica, prodavača i sl. 15% BDP-a je od prodaje zraka, sunca i magle.Odavno trasiran put u propast.

 

Radite vi kao konobari, sobarice, prodavači, a od nas uvozite cevi, tranzistore, belu tehniku, jabuke, olovke, usisivače, svinjetinu, avione, šibice, toalet papir... (spisak na žalost beskonačan).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemaju "zapadne sile" nikakve veze s tim, radi se samo o lokalnoj pohlepi, slaboj obrazovanosti i neradu. Teorije zavjere u takvom okruženju caruju....

Upravo tako.

 

Umesto da od EI NIš, odeljenja za proizvodnju gramofonskih ploča PGP RTS naprave ono bar muzej, ako već nemaju mentalnog kapaciteta da shvate obe ove delatnosti u smislu cevi kao vintage i nosača zvuka (LP) koji se vratio na "velika vrata" i "zbrisao" CD kao medij jednom za svagda, oni su to isekli, očerupali, pa prodali na kilo, ili jos gore, prodali upravo tim našim tzv. kolonistima u bescenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi nasi kao u matrixu - vide samo nekretnine, zemljiste i veoma brzu i laku kintu koja se zove mito.

Njih ne intersuje nista drugo.

Pozicije moci se iskljucivo koriste kao medjusredstvo, da bi se brzo, lako i efikasno upravljalo pravosudnim sistemom.

Cije odluke postaju izvrsne. Jednostavno nista ama bas nista ne moze da prodje mimo pravosudnog sistema. Na osnovu toga ONI traze svoj DEO.

(Beograd na vodi...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sećam se jedne naslovne starnice nekog britanskog časopisa od pre par godina, na njoj 4 ili 5 integralaca sa cevima, svi iz Kalifornije, a u prva dva lepo se vidi po 7-8 EI lampi sa sve "Made in Yugoslavia" natpisima. Pa kako onda nije išlo?

 

Inače, nije nepoznat postupak zapadnih proizvođača da otkupe neku firmu samo da bi je ugasili kao neželjenu konkurenciju, tako je prošao "Tungsram" u Mađarskoj, kupljen danas, sutra ugašen, radnici svi otpušteni.

 

Ja sam inače bio u NIšu da bih se dogovio oko eventualne proizvodnje štampanih pločica. Vlasnik tog ogranka je tada bio neki naš čovek koji se tim poslom bavio 20+ godina u Francuskoj. Ovi domaći samoupravljači nisu hteli ni da razgovaraju za serije manje od 1.000 komada, pa sam otišao kod Tibora iz Subotice, koji je bio jako fleksibilan, Čak mi je nabavio vitroplast ua nanosom bakra od 70 mikrona. Na žalost, i to je sada postao problem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bioskopi , lokalne i ne-lokalne radio stanice sa po 30-40 i vise godina postojanja .......

 

Srbija ce valjati kad Srba ne bude ....... ili bar tako ispada zbog dovoljno velikog procenta bagre koja raskućuje sto nije njihovo da raskućuju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sećam se jedne naslovne starnice nekog britanskog časopisa od pre par godina, na njoj 4 ili 5 integralaca sa cevima, svi iz Kalifornije, a u prva dva lepo se vidi po 7-8 EI lampi sa sve "Made in Yugoslavia" natpisima. Pa kako onda nije išlo?

 

Inače, nije nepoznat postupak zapadnih proizvođača da otkupe neku firmu samo da bi je ugasili kao neželjenu konkurenciju, tako je prošao "Tungsram" u Mađarskoj, kupljen danas, sutra ugašen, radnici svi otpušteni.

 

Ja sam inače bio u NIšu da bih se dogovio oko eventualne proizvodnje štampanih pločica. Vlasnik tog ogranka je tada bio neki naš čovek koji se tim poslom bavio 20+ godina u Francuskoj. Ovi domaći samoupravljači nisu hteli ni da razgovaraju za serije manje od 1.000 komada, pa sam otišao kod Tibora iz Subotice, koji je bio jako fleksibilan, Čak mi je nabavio vitroplast ua nanosom bakra od 70 mikrona. Na žalost, i to je sada postao problem.

MENI SU RADILI I SERIJE OD 11 KOMADA.  ( 10 je prototip 11 je serija :wink2:  pa ispadne jeftinije 11 nego 10. I kad ti 1 treba bolje uradi 11 ) Vrhunski kvalitet, metalizacija, stop lak, bela štampa,.... Ako se dobro sećam 10 DEM  po dm2

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Alex

 

Srbija je za Hrvatsku beznačajan trgovinski partner (u ukupnoj bilanci), tek toliko da razbijemo neke zablude. :) Ostalo spomenuto manje više nebitno pa i ne komentiram. 

 

Evo, ukratko da ne linkam podatke iz državnog zavoda za statistiku, a kao prostorni planer znam ih napamet. :)

 

http://www.tportal.hr/biznis/trendovi/361998/U-prvih-devet-mjeseci-izvoz-u-Srbiju-povecan-za-40-posto.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Roger M. mi je na ovoj BAF prezentaciji postao vrlo sumnjiv kada je poceo da tvrdi da moze da izgura stabilnih 40W iz dve PP vezane EL84 sa nekih 720VDC- B+ / 360VDC-G2+ , glupost ,

a prekinuo sam da gledam taj spot u momentu kada je sve Jugoslovene (Srbe) nazvao grupom prevaranata nakon sto nije uspesno zakljucio posao u EI NIS fabrika el. cevi ,gde predpostavljam da je tom poslu on trebao naravno biti glavni dobitnik profita a nasa EI  fabrika gubitnik , odnosno da radi za kikiriki zaradu .

Zakljucak : po mom misljenju Roger M. je lazov , neznalica i obican pevarant iz cistog koristoljublja .

 

Za te retke i stare Philips masine koje su zavrsile na otpadu , rekao bih da je mozda i bolje tako nego da ih za sitne pare razvlace,preprodaju i koriste sirom sveta likovi slicni R.M. , ipak je ovaj nas Narod nekada davno te visoko-kvalitetne Philips masine skupo i preskupo nekome platio .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Alex

 

Srbija je za Hrvatsku beznačajan trgovinski partner (u ukupnoj bilanci), tek toliko da razbijemo neke zablude. :) Ostalo spomenuto manje više nebitno pa i ne komentiram. 

 

Evo, ukratko da ne linkam podatke iz državnog zavoda za statistiku, a kao prostorni planer znam ih napamet. :)

 

http://www.tportal.hr/biznis/trendovi/361998/U-prvih-devet-mjeseci-izvoz-u-Srbiju-povecan-za-40-posto.html

 

Izvini druže Botiću, pogrešno sam se izrazio, nisam mislio na robno-novčanu razmenu između Hrvatske i Srbije, već svih ex Yu republika u globalu sa ostatkom kapitalističkog zapada.

Situacija u Hrv i Srb gotovo identična - znamo šta smo sve proizvodili i vi i mi i ostale republike, a sve te fabrike (ne sve ali velika većina) se zna kako su završile - uništene, da ne bi proizvodile i da ne bi hranile narode ovde. Jer bolje je da te ONI unište i prodaju ti svoje.

Sudbina svih malih naroda u "tranziciji".

 

Podsećanja radi:

 

Jugoslavija_proizvodnja.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio juče greškom i ničim izazvan do muzeja 25. maj, nesam ulazio jer nije bila nova postavka (uzgred, postavke su im uglavnom odlične, suveniri takođe i primer kako treba da radi muzej) al sam posedio u bijoskopu, na stolici gde je drug stari sedio i pogledo filmske novosti.

 

Da vidite kako drug stari vešto rukuje mistrijom a onda se setim da ovi sad ni lopatu ne umeju da drže da uspu malo maltera u rupu u zemlji. E taka nam i država.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Roger M. mi je na ovoj BAF prezentaciji postao vrlo sumnjiv kada je poceo da tvrdi da moze da izgura stabilnih 40W iz dve PP vezane EL84 sa nekih 720VDC- B+ / 360VDC-G2+ , glupost ,

 

Uf ja taman uzeo elektrolite da dignem napone iz mreže da probam :buehehe:

 

nisam znalac ali kad je pokazao onaj malecni trafojčič sve mi je bilo jasno, ok i parafeed i autotrafo ali onaj pikolino, smešno, snake oil

 

i kolko ja razumem engleski nije nazvao sve Jugoslovene prevarantima nego direktorsku ekipu tamo, nebitno, a po tome što se nisu dogovorili znači da su isti kalibar niko nikog nije uspeo da uradi.

 

 

 

Što se tiče druga Starog jes i on bio baraba ali :pioneer:  imo šlifa

 

 

Žilnik bio malo na mardelj zbog ovih filmova

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  Kolegione M

 

Pusti tog R.M. jer je to neki nebitan lik ,

 

licno smatram da su organizatori BAF 2015 trebali umesto njega pozvati nekog pravog  profija koji zaista ima sta da kaze na temu el.cevi i audia,

 

recimo smatram da je Ing. Ralph Karsten iz Atma-Sphere trebao da bude tu , jer on bi imao  Zaista sta da kaze i pokaze na temu el.cevi i kvalitetne

 

reprodukcije zvuka ,a i vec dugo vremena pomaze medjunarodnu DIY audio zajednicu koliko moze , zaista je nepravedno  zapostavljen .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve nas spopada razumljiva nostalgija ali ekonomija, nažalost, nikome ne oprašta. Jednostavno rečeno, nije moguće organizovati proizvodnju ako koristite samo mali procenat raspoloživog kapaciteta. Ako fabrika el. cevi ima kapacitet od, naprimer,  jedan milion cevi godišnje onda nije moguće organizovati proizvodnju od samo sto hiljada cevi za godinu dana. Ustvari, moguće je proizvesti sto hiljada cevi za nekih mesec dana a zatim sve zaposlene poslati na (ne)plaćeni odmor.

Potpuno isti problem su imali svi veliki proizvođači automobila, traktora itd u trenutku kada su izgubili tržište. Prema tome, osnovni uzrok sveopšteg urušavanja naše ekonomije su " neopravdane i ničim izazvane ekonomske sankcije međunarodne zajednice odnosno UN". Za ponovno oživljavanje proizvodnje potreban je veliki novac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odgledo taj videjo, posle je bio matori Pass, single ended vfet....

 

Uzivao sam u N.Pass prezentaciji ,.... opustenoj , duhovitoj i izuzetno tacnoj , tako to rade Zaista Pravi profesionalci .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

A šta mi tu možemo, ništa.

 

Kao klinac sam otišao da radim u firmu gde su radnici izneli direktora zajednno sa foteljom i izbacili iz fabrike, taj se posle vratio kao poluvlasnik kupivši firmu od njihovih para i ebo im nanu načisto, ja sam kidno brzo, skratio me možda za jednu platu, a pojedini radnici su završili kao nervni bolesnici od borbe za svoje.

 

potpuno ista priča kao i u dokumentarcu i bezbroj drugih primera

 

muka mi od toga odo da krpim nešto

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav

 

Te slike kod Jacmusic sam ja napravio 2010te.

Tako je sve stajalo do 2013 te novembra kada su masine koje je Whitener kupio iznesene a ostatak ,skoro polovina

je zavrsio na aukciji u samoj fabrici po ceni starog gvozdja.

A inace slike su samo iz finalnog dela proizvodnje i testiranja,sama fabrika je bila ogromna ,posebni delovi za sastavljanje cei i motanje resetki nisu prikazani,naci cu slike te ih okaciti.

Inace same masine koje je WE kupio su jos u Nisu u jednom privatnom magacinu ,stoje i cekaju dalju sudbinu.

Ko zna da li ce uopste ista od svega to biti ponovo u funkciji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...