Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

El si merio Stree Che ?

Pretpostavljam da ti restartujes(gasis) komp svaki dan i u toj varijanti se ne cuje prc- prc,vec samo u varijanti kad se komp duze ne gasi.

Medjutim kad se izmeri sa latencymon pokaze da sistem ima neki problem koji se manifestuje posle nekog vremena sa prc-prc.

Nisam merio, nema potrebe da istrazujem uzrok problema kad problema nema.

Jeste, laptop radi svaki dan po 8-10h, onda se gasi do sutra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Vi ste severnjaci oduvek bili napredni.Ne kaze se dzabe shto juznije to tuznije.

 

Eh, nemoj da si malodušan... Ako radi sa 7edmicom, radiće i sa desetkom. Isti klinac. Jedino ako si zapekao sa XP-om onda ništa bez osvežavanja hardvera. Ne znam za Vistu, to sam skroz preskočio isto k'o i 8micu. Ja biće na svaki drugi mikrosoftov ship of fools naskočim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma radi sa sedmicu,al nece sa desetku.Skajp brlja redove,zvuk latencija u tri lepe,firefox brljavi,madvr renda hd sliku ochajno,mpc-hc puca ko legishter.

 

Eve sa jednog IT voruma zanimljiv opis :

 

I meni Win 10 radi odlično. Čak ga imam i kao primarni i jedini OS na jednom laptopu. Zašto? Ne zato što sam zaljubljen u njega kao savršenstvo operativnog sistema, nego zato što ćemo u najskorije vreme svi morati da pređemo na taj, u skoroj budućnosti, jednini MS OS. Međutim, kada treba nešto da uradim što meni treba (naglašavam ovo meni), onda to radim u Win 7 ili čak u XP jer u Win 10 to jednostavno ne radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni su pojedini programi brljali kad sam instalirao w10. Tad još nije bio ni u beta fazi. Koristim ga na starom klinčevom računaru amd phenom 2 (545 valjda je oznaka) sa 2gb rama. Sa Skajpom nikakvih problema nemam, mpc sam koristio sad ga menja vlc, chrome umesto ffa. Kao i kod svakog ms osa instaliraj na prazno, ne preko starog osa i radiće ti. Meni je posle XPa desetka dobar ms os.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam kako je kod drugih ali ja sam instalirao sve programe koji mi trebaju u svežoj instalaciji (prvo radio update a potom čist install) i sve što imam na računaru radi bez problema... Ćerkina oba računara sa win10 imaju aplikacije instalirane nakon upgrejda sa w7 a jedino na ženinom laptopu nije bilo svežih instalacija a ona jedino koristi browser kao primarnu aplikaciju i praktično ništa drugo ako se izuzme par pomoćnih programa kao što je Foxit reader npr...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljiva stvar, na jednom starom kompu sam imao Windows 7, pored njega je instaliran Windows 10. Na Win10 štampač nije radio, ali zato kad je odrađen upgrade sa 7 na 10 radi savršeno...

 

OS ko os, bolji je od sedmice, a da li je dobar, to je već upitno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljiva stvar, na jednom starom kompu sam imao Windows 7, pored njega je instaliran Windows 10. Na Win10 štampač nije radio, ali zato kad je odrađen upgrade sa 7 na 10 radi savršeno...

 

OS ko os, bolji je od sedmice, a da li je dobar, to je već upitno...

 

Kod mene u firmi posle upgrade-a sa osmice (clean install w8 + upgrade + apps) Canon multipraktik štampač/skener radi kao štampač, još nismo posvetili vreme tome da i scanner pokrenemo. Ovako sam od sebe ne nudi znake života.  Dakle, nije W10 savršen, ali ima svoje dobre strane. Kod ćere smo odložili upgrade jer u početku dosta aplikacija koje ona redovito koristi nisu bile spremne da rade na w10.

Ima i negativnih momenata. Ortak je redovito koristio Team Viewer na w7 i nakon instalacije na w10 posle svega desetak dana do dve nedelje, T.V. je konstatovao da je reč o poslovnoj primeni a ne privatnoj i ponudio kupovinu licence za poslovne korisnike a otkazao validnost free licence.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene u firmi posle upgrade-a sa osmice (clean install w8 + upgrade + apps) Canon multipraktik štampač/skener radi kao štampač, još nismo posvetili vreme tome da i scanner pokrenemo. Ovako sam od sebe ne nudi znake života.  Dakle, nije W10 savršen, ali ima svoje dobre strane. Kod ćere smo odložili upgrade jer u početku dosta aplikacija koje ona redovito koristi nisu bile spremne da rade na w10.

Ja imam gomilu hardvera koja je super radila pod 98 i XP a pod 7icom neće. TV kartice, skener(HP). Namerno to rade, ne objavljuju drajvere da bi narod kupovao novi hardver. A kako starim sve sam inertniji na promene. Ne menjam ono što dobro radi i na šta sam navikao. Tako da će 10ka da se načeka kod mene.

BTW Imam u firmi i  veoma skupi, specifični  i specijalizovani softver koji (deklarisano)radi na  XPu. Ni na kraj pameti mi  ne pada da ga osavremenjujem menjanjem platforme.

Ima i negativnih momenata. Ortak je redovito koristio Team Viewer na w7 i nakon instalacije na w10 posle svega desetak dana do dve nedelje, T.V. je konstatovao da je reč o poslovnoj primeni a ne privatnoj i ponudio kupovinu licence za poslovne korisnike a otkazao validnost free licence.

:buehehe:

BB1Aus-Logo2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam se ukljucivao u temu.

 

do sad.

 

probao.

 

iskreno, w10 je govno.

 

da radi dobro, ne radi.

 

ja sam se dosta batrgao i pruzao otpor sto se tice w7,

 

ali silom prilika sam morao da predjem.

 

sto se tice w10 - nece da moze, kod mene.

 

ako nekad u skorijem vremenu bude moralo ...

 

ima i drugih os osim w.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...