Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

Onomad imao svakojakih antivirusnih programa. Avast je bio poslednja kap u čaši. Palio rotaciju i url'o na zvučnicima k'o sirena.

Što se mene lično tiče, meni je sve to NightmarePro, Paranoia Unlimited Edition... Dobar antivirus će da pohvata sve keymakere i tzv maliciozne izvršne fajlove a Windows AV (sada Defender) je to sve uvek radio savršeno. Legalni Win8.1 može da se kupi za 100€ i ako se stavi na računar, eto dobre osnove za update na Win10 i onda se tako krene, sve je čisto i posle nema potrebe da se na računar trpaju razne aplikacije koje sa sobom u startu donose maliciozni softver. Sve je u suštini stvar lične odluke. Danaske nova konfiguracija sa preinstaliranim win10 može da se kupi nova za 17.500. All-in-one. Jest, nije mašina kakva na primer meni treba za ozbiljan rad, ali osim monitora tastature i miša, ima sve.

Razumno ponašanje i pridržavanje nekih osnovnih pravila o tome kakvi se fajlovi svlače sa interneta i/ili kakav se sadržaj kopira sa donešenih prenosivih stikova u suštini je već 99% zaštite... Za preostalih 1% tu je Defender. Bar što se mene tiče.

Koga je stvarno frka od opasnih programčića uvek ima mogućnost da koristi Linux kao operativni sistem ili da koristi dual boot opciju i drži windows distanciran od interneta, mrežnih komunikacija i onemogući/izbegava kopiranje sa eksternih izvora...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni je avira bila zadnja. dobro je radila ali koj će mi pored defendera

istina, ne dozvoljava pirate, ali po nešto i prođe kao što je acdsee i avs video editor, meni dovoljno

malo je zahebano sa igricama. da bi se instalirale mora se isključiti antivirus, ali tako je bilo i ranije. pa ko voli neka izvoli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

actu9w.png*

 

Real-World Protection Test (Test March – June 2015):

http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2015/07/avc_prot_2015a_en.pdf

Source:

http://www.av-comparatives.org/real-world-protection-test-march-june-2015/

 

*Ovaj test je radjen sa free i trial verzijama . Placeni se "ne takmice" jer im je svima  "protection rate"  99,999 %  ...Budalastina. :buehehe:  

Ako moram imati Windows kod kuce (My Wife & Kids) moj primarni anti-virus je Avast Premier. Platio ga legalno do 2018. Ne moze da se poredi sa free verzijom . Free Avast je eksperimentalan i bajat - kao i svi drugi antivirusi koji su free. Poredio sam baze antivirusa za isti dan. Nema veze sa vezom free i placen.Da ne kazem za dodatne ("military-grade") opcije koje se nude.

 

Norton Ghost kao program koji pregazi sve viruse zajedno sa sistemom .

"Idealna zastita" bi bila da se ima poseban server Linux masina sa antivirusom - koja brani klijente racunare pod Windowsom. To sam radio firmama za pare svojevremeno sa F-secure - obuka u Finskoj , itd... Kod biznis edicija antivirusa ne prolazi skoro nista od virusa...samo kod sirotinje (lici na svetsku zaveru - zar ne ?) . :rasta: 

 

U inostranstvu (pogotovo USA) firmama je isplativije da plate lepo Apple (MacOSX) nego da se bapcu sa Windowsom i virusima. Naravno u koorporativnim okruzenjima  nije stran ni Linux. Sve se koristi - naravno u zavisnosti od potreba.blablabla

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja otkad stavio peerblock sa dve milijarde IP adresa ne vidi me niko  :scratch_head: Neće mi skida torr sa javnih track, sve blokirano. Samo privatni rade, jedva. Tu je i ESET EndPoint Security iz navike, eto kao firewall neki, čisto da mi presretne nešto što oće vanka/unutra...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ignorance is bliss . . .

 

Anitivirus i OS je samo deo slagalice . Propagande .Zamajavanje narodnih masa da su "safe" .   :buehehe: 

 

Problem je i u hardveru , ne može se verovati  ni  modernom hardveru  ...

Svi oni dolaze sa preinstaliranim boot loader sistemima (nonfree BIOS-ima)  ... na primer ,  

moguće je preko njih  snimati preko mikrofona , čak i kada operativni sistem (bilo koji) to onemogućava .

U tom smislu , čak i BIOS ,  UEFI su ugroženi, zaraženi (šta mislite ko ih je zarazio ?) , jer su i proizvođači matičnih ploča

 deo potpuno istog problema  ------>  Rakshasa: The hardware backdoor that China could embed in every computer

 

rakshasa-architecture-640x360.jpg

Postoje neki sigurniji laptopovi sada dostupni ali su retki ( i zastareli ) : Gluglug X60 Laptop now certified to Respect Your Freedom

 

Koriste :

http://www.coreboot.org/

Welcome_to_coreboot

Supported Motherboards

 

Open Source firmware. Odnosno FREE BIOS.

 

 This is why I don't "trust" any OS. (ONLY FSF-endorsed)

 

foilhats_400.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

KAV , placena verzija

 

(trial, key svakog meseca , funkcionalnost ista kao kod placene)

 

najoptimalniji je po pitanju zastite i petljanja u moje upravljanje racunarom

 

KIS je bolja verzija,...ima i verzija za trial od 90 dana, isto full funkcionalna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Realtek ALC codek radi automatski . ne treba nikakav drajver - sam ga instalira. jaako  dobro svira

 

ovaj sad zadnji apgrejdovan , Windows 10 - Realtek ALC High Definition Audio driver,  je bolji i od Apple drajvera a i od Linux-a.

nemam pojma sta su uradili. ubija kako se dobro cuje.  :crazyrocker:

 

 

edit:

 

a i slika na monitoru je primetno bolja. peglaju ga samo tako   :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6.0.1.7572 ?

 

Capture.png:wink2:

Implementacija ovog audio chipseta na ovoj ploci je ludilo. Bolje radi ( manji je sum/nema ga ) i od Gigabyte G1.SNIPER (ALC898) sa promenljivim opampovima koja je satro namenjena za slusalice .  :connie_nutzo: 

Capture.png

decibeli i tabele, fenseraj kondovi, ESD i LED Noise Guard-i su ocigledno sviranje q...zavisi od ploce do ploce, cak i serije, Z97N rev. 1.1 svira bolje od rev. 1.0 bukvalno . . . .  a evo i od verzije drajvera.   :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Outhere is (certainly outdated biggrin3.gif) a catalogue of NSA firmware-hacking tools (ARKSTREAM) for BIOS-spy hacking.nsa.gif

Proprietary BIOS firmwares (installed at manufacturing time) are many years now with malicious implants (payloads) which operates above antivirus and any available OS.

Over a billion machines running proprietary BIOS. 

BIOS malwares uses certain functions with high-level system privileges to read all data and code that appears into a machine’s memory.

Even the Tails Linux, system that Snowden use to protect himself can’t actually protect him from the NSA or anyone else if use the proprietary UEFI firmware and BIOS. throw.gif

Possible solution/replacement - LinuxBIOS (Coreboot, Libreboot and SageBIOS) is available only for a limited number of hardware platforms, on the approximately 200 supported motherboards in total.

The truth is sad and hard to swallow. mushy.gif

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo bi još zanimljivije kad bi neko od zilion prosečnih, običnih korisnika givovao šit zbog toga... Najdalje što neko "običan" ode da čvrčka po BIOSu je da overklokuje proc i memoriju... Svodi se na to da ljudi očekuju da im makina za koju su izbrojali šuške (lakše ili teže skrpljene) naprosto radi...

 

SuperMarioBrosFastFoes.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...