Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

nisam se ukljucivao u temu.

 

do sad.

 

probao.

 

iskreno, w10 je govno.

 

da radi dobro, ne radi.

 

ja sam se dosta batrgao i pruzao otpor sto se tice w7,

 

ali silom prilika sam morao da predjem.

 

sto se tice w10 - nece da moze, kod mene.

 

ako nekad u skorijem vremenu bude moralo ...

 

ima i drugih os osim w.

Ima brdo stvari koje mozes da poiskljucujes u 10-ci. Laksa je od sedmice brze se ucitava i generalno brze radi, ali naravno ima i mana. Drajveri, povremena nestabilnost aplikacija, i osecaj nedovrsenosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo me podseti na prichu mog komshije automehanichara kako je Yugo 45 najbolji auto.Kaze samo treba da kupish verziju iz 1994. sa brojem motora od xxxx do yyyy,pa da ga onda oterash da mu odma zamene rikne,gurtne,kurce,palce i to u jednom jedinom servisu u celoj zemlji.Kaze posle mosh ga terash godinu dana da nishta ne pipash.

Necu da gasim 90 posto stvari u os-u da bi radio 10 posto brze i bash me zanima kako si druze uporedio brzinu W10 sa drugim Win os-ovima.Ako mislish da je W10 brzi za otvaranje aplikacija ugasi aero temu u W7 pa probaj ponovo,poshto su u W10 mudro je ugasili pa izgleda kao da komp radi supersonichnom brzinom.

 

Shto se tiche brzine podizanja sistema definitivno W10 nije brza,ako nije sporija od W7,jer dok "podigne" sve novotarije treba joj sto godina.

 

Mene W10 zasad ne zanima zbog zvuka i slike,latencija je previsoka zbog toga shto kompletan zvuk ide preko jedno jezgra procesora,pa ako se josh neshto umesha bidne prc-prc,a na to sam osetljiv ko lampir na lukac.HD slika - crna ko oprana.Kad to poprave da bude u normalnom nivou kao na W7(kao na XP-u nece biti nikad) odma kupujem - nikakav problem sa tim nemam.Radi bolje odmah kod mene na komp.Nisu sedmicu razvijali ni djedo ni babo,a ni ja da sam emotivno vezan.Do tada adijos.Instalacija necheg novog samo zato shto je novo me ne zanima.

 

Ovakav W10 da mi plate velike pare ne bik instaliro,a kamoli vakog jadnog za dzabe.I dan danas zalim zbog XP-ija,jer zbog nekih stvari sam morao na W7.

 

Ako me budu naterali da predjem na W10 - isti odgovor kao i kod Kobe Saxa - ima i drugih operativnih sistema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesto nisam pratio dešavanja no mi se čini da su najavili Win 10 mobile kao zamenu za očajni 8.1 RT. Izađe li u novembru kako je najavljeno ili ne?

 

Objavljivanje "konačne verzije" Win 10 za prenosne uređaje (one koji koriste WP) je odloženo, iako Lumia 550 i 950 koje su već drugi, ili treći mesec u prodaji dolaze sa verzijama Win 10.

Ta verzija Win 10 sistema je dostupna preko "insider" programa svima sa spiska podržanih uređaja sa WP 8/8.1.

 

Win RT neće imati nadogradnju na Win 10 - odavno objavio MS.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ću to da izbegnem za sada. Čuo sam nekoliko očajnih vapaja željnih brze i bezbolne smrti nakon što su kupili nove telefone sa W10mobile...

 

Nisam probao, ali kao (ne baš zahtevni) korisnik WP 8.1 pratim komentare korisnika i oni su uglavnom pozitivni.

Pojedini vriskovi, ili vapaji, poput dole citiranog (iako se odnosi na desktop verziju) su sasvim uobičajeni.

Dešava se da jedan build Win10 sistema radi sasvim pouzdano, a da u već narednom ne radi neka sasvim uobičajena aplikacija poput alarma.

Nestrpljivi i radoznali će već instalirati Win 10, umereni će sačekati zvanično finalnu verziju.  

 

nisam se ukljucivao u temu.

 

do sad.

 

probao.

 

iskreno, w10 je govno.

 

da radi dobro, ne radi.

 

ja sam se dosta batrgao i pruzao otpor sto se tice w7,

 

ali silom prilika sam morao da predjem.

 

sto se tice w10 - nece da moze, kod mene.

 

ako nekad u skorijem vremenu bude moralo ...

 

ima i drugih os osim w.

 

Kad god se kaki po Win OS-u zaboravlja se da i svi drugi OS manje, ili više pate od propusta. Pitanje je samo gde će se pojedinačni korisnik naći. Za tebe je g, meni bolji od W7 na vrlo skromnom i starom hardveru.

 

Na poslu, klasično Office okruženje, sa redovno pokrenutim brauserom, outlookom, excelom i još po nekom specijalizovanom, ali ne preterano zahtevnom aplikacijom, prešao sam put od W2000-XP-W8.1.

Imam problema sa W8.1 korisničkim interfejsom, a imamo problema i sa odzivom aplikacija,ali je to problem nedovoljne količine RAM-a (2Gb).

 

Na kućnom računaru sam koristio XP-W7-W10.

Instalacija W10 je bila najbezbolnija koju sam ikada odradio (ne sećam se opcije koju sam birao, unapređenjee ili čista instalacija, mislim ono prvo).

Po prvi put sam zatekao okruženje, kakvo sam ostavio.

Bilo je problema.

Radikalno, prosto PLAY u Foobar 2000 je izazivao obaranje OS-a, dok ga (Foo) nisam ponovo instalirao. Sa Foobarom se priča ponovila i nakon neke veće nadogradnje sistema (da ja imam uključenu opciju nadogradnje), što možda govori o Foobar aplikaciji, a ne Win OS-u?

Takođe, imam problema sa Operom koja guta procersko vreme, ali to je već moj problem: rekoh već stari hardver, a drugi brauseri mi ne nude komfor na koji sam u Operi navikao.

Resuse može da jede i Windows Defender, odnosno Antimalware Service, što je poznat problem još iz Win 7. Taj servis isključujem.

Poslednjih dana je (bar meni došla još jedna velika nadogradnja sisitema). Zanimljivo, sam OS je uklonio CC cleaner aplikaciju kao potencijalno sumnjivu - nisam se mešao, obzirom da ga zaista retko koristim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja iskustva sa Win 10 su uglavnom pozitivna, sem na hardveru za muziku. Tu sam probao 10-ku dvadesetak dana i vratio se na Win7. Previse procesa i koječega nepotrebnog za slušanje muzike, tako da je Win 7 (ogoljeni) zvučno za sada bolji.

 

Sto se tiče desetke na lap topovima za svakodnevni surf i bankarske i ostale zavrzlame je sasvim ok i čak pristojno konforan i brz (naravno sa 8 giga rama).

 

Obzirom da godinama ne koristim nikakav anti virus, ovaj integrisan u Win 10 aj kao štiti sve dok sam ne dozvoliš greškom da ti neka reklamna nacistička go... ne uvale patku i onda ćao nema drugog rešenja nego ful reinstal.   Isprobao difender, 13 sati skenirao ceo sistem i ništa nije našao ni očistio.

Posle reinstala sa linka koji je ovde neko postavio sve je vraćeno u prvobitno stanje što znači da cloud dobro fercera. sva podešavanja su tu sem programa koji se moraju ponovo instalirati.

 

Sve u svemu, mislim da je to jako dobar OS, a manjkavosti su prisutne kod svih OS-a u prvim mesecima po objavljivanju. Mislim da su poneki prestrogi prema ovom sistemu, treba mu dati malo vremena da se isprave svi nedostaci pa ćemo za 8 godina kad stigne neki 8. ili 15. pričati kako ostajemo na 10ki jer je najbolja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dan za danom pojavljuju se vesti, koje je moguce razlicito tumaciti... Najpre Win 10 je najbrze rastuci Win, gledano po broju instalacija za 4 meseca, ili nesto vise koliko je dostupan. Sa druge strane, Win 7 je i dalje najrasprostranjeniji Win, a zatim XP, pa tek onda sa velikim zaostatkom Win 8/8.1 i na zacelju, Win 10. U svetlu ovakvih podataka, ne cude izjave iz MS. Jasno je da MS sve gura u pravcu uniformisanja okruzenja, koje ce biti lakse za odrzavanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Iako je bilo najavljivano da ce doci do promene u sistemu nadogradnje WP sistema, gde MS zeli da uz redovne nadogradnje distribuira i firmware uređaja i na taj nacin zaobiđe uticaj operatera (sto mislim da je povoljnije za korisnika), jos uvek po starom: https://telekomhilft.telekom.de/t5/Handys-Datenger%C3%A4te/Aktuelle-Freigaben-f%C3%BCr-kommende-Software-Updates-in-2016/m-p/1636840#M89414

Novost je, naravno, da nemacki T mobile nudi nadogradnju sa WP 8.1 na WP 10 za nekoliko modela, sto bi bila prva zvanicna nadogradnja za koju znam.

Ovo se poklapa sa novim buildovima koje je MS isporucio insiderima, a za koje su komentari u smislu stabilnosti, brzine, trajanja baterije, itd... uglavnom pozitivni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Ništa novo. Baš sam juče gledao dokumentarac o počecima Apple/Microsoft-a. Maltene od prvog dana su stalno jedan drugome podmetali nogu, ali fino, kulturno, drugarski.

Uostalom,  svi oni koji se odluče da čvrsto zakopaju svoju poziciju na win 7edmici, teško da će se nešto trkati da kupe neki najnoviji hardver, bar što se procesora tiče...

 

edit: u dokumentarcu je spomenut "fakat" da je win najkorišteniji OS na svetu i da je to počelo sa win95 (a pozicija učvršćena sa win98), međutim, profit ostvaren sa iPhone-om je nadmašio sveukupan profit svih Mikrosoft softvera ikada... navodno... Zanimljivo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislio sam da plavi ekran ne postoji vise...to mi se nije desavalo sa Win 7

 

post-103-0-98975200-1453300525_thumb.jpg

 

i to sve zbog zvucne kartice ESI. Doticnu gospodu iz kompanije ne zanima da odrade drajvere za Win 10, nego kazu da zadnji zavrsavaju posao. O boze.

 

Pretpostavljam da sam u manjini kome se pojavio plavi ekran na Win 10 :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pretpostavljam da sam u manjini kome se pojavio plavi ekran na Win 10

 

 

aha...

 

post-13-0-70166600-1453303049_thumb.jpg

 

Gigabyte on/off charge driver iz sedmice pravio ršum. Otkako je to odstranjeno, nema poblema :) Doduše, da ne bi Zen-a...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislio sam da plavi ekran ne postoji vise...to mi se nije desavalo sa Win 7

 

attachicon.gifUntitled.jpg

 

i to sve zbog zvucne kartice ESI. Doticnu gospodu iz kompanije ne zanima da odrade drajvere za Win 10, nego kazu da zadnji zavrsavaju posao. O boze.

 

Pretpostavljam da sam u manjini kome se pojavio plavi ekran na Win 10 :D

Ja sam uz ESI Juliu imao slučajeve plavog ekrana na W7 i to dok sam se učio kako se radi instalacija novog hardwarea (Još jednom hvala svima koji su mi davali upute i vodili me kroz instalaciju!) .

kratko - niti danas ne znam što sam točno napravio u vezi instalacije novog harwarea pa da je to proradilo.

Nakon toga nisam imao problema na W7.

Ljetos sam prešao na W10 i ESI Julia mi radi potpuno jednako kao i sa W7.

Pišem to tek da znaš da Julija može raditi sa W10 i da probaš jedno od klasičnih Windows troubleshoot rješenja - reinstalaciju! :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li ti se javljaju sustanje i pucketanje sa ESI zvucnom?  Koliko sam primetio na net svi se zale na to...

 

da, Julia im je vrh ponude, pa za nju i napisali drivere za win 10...ESI prodigy, za nju jos nema...

 

svira ona i ovako ok...samo se javljaju neke brljotine koje se nisu desavale uz win 7...problem nastaje kada se dva playera razlicita pokrenu...u ovom slucaju HQplayer i Foobar2000. Dok jedan svira i drugi pokusas da zatvoris, onda se desi i  pojavi se plavi ekran. Desilo mi se i jednom za sve ovo vreme pod Win 10, dok Foobar sam svirao da ukocilo i plavi ekran. I naravno opet pokazalo da je driver za ESI u problemu.

 

Jednostavno imaju problema sa driverima...u mom slucaju jos gore jer nema zvanicna podrska za Win 10, nego se koriste zadnji, za Win 8.1

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li ti se javljaju sustanje i pucketanje sa ESI zvucnom?  Koliko sam primetio na net svi se zale na to...

 

da, Julia im je vrh ponude, pa za nju i napisali drivere za win 10...ESI prodigy, za nju jos nema...

 

svira ona i ovako ok...samo se javljaju neke brljotine koje se nisu desavale uz win 7...problem nastaje kada se dva playera razlicita pokrenu...u ovom slucaju HQplayer i Foobar2000. Dok jedan svira i drugi pokusas da zatvoris, onda se desi i  pojavi se plavi ekran. Desilo mi se i jednom za sve ovo vreme pod Win 10, dok Foobar sam svirao da ukocilo i plavi ekran. I naravno opet pokazalo da je driver za ESI u problemu.

 

Jednostavno imaju problema sa driverima...u mom slucaju jos gore jer nema zvanicna podrska za Win 10, nego se koriste zadnji, za Win 8.1

Ne, nisam primjetio to do sada.

Nisam niti znao da imaju novi driveri - zadnji koje sam instalirao su bili još za W7 i W8.

Idem baš pogledati na njihovu stranicu sad

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li ti se javljaju sustanje i pucketanje sa ESI zvucnom?  Koliko sam primetio na net svi se zale na to...

 

meni se sa Audigy javlja povremeno pucketanje. rešim to zatvaranjem i ponovnim startom aplikacije koja koristi taj audio izlaz. USB dac radi bez problema i bez čujnih anomalija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Shonne ima Prodigy, a ne Juliju. Tu i je problem....vjerojatno.

P.S. Link koji si dao kod mene otvara direkt Julijine drivere. Moguće da je zato jer sam maloprije skidao sebi drivere za J. Kažem to tek za slučaj da si namjeravao dati link na sve drivere za download. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shonne ima Prodigy, a ne Juliju. Tu i je problem....vjerojatno.

P.S. Link koji si dao kod mene otvara direkt Julijine drivere. Moguće da je zato jer sam maloprije skidao sebi drivere za J. Kažem to tek za slučaj da si namjeravao dati link na sve drivere za download. :)

 

Mh..hmmm...da. Prodigy nema izlistane drivere za wX. Ako ih do sada nisu napisali, mislim da ni neće.

 

Šteta što se driveri ne mogu kao aplikacije postaviti u compatibility mode.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

Može mala pomoć?

Hteo da instaliram Win7 na novi prazan PC bez DVDa.

Krenula instalacija sa USB DVDa i onda odjednom prestala i tražila drajver za DVD rom. Podigao se sa DVDa, prikazao uvodni ekran, ja izabrao INSTALL i onda se zakovao tražeći drajver.

Odlučim da uradim dual boot. Instaliram win 10ku sa fleške a onda shrinkujem C particiju i kreiram novu D particiju za 7icu.

Ubacim instalacioni medium (kojim sam  do sada nebrojeno puta instalirao 7icu) u USB DVD drajv i pokrenem setup. Počne kopiranje fajlova a onda ispiše grešku.

 

DSC_0242.JPG

 

Jel neko imao sličan problem i kako ga je rešio?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...