Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

 

 

To kad ti  zena kuva ili...?

 

Uglavnom... Nevezano ko kuva. Nekad mi za ručak zapadne mesni narezak, isto...

 

Elem...

 

blokira telemetriju

 

E, to, da... Nisam čak ni siguran da me to nešto zabrinjava, al' što kaže, svi znamo da se komšijka (penzionerka) voli.. khm... ali ne želimo to i da gledamo i dobijemo napismeno izveštaj ili nedajbože video zapise... :rofl:

Ako mikrosoft želi da zna šta kucam, nek' dođe ovde na forum pa nek' čita, a šta nije za svakoga, definitivno bi se moglo čak okarakterisati i kao industrijska špijunaža... Cenim da oni koji koji se bave poslovnom korespondencijom ne žele da sve što napišu nekome završi u Redmondu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prelaskom na W10 na nečemu se dobija, na nečemu se gubi, ili se bar može imati takav osećaj da fali nešto što je nekada bilo tu ili tamo a sada ga nema. To je kao one stvari koje imamo pa nam ne trebaju, ali nam ih žao ili mrsko baciti pa ih ostavimo negde i taman kad se pomislimo da bi mogli da ih izvadimo odavde ili odande, setimo se da smo ih švićnuli na gomilu prošlog proleća kada smo pravili veliko spremanje u kući.

Windows Experience Index je sakriven u osmici i desetki, odnosno, MS je odlučio da ukloni grafičko sučelje (GUI) ali je engine ostao. Dakle, drndanjem u cmd (kao admin) može se doći do rezultata, ali nije stavljeno svima pred oči kao postojeća aplikacija u Win7... U odnosu na Win7, letvica skale je modifikovana i pomerena sa maksimalnih 7.9 na 9.9 kao najveći mogući rezultat i tranutačno ima dve dostupne alatke na netu, jedna sa sobom nosi neki "crapware" i nisam se ni trudio dalje kada sam ugledao malu aplikaciju koja se ne instalira nego samo pokreće sa lokacije gde se raspakuje iz zip arhive. Download je nekih 58KB što je u današnje vreme smešno. Taman dovoljno da povuče rezultate iz internog engine-a i ostvari grafički prikaz.

Ono što je takođe zanimljivo je činjenica da sada više "desktop" i "business/gaming" performans GPU nije večito identičan rezultat kao u W7. Elem, alatka se nalazi na winaero.com (not affiliated with MS) i koliko vidim, ima dosta sitnih aplikacija koje nekome mogu biti ako ne nešto posebno korisne, onda bar zanimljive...

Odradio sam test i dobio zanimljive rezultate, a najzanimljiviji je score 7.55 za primarni hard disk (Patriot Pyro, SSD, 120G) To je istovremeno i najslabija karika u sistemu... :notthinking:

Ako test/benchmark/assesment ima ikakve veze sa realnim stanjem, rezultat 9.9 za 3D business/gaming grafiku ukazuje na to da ulaganje u Quadro 5000 nije bilo besmisleno - ista GPU za desktop performance ima rezultat od "svega" 8.2. Tri godine stari i7 i RAM dobro se drže na 8.1... Jedino ne znam zašto je HDD ocenjen toliko slabije.

 

-----

 

Ima još dosta sitnica na gorespomenutom sajtu, na primer opis i uputstvo kako se kurtalisati Edge browsera ako vam se ne dopada i naprosto ne želite da vam džandrlja okolo... http://winaero.com/blog/how-to-uninstall-and-remove-edge-browser-in-windows-10/

 

post-13-0-43945300-1442036043_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Microsoft prati Office pirate, želi milione dolara odštete

 

Nije tajna da su Windows i Office dva najpiratizovanija softvera na tržištu, ali je Microsoft itekako spreman da se bori na sudu ukoliko pronađe kompaniju ili individualca koji prodaje ili distribuira piratizovani softver. Ovog puta, Microosft je tužio komaniju za reciklažu Global Electronics Recycling sa sedištem u Arizoni, tvrdeći da su njihovi zaposleni ukrali 70.000 primeraka Office 2010 softverskog paketa koji je potom stigao na crno tržište.

Izveštaj tvrdi da su prodate Office licence vredne milione dolara, pa sada traže odštetu pred Okružnim sudom u Vašingtonu. U tužbi se između ostalog navodi da su vlasnici kompanije trebali da nadgledaju zaposlene i zaštite Microsoftove licence od krađe. Ukupno deset zaposlenih je učetvovalo u svemu, ali se tužba Microsofta odnosi na vlasnike kompanije.

 

 

http://news.softpedia.com/news/microsoft-tracks-down-office-pirates-wants-millions-of-dollars-in-damages-492240.shtml

 

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja preš'o na OO još kod verzije 2.4 i od tada me MSOff nije zanimao... Bilo je tu i tamo sitnih začkoljica sa xshsmsxl formatima koje je MS izmislio da bi svima koji nemaju MSOff malkice zagorča život ali...

 

Mene trenutačno kinji u w10 nemogućnost da jezički interfejs zadržim razdvojen od keyboard layout-a. Sve dok insistiram da mi se u menijima pojavljuje engleski, dotle w10 insistira da mi default jezik na tastaturi bude eng. Kako postavim da jezik bude SRP tako počne da ga baca i u programske menije što mi se neće... Al' to samo moj problem.

Ali neću se ljutiti ako neko zna način da to razdvojeno podesim...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez ikakvih problema Office 2010 na Win 10...

 

interesantno, do juce svi legalisti, od skoro svi pirati :D

 

nego, aj neka iskkustva sa zastitom Win 10...uvek ocekujem da fresh OS ima dosta rupa ili moje predrasude...za sad, Malwarebytes Anti-Malware i Kaspersky internet security 2016 rade odlican posao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Windows Defender *stara aplikacija novo ime, zadovoljava sve moje potrebe što se tiče sigurnosti. Podrazumeva se adekvatna upotreba računara i pridržavanje pravila o sigurnoj upotrebi... Izbegavanje problematičnih plug-ina kao što je Java npr., olakšava mi život.

Onomad već rekoh, već odavno izbegavam nepotrebno dupliciranje aplikacija koje rade isti posao a koristim gde god je moguće besplatne aplikacije koje sa sobom ne nose bullshit, adware, crapware i sl. Računar prvenstveno koristim za posao što podrazumeva primarno rad u SW i komunikaciju (tj upotrebu interneta za komunikaciju) ali ne i kao svaštaru za kojekakvo isprobavanje svega što je novo... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kažu da ima mnogo načina za zaštitu. Isto tako istraživanja pokazuju da su ti metodi sigurni u 95-99% slučajeva. Najsigurniji način je držati noge skupljene. Hoće reći da je apstinencija najsigurniji metod kontracepcije... :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...