Jump to content

Cavalli-Kan Kumisa III Stereo Headphone Amplifier


ebe

Preporučeni Komentari

Još jedan projekat je proradio u rinfuzu. U pitanju je pojačalo za slušalice CK2III od AMB Laboratories. 

 

- Sajt sa detaljnim informacijama

- Šema jednog kanala: CK2III - SCH CH.pdf

- Šema povezivanja kanala: CK2III - SCH.pdf

- Pločica: CK2III - PCB.pdf

 

Utisaka je za sada malo. Tek sam ga sastavio i testirao ukupno sat-dva. Probao sam sa nekoliko različitih slušalica. Sa jednim, starim Aiwa sluškama od walkmana, se čudno ponaša, sumnjam da zaosciluje. Kad navatam vremena proveriću osciloskopom. Zato sa Audiotechnicom razvaljuje. Sad tek vidim šta sve moji zvučnici ne mogu da reprodukuju. Pre svega mislim na bas.

Sad je krajnje vreme da banujem sebi lemilicu dok ne skutijam bar nešto od svega što sam napravio.

 

Pojačalce:

post-895-0-51003900-1391033207_thumb.jpg post-895-0-36088100-1391033241_thumb.jpg post-895-0-23878300-1391033274_thumb.jpg

 

Napajanje:

post-895-0-47751800-1391033323_thumb.jpg

 

Proba:

post-895-0-09288600-1391033295_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Au jbt što si lepo uradio to Ebe...

 

Hvala.

 

 

kako hvata taj 6.3mm džek? Jel to ženski za sluške, nisam takav video...

 

Neutrik, za ugradnju na sasiju. Hvata kao lud. Cak i kad se dugmence za otkljucavanje pritisne do kraja potrebno je doobro povuci bananicu da bi se "iscupala".

 

 

Mrzelo me sinoc da kuckam, vec sam spavao za tastaturom. Napomena za izradu stampane ploce: U PDF-u je gornja strana plocice, ona siromasnija, vec stampana "u ogledalu". Dakle, ne treba nikakva gimnastika. Odstampati PDF kakav jeste, od dve folije, ili pausa, napraviti dzep u koji ce se ubaciti plocica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo, ti si bas vredan! To bi trebalo da je odlican amp, (konstrukcijski, tj. nisam slusao). Steta sto ima cfp u izlazu pa nije skroz nfb :) Ti priključci na kojima pise fb, su koliko vidim za servo. Cudna,pretpostavljam, kompenzacija cfp-a (Q8-Q9). Sve u svemu malo bezpotrebno izkomplikovana sema. Ako sumnjas da osciluje povecaj C5-C6. itd...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 years later...

Ja sam jurio nekog lokalno, iz ZR, ali nam se podudara radno vreme, tj. dok se ja vratim sa posla ni on vise ne radi. :D Probacu u NS da pronadjem nekoga da mi posle posla uradi. 

Poceo sam i sito stampu da razmatram. To bih mogao i sam da uradim kad bih imao dovoljno volje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, ebe said:

Ja sam jurio nekog lokalno, iz ZR, ali nam se podudara radno vreme, tj. dok se ja vratim sa posla ni on vise ne radi. :D Probacu u NS da pronadjem nekoga da mi posle posla uradi. 

Poceo sam i sito stampu da razmatram. To bih mogao i sam da uradim kad bih imao dovoljno volje.

UV štampa ti je bolja od sito štampe, samo ako imaš blizu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ebe said:

Ja sam jurio nekog lokalno, iz ZR, ali nam se podudara radno vreme, tj. dok se ja vratim sa posla ni on vise ne radi. :D Probacu u NS da pronadjem nekoga da mi posle posla uradi. 

Poceo sam i sito stampu da razmatram. To bih mogao i sam da uradim kad bih imao dovoljno volje.

Gravotec?

Marko iz te firme se pokazao pouzdan i kvalitetan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ne mogu da odlucim sta da nastampam oko volume pot-a na pojacalce za slusalice. Ajmo zajedno da izglasamo: 

a ) atenuacija pot-a

b ) ukupan gain

c ) standardna varijanta 0-10

5a9c5422e5ff9_HeadphoneAmp.thumb.png.f44b0db9ef831608f8f2229e9a15e5f5.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...