Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

1 hour ago, ninja said:

@paja959 probaj onda Taversoe chincheve, ti se koriste na LC-1

http://www.rawcable.com/connectors/TAVERSOE.htm

Ok,thanks...

 

Za Switchcarft RCA steker:ne valja za debele kablove,tu do nekih 6-7mm debljine moze da bude dobro,iznad toga ako imas dobra klesta za krimpanje mozda do jedno 8mm...B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, paja959 said:

koja pitanja, a RCA steker je u pitanju :) ..navodno Switchcraft koristi i Shindo Silver,u famu megastekera ne verujem,al znam da podosta mogu da uticu na zvuk,i skuplji i jeftiniji stekeri...kupljeni su da bih prelemio jedan Blue Jeans BL1 kabl koji je bio kupljen u of the reel varijanti,pa su stavljeni na to neki nit preterano skupi,nit preterano jeftini stekeri,al nikako da dobaci sonicno,do fabricke varijante,ima neki efekat rucne kocnice kod DIyvarijante,a ni u fabrickoj opciji nisu korisceni neki fancy stekeri...ono sto su meni dosad rekli za njih,da ide pravcem leprsavijeg zvuka..sad,sta ce da ispadne,ke vidime kad zavrsim sa ovim,ima li pomaka na bolje (il ispadne jos gore),jedan set treba da se natakne i na par VDH MCD 501-ca,kad stigne zica....

svetu vodu nemam,kalaja i dobre lemilice ima kod mene u firmi kod elektricara,nadam se samo da nece ispasti neki osmi putnik iz ovoga...

Najvise sam i pitao zbog skupoće ovog štekera :P

Ako pridonosi lepršavijoj atmosveri i tobože donosi prostornost i pogođenu tonalnost eto veselja .:lol:

Imam neku zanimljivu žicu, mogao bih je isprobati sa nekom proverenom varijantom bez velikog ulaganja. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, paja959 said:

svetu vodu nemam,kalaja i dobre lemilice ima kod mene u firmi kod elektricara,nadam se samo da nece ispasti neki osmi putnik iz ovoga...

Pazi samo da ne odvajas sild previse u poseban kabal, to pravi vise problema od bilo cega na konektoru osim teskog oksida ili prljavstine.

Da se odrzi koaksijalnost sto je vise moguce .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, ab-Co-axial said:

Najvise sam i pitao zbog skupoće ovog štekera :P

Ako pridonosi lepršavijoj atmosveri i tobože donosi prostornost i pogođenu tonalnost eto veselja .:lol:

Imam neku zanimljivu žicu, mogao bih je isprobati sa nekom proverenom varijantom bez velikog ulaganja. 

 

vidi steker ne kosta pola bubrega,pitanje samo kako ces se izekonomisati,da li ces uzeti manju kolicinu,tu te hebe visoka postarina,ako uzmes vecu kolicinu,pa troskove slanja minimalizujes,mozes naleteti na nakovanj,zvano carina,jedino obrati paznju da debljina kabla nije 8-9mm,tu zaboravi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Pazi samo da ne odvajas sild previse u poseban kabal, to pravi vise problema od bilo cega na konektoru osim teskog oksida ili prljavstine.

Da se odrzi koaksijalnost sto je vise moguce .

eee,jbga,ovo su upravo uradili na tom kablu za sto kazem da ima problema..a radili strucnjaci iz radnje,koja prodaje i specijalne stekere i kablove,i rade usluzna lemljenja..mene mrzelo tad da petljam i da se hebavam oko toga...sad posto sam odfikario to vec svakako,ke vidime i tako..thanx za hint ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Displaying IMG_0262.JPG

Danas kod drugara montirali i pustili u pogon Maggies 3,6R, 3-way aktiva, digitalni signal od pocetka do kraja (ampova), ispod 50Hz - 4 aktivna suba. Iako na brzinu uradjeno samo osnovno setovanje dig. skretnica i nivoi, zvuk fenomenalan. Fino tvikovanje tek predstoji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 14.8.2016. at 0:22 PM, Zflazar said:

by-by Restek, na slušanju mi je, nadam se, moje buduće pojačalo!

media-share-0-02-01-9996fe6bc6059b5fafab6a0de118f23f3f31797d7e04402c7b749218c2343348-Picture.jpg

Bio juce, a bolje da nisam.

Ovako u jednoj recenici mogu samo da prokomentarisem jucerasnju posetu Zoltanu i Ferencu. Gostoprimstvo krece od veoma cudne rakije sa travkama, koja je bila zaista nesto sto sam prvi put probao u zivotu. Prelepo. Kasnije sa Ecijem stigla i kajsija, al to je vec nesto drugo. Prelepo takodje.

Posle degustacije opakih Zolijevih kulinarija, oli ti kasiko majko ( zapev svih komercijalista, koji uglavnom jedu po kafanama), predjosmo u sobu i tu sad dolazimo do recenice sa pocetka.

Elem, Zoltanov sistem ne zvuci. Sistem ne svira. Zatvorite oci i nema sistema. Ima klavir, ima bas, ima harmonika, ima .... svi ti instrumenti su tu, a ne sistem. Dugo ne cuh nesto tako odmereno, prorodno. Ma cudo. O tehnikalijama ne bih. Eci i Zoltan ce to bolje, mene sto se tice, sprave nisu bile tu juce. Bili samo instrumenti i zvuk. Ecijeve babuske u ampu, pretpojka ona mala i suluda lampaska fono sekcija su nesto najbolje sto ja cuh od lampasa. Iza ove tvrdnje stojim celim bicem. Juce rekoh Eciju, sve je dobro osim vlasnicke strukture. Nisu moje. E odatle  pocetna recenica. Tiha patnja za Zabac fonom se rodila.

...Dovezoh kola bez susreta sa dragom li nam policijom (fala bogu), sedoh, i nisam pustio moj sistem. Cisto da mi duze traje onaj zvuk kog Zoltana. E bas tako zvuci.

Hvala momci na gostoprimstvu i predivnom pedagoskom danu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne , nego 5 velicina

standard na mom karbu je 94.5 main jet , a ovo je set od 98,100,102,105,108

juce stavih 100-ku i vec je bolje

vec sam ranije , nabavkom slicnog kompleta ,povecao idle jet

razlog - umesto originalna dva karba , stavljena je usisna grana od Rebela (1 u 2) , stavljen jedan karb , K&N filter (sa propisnom usisnom cevi) i protocniji auspusi

sve to zahteva povecanje dizni

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...