Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

3 hours ago, grozni said:

Nece da moze Pajce. Znas gi kaki je. Mora natenane jednu po jednu da nas kinji.:msn-rofl:

Delimicno tacno. 

Ostao je jos jedan grad da se obidje sutra po planiranom. Lucca.

Dve radnje vinila ubelezene tamo.

U jednoj sam radnji od ove dve, pre 5 godina pazario bas fine vinile ( P. Kantner & G. Slick - Sunfighter, A. Holdsworth - Road Games,  te dupli Donovan Best of . . .  ).

Drago mi j da me memorija sluzi jos uvek i skoro da sve vinile iz moje kolekcije znam gde sam, od koga sam i kada sam pazario.

Uostalom, znas i sam kada zasednemo, pa krene prica, podsecanje, itd.

Od tri kese gore koje sam slikao, onda donja desno je za tebe. Zato psssssttttt, pa kada dobijes, kaci nam ovde ili na " Trenutno na . . . ".

Strpi se. :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, paja959 said:

cini se fina radnja,selektirano,oznaceno..:wub:

Jos sinoc sam mislio da otvorim novi topic tipa " Vodic za dobre prodavnice vinila", ali kao sto rekoh, da zaokruzim putesestvije, vratim se u dragi Bgd., pa cu i napisati podrobno o svemu.

Setih se one neke nase prepiske od pre jedno 7-8 meseci kada je @ninja imao poslovni put u Prag, pa nas pitao za neku dobru radnju vinila.

Upravo zato pripremam podatke, slike i detalje, pa ce tema biti otvorena sledece nedelje.

Ovo mu dodje kao neki preview. :)

Btw, @paja959, setio sam se i tebe kada sam boravio u ovoj radnji.

Pogle' ovaj cosak koji je posvecen nasim dragim GD ( a pogle' i cene ) :

 

gd1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Jos sinoc sam mislio da otvorim novi topic tipa " Vodic za dobre prodavnice vinila", ali kao sto rekoh, da zaokruzim putesestvije, vratim se u dragi Bgd., pa cu i napisati podrobno o svemu.

Setih se one neke nase prepiske od pre jedno 7-8 meseci kada je @ninja imao poslovni put u Prag, pa nas pitao za neku dobru radnju vinila.

Upravo zato pripremam podatke, slike i detalje, pa ce tema biti otvorena sledece nedelje.

Ovo mu dodje kao neki preview. :)

Btw, @paja959, setio sam se i tebe kada sam boravio u ovoj radnji.

Pogle' ovaj cosak koji je posvecen nasim dragim GD ( a pogle' i cene ) :

 

gd1.jpg

aaaaauuu..fijakerske cifre..:o..ja sam sebe vec limitirao odavno,sta sam voljan platiti,i ne me interesira koji je naslov u pitanju...:D..ovo premasuje tu cifru,sretno mu bilo ko pazari ove....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

aaaaauuu..fijakerske cifre..:o..ja sam sebe vec limitirao odavno,sta sam voljan platiti,i ne me interesira koji je naslov u pitanju...:D..ovo premasuje tu cifru,sretno mu bilo ko pazari ove....

Sa ovim se u potpunosti slazem.

Cene za neka prva izdanja otisla "u nebesa", ali to jos i mogu shvatiti. Kolekcionarski primerak, pa jos i mint stanje.

Hoces nesto iz tog vremena, onda i plati.

Ali da ti sada nemas prakticno u ovoj radnji ni jedan novoizdati LP za manje od 19 eura, to je znak da je hype po pitanju vinila danas uzeo svoj danak.

Evo, danas gledam ovde u Montec. radnju sa CD, DVD, malo vinila.

4 x DVD + knjiga o Iron Maiden, novo, celofan, 11.99 eura.

A to malo "saka jada" ploca sto se ima u jednom cosku po komadu nista ispod 22-23 eura.

@paja959, kao da si mi dao slagvort za ovo. :)

Evo slike koja sve govori o tim prvim izdanjima i njihovim cenama. od 320, pa so 850 eura, pa ko voli nek' izvoli.

 

c1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

320-850 evra za crni veliki CD? Jel ide još nešto pride ili? Naravno zezam se. Nema proizvodnje ploča kao što nekad beše, ima još uvek živih ljudi koji su slušali i još uvek slušaju ploče pa je sve to otišlo u reritete ili kako se zvaše bre ono kad skupljaju stari nameštaj, novčiće, slike, goblene, porcelan, ... nisam ni prestao da se zezam... Ne ljutite se. Opasno to zvuči ali sada je youtube generacija. Ko zna šta će dalje biti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, skrstic said:

320-850 evra za crni veliki CD? Jel ide još nešto pride ili? Naravno zezam se.     ... Ne ljutite se. Opasno to zvuči ali sada je youtube generacija. Ko zna šta će dalje biti.

Naravno da nema razloga za ljutnju.

Upravo o tome i govorim.

Nisam jos dosao u fazu da kupujem iskljucivo prva izdanja u sto boljem stanju. To je definitivno poslednja faza ove nase "bolesti".

Na prvom mi je mestu za imati LP koji me interersuje u sto boljem stanju kako samog vinila, tako i kartonskog omota.

Medjutim, postoje definitivno razlike u kvalitetu produkcije od izdanja do izdanja. I o tome smo vec govorili.

Na kraju, da se osvrnem na "youtube generaciju".

Slobodno i samo napred. Ako to njima odgovara, ne pada mi na pamet da ih ubedjujem u nesto drugo.

Sve ima svoje i sve u svoje vreme.

Propadnici te kako ih ti nazivas "YT generacije" ako ikada budu imali srece da cuju dobar audio sistem sa gramofonom kao izvorom zvuka, postoji velika verovatnoca da ce se konvertovati u "nove vinil snage". :)

Sada se malo i ja zezam. Ne ljuti se.

 

Btw, sta ce dalje biti, ja zaista ne znam, samo vidim da se CD i DVD kao medija polako, ali sigurno "gase". Sa druge strane, vidim da je vinil industrija u uzlaznoj putanji, a kako vreme prolazi, ocigledno da to nije samo trenutni hir, vec da ima tu jos nesto. 

Kvalitet prezentacije muzickog sadrzaja, osecaj realisticnosti tokom preslusavanja vinila, nesto trece, sve to skupa,  . . . ?

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Doktor said:

Sa ovim se u potpunosti slazem.

Cene za neka prva izdanja otisla "u nebesa", ali to jos i mogu shvatiti. Kolekcionarski primerak, pa jos i mint stanje.

Hoces nesto iz tog vremena, onda i plati.

Ali da ti sada nemas prakticno u ovoj radnji ni jedan novoizdati LP za manje od 19 eura, to je znak da je hype po pitanju vinila danas uzeo svoj danak.

Evo, danas gledam ovde u Montec. radnju sa CD, DVD, malo vinila.

4 x DVD + knjiga o Iron Maiden, novo, celofan, 11.99 eura.

A to malo "saka jada" ploca sto se ima u jednom cosku po komadu nista ispod 22-23 eura.

@paja959, kao da si mi dao slagvort za ovo. :)

Evo slike koja sve govori o tim prvim izdanjima i njihovim cenama. od 320, pa so 850 eura, pa ko voli nek' izvoli.

 

c1.jpg

iskreno,zgrzavaju me ti filatelisticki nagoni na ovom frontu....:wacko:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pravi vernici nemaju kolekciju ili su je razdelili,ne gledaju tv,ne slusaju muziku vec samo neke vibrafone i par nota, i tako dalje.Sve drugo je malogradjanstina.

Ovo je samo sala naravno,i kako kaze moj ucitelj Lao Ce,plitka bara se brzo zamuti,al ocean tesko.

Kankun mexico.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Peka, moj stariji drugar, poklonio gramofon a mani poklonio 80ak vinila koji nisu vidli gramofon jedno 25 godina (hvala još jednom).

Napravio sebi sistem snova, osvežen HK risiver star jedno 40 god, neki JBL mini monitori sa basinom od jedno 5 cola, DAC onaj od 10eura (2704 ili tako nešto) i uživa sve u 16. Dok mi cepamo dlaku po pola on sluša čovek muziku po ceo dan i hebe mu se baš za nijanse, žice i ostalo.

Tako ću i ja kad porastem :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, ManicP said:

Peka, moj stariji drugar, poklonio gramofon a mani poklonio 80ak vinila koji nisu vidli gramofon jedno 25 godina (hvala još jednom).

Napravio sebi sistem snova, osvežen HK risiver star jedno 40 god, neki JBL mini monitori sa basinom od jedno 5 cola, DAC onaj od 10eura (2704 ili tako nešto) i uživa sve u 16. Dok mi cepamo dlaku po pola on sluša čovek muziku po ceo dan i hebe mu se baš za nijanse, žice i ostalo.

Tako ću i ja kad porastem :) 

treba smognuti snage i uraditi tako nesto ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neko je lepo srocio(ja nisam takav knjizevni tip), da je muzika i emocija i secanje i uspomena. Pa ako se i sa tog aspekta posmatra, sve to oko muzike postaje, kod jedne strane ponasanja slozeno i manje razumljivo, a sa druge je sve ipak solidno prosto, rec je o lepim osecajima, u svakoj opciji, pa kako ko izabere pristup..

Isto vazi i za old fesn kupleraj :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, vladd said:

Neko je lepo srocio(ja nisam takav knjizevni tip), da je muzika i emocija i secanje i uspomena..............

dodao bih s`godinama postaje karakterna osobina ako se tako moze kasti

23 minutes ago, vladd said:

(ja nisam takav knjizevni tip),

nadam se da se razumijemo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...