Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

On 8/12/2016 at 10:51 PM, grau said:

Covek je imao cela 3 dana i resio da je proda jer ne moze da je nasteluje kako treba, Kada ja kazem da treba dosta zivaca ali i aparatura niko mi ne veruje a ja znam ovog prodavca.(poludeo covek). Druga stvar jos bitnija  je sto sam vec rekao da ti crtezi nisu dobri u celosti a ni izrada nije "Nemacka",. Za crteze znam jer sam ih ja poklonio da vidim da li ce neko da ih zloupotrebi pa ako nece da mu dam ispravke ali nazalost..... a da izrada nije Nemacka preciznost takodje znam jer sam stelovao rucku od Groznog a isti je made in . 

Da se to sve srediti samo treba znati kako kao i za sve u zvotu. (ali to je takodje dodatni izdatak jer treba nesto ponovo napraviti, nesto izbaciti itd).

Lako je Groznom on kad pocne da prica tj komentarise zvuk je ne bitan, a i gramofon tako retko slusa da realno ne zna ni kako zvuci . (seti ce mi se cele familije kada je bude skidao sa neba :) ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa kad je vec u komsiluku (rucka sa oglasa) mogu da razmene iskustva (za rucke) :):) 

I eto kuka da ne moze da me uhvati da mu namestim Ortofona a ja bas danas hteo da dodjem , steta,  ja cu biti slobodan sledeci put tek oko Bozica , :lol:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Definitivno pozdrav.:killer:

Elem stigoh. Prikaz  Nisvila cu kasnije veceras.

Rucke sto se tice, kod mene je  sad narihtana i radi ko djavo (Doktor, Woland, Eci , ZF, SKrstic.... je slusali). Slazem se da treba da se prvi put to namesti kako treba i da je zahebano, al posle je ok. Vidim posle svadje sa Raskom si promenio pricu, al ajd to je Vasa stvar. Ja ruckom zadovoljan. 

Povodom dela o slusanju gramofona, elem, pored moje zasluge (jer sam hteo ja da se igram pa pogubio srafove od glave, konjina) u zadnje vreme, ima i tvog udela, jer sam te cekao, cekao, cekao, na kraju otislo kod Raska, namestio mi i sad opet milina.  Sad mogu kao i pre da ga slusam bas onako, a u tom delu nisi u pravu kolicine sto se tice. Ovo je bila iznudjena pauza.

O tvom i Raskovom trenutnom odnosu ne bih ovako...a na koncu nije ni moja stvar.

Da sam malo iznenadjen postom jesam al i to cemo na nekom drugom mestu, ne na forumu. Ne zelim da budem kolateralna steta, a cini se da jesam. Zbog vise decenijskog poznanstva ako ni zbog cega drugog.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, grozni said:

Vidim posle svadje sa Raskom si promenio pricu, 

O tvom i Raskovom trenutnom odnosu ne bih ovako...a na koncu nije ni moja stvar.

 

Ja coveka video samo jednom u zivotu i to da mi napravi jednu cevku, odveo me prijatelj kod njega jer moj strugar bio na odmoru. Gresim videli se jos jednom na sahrani majke zajednickog prijatelja. Pogresno si protumacio to sto sam ti rekao da ne idem kod njega,  nema veze sa svadjom sto se da i proveriti i ono najbitnije ja sam sasvim drugom coveku dao crteze od rucke da bi on sebi napravio a on je to prosledio dalje tako da ako me neko razocarao onda je to moj prijatelj a ne covek koga sam 2 x video u celom svom zivotu (Rasko). Nije mi jasno odakle ti ideja da smo se svadjali kada se jedva i poznajemo to me zanima. Ja za rucku pisem to sto pisem jer ne zelim da se unakaradi njen kvalitet time sto je pravi ko stigne i kako stigne . Sve sto je pisano za nju je pisano iskljucivo is tog razloga a sudeci da sam je ja prvi doneo u Srbiju i da jedini imam vecim delom jednu originalnu rucku (imam ih dve ukupno)  to mi daje nadam se za pravo da i komentarisem a pogotovo rucke koje se prave po mojim crtezima. Tesko cu prihvatiti tvoje zakljucke o rucki kao tehickom elemntu jer si i sam zilion puta rekao da te to niti zanima niti se razumes a sto se tice stelovanja svako ko ima strpljnja i bar malo znanja moze da nasteluje rucku ja sebe nikada nisam preporucivao u tom smislu  i sto se vremena tice izvini ovako javno sto sam imao previse obaveza pa nisam stigao da ti udovoljim bas onda kada si ti to zeleo, najiskrenije mi je zao.

Ps

Sve sto sam napisao u postovima ja sam rekao i uzivo a odnosi se na rucku, pa to svi koji me licno poznaju znaju vec odavno. Steta sto si dosao kuci ne raspolozen pa ti tesko palo malo sale na tvoj racun (sto se slusanja gramofona i price tokom slusanja tice).

Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, grozni said:

 

Rucke sto se tice, kod mene je  sad narihtana i radi ko djavo (Doktor, Woland, Eci , ZF, SKrstic.... je slusali). . Ja ruckom zadovoljan. 

jer sam te cekao, cekao, cekao, na kraju otislo kod Raska, namestio mi i sad opet milina.  Sad mogu kao i pre da ga slusam bas onako,

Pa zar tu nije ukljucen i Jubilee.

ps

Ima da se izvinjava do Bozica sto iznosi neistine i to javno  kad smo vec kod Bozica :D :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Zflazar said:

razumem te ja odlično, nego ako budućedaobogpojačalo greje kuću više nego što je prijatno, upola cene od Resteka mogu kupiti još jedan klimauređaj :)

drugo, ovo zvučno toliko briše linoleum sa Restekom da mi se ne uključuje više...

Hajde za neupucene napisi kakva je to skalamerija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ninja said:

Hajde za neupucene napisi kakva je to skalamerija.

za neupućene, to je prototip 6s33s SE pojačala.

u prizemlju muzičke police vidljiv napajački deo čiji je kuriozitet ispravljanje napona sa vakumdiodama sa živinom parom a na polici iznad je pojačalo koje se sastoji iz sledećih koraka:

-TVC u ulozi potmetra

-C3g drajver trafospregnut sa

- 2x1/2 Babuške po kanalu u SE konfiguraciji

:)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, grau said:

 

E Stradi, daj taj Bozic nek stigne u Avgustu, jedan Jubilee vapi da se namontira a Grozni nagojio prstice spricerom i cevapima

U komunikaciji PP grozni je napisao da je Jubilee namesten i da sve radi perfektno. Ili ti nisi informisan ili ..................

Ja sam pokazao zelju da vec od sutra to zavrsim ali me neko pretekao sa namestanjem tog Ortofona, U svakom slucaju mi je drago da je grozni zadovoljan, bar je tako napisao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...