Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Kod mene odavno nije bilo novotarija...ali:

 

Postavljena slika

 

 

Postavljena slika

 

Moje SAL-ove kutije idu na drugo mesto, a umesto njih dolaze Visaton Minis, delo pravog majstora.  :respect:  Još trebam da im nađem stalak i optimalnu poziciju. Prvi slušni testovi su prošli i izuzetno sam zadovoljan. :L3000:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam pratio.

Ali zaista nosi Savov potpis.

Nisam pazio na času.

To što sam napisao je više kompliment no ikakva pokuda.

Bilo bi lepo da ima samo dana kada sam čudan. Ja sam sebi čudan stalno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene odavno nije bilo novotarija...ali:

 

Postavljena slika

 

 

Postavljena slika

 

Moje SAL-ove kutije idu na drugo mesto, a umesto njih dolaze Visaton Minis, delo pravog majstora.  :respect:  Još trebam da im nađem stalak i optimalnu poziciju. Prvi slušni testovi su prošli i izuzetno sam zadovoljan. :L3000:

 

Čestitam Blue :cheers:

Nešićeva DIY apoteka :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se pridružim ekipi mladih gramophodzia :)

Mnogo lepa spravica ovaj dual. Jedino što ne znam sa koje bi mu strane prišao :rofl:

 

Trebaće nova mi igla. Glava je standardna shure M75. Pročitao sam na dosta mesta da reprodukcija u ogromnoj meri zavisi od kvaliteta igle i da ta glava može svira od blagog užasa do vrlo dobro pa čak i odlično. Da li ima neka alternativa ovima iz MG-a?

Da li mogu da npr. ubacim AT95 umesto M75?

Bilo bi super kada bi neko mogao da mi pomogne malo oko podešavanja :(

post-14-0-15472400-1385246221_thumb.jpg

post-14-0-84285000-1385246224_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se pridružim ekipi mladih gramophodzia :)

Mnogo lepa spravica ovaj dual. Jedino što ne znam sa koje bi mu strane prišao :rofl:

 

Trebaće nova mi igla. Glava je standardna shure M75. Pročitao sam na dosta mesta da reprodukcija u ogromnoj meri zavisi od kvaliteta igle i da ta glava može svira od blagog užasa do vrlo dobro pa čak i odlično. Da li ima neka alternativa ovima iz MG-a?

Da li mogu da npr. ubacim AT95 umesto M75?

Bilo bi super kada bi neko mogao da mi pomogne malo oko podešavanja :(

 

Daklem, ništa od samogradnje? :) Viš' kako si ti pametan... Samo nema ko to da ti dovoljno često kaže... ;)

Možeš da staviš i AT-95, naravno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daklem, ništa od samogradnje? :) Viš' kako si ti pametan... Samo nema ko to da ti dovoljno često kaže... ;)

Možeš da staviš i AT-95, naravno.

Paaa, meni se pomalo žurilo da zaplivam mutnim vodama gramofilije, a ovaj dual mi se činio kao dobra osnova za igranje.

Dosta stvari na njemu nije bilo ispravno, od kojih je najgore bilo to što lift nije radio kako treba. Neko se malko iživljavao na polugici pa je bregasti disk koji podiže-spušta bio skroz zakrenut i nije vršio nikakvu funkciju. Sreča pa sam uspeo da ga namestim i sada radi super.

Auto start-stop nije radio kako treba. Nakon podmazivanja nekoliko klkjučnih tačaka na polugama i finog tjuniranja na nekoliko vijaka, Dual je proradio u potpunosti ispravno i bešumno. Inače, trebalo mi je malo više vremena da skontam kako sve to šljaka (hrkljuš od poluga za auto start-stop itd.)

Sad još samo treba da ČUJEM da li i kako to sve zapravo radi :rofl:

Do koje cenovne klase zvučnica bi preporučili za ovaj gramofon? Da li je ta AT95 zaista dovoljna da pokaže šta ovaj gramofon može ili bi neka skuplja bila bolja opcija?

Vidim da dosta ljudi preporučuju shure kao dobar match za dual-e. Problem je što ne znam gde da nađem u nas njihove glave, recimo M97eX? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...