Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

realno - to sto si kupio je prevelika kanta da bi ti sad ludovao i razmisljao mnogo o glavama

 

kupis neki allrounder primerak i onda razmisljas sta ces dalje - da preradjujes taj ,da pravis malo bolje , da pravis poluazdaju , da pravis azdaju ...... i tek onda mozes da razmisljas o glavama , u sirem smislu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

realno - to sto si kupio je prevelika kanta da bi ti sad ludovao i razmisljao mnogo o glavama

 

kupis neki allrounder primerak i onda razmisljas sta ces dalje - da preradjujes taj ,da pravis malo bolje , da pravis poluazdaju , da pravis azdaju ...... i tek onda mozes da razmisljas o glavama , u sirem smislu

 

+1

 

Iliti, utegni ga koliko se može bez ili sa minimum ulaganja. Ako nemaš RIAA, skockaj Le Pacific RIAA, ako hoćeš, kako hoćeš, zvučnica do 50€ i vozi. Ako hoćeš bolje, napravi bolje from scratch ili odreši kesu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@chakija Kolko ja ovde čitam i razumem nisi sve ono smeo pitati, još bolje da nisi ni pazario gramafon  :angry27: 

 

Malo čitaš, pogrešno razumeš. Taj Dual je dobar as it is, pod uslovom da je sve ispravno i funkcionalno. Nema mnogo prostora od njega praviti nešto drugo. A i ne treba. Dok sve zameni nečim što bi kao, bilo bolje, zameniće ceo gramofon. Ako krene da menja jednu stvar, to će da iziskuje promenu još nečega i eto igranka bez prestanka - a čemu? - postavlja se pitanje... (Golden Rule of Engineering: You can change anything (in the design) but you can never change only one thing)

Pustimo mi sad Chakiju da uživa, a kad mu bude potreban odgovor na neko pitanje ili neki savet, zna gde može da potraži odgovor ;)

 

Za početak, uputstvo + service manual: http://www.vinylengine.com/library/dual/1209.shtml (neophodna besplatna registracija)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam na svog Duala 1224 prvo stavio AT95, zatim Denon DL103.

Sa Denonom Dual  je bolje svirao nego Thorens TD125 MKII sa SME 3009 S2. Verovatno SME rucica nije bila idelana za DL103.

Moj savet ti je da za prvo vreme uzmes neku jeftiniju zvucnicu ( da si blize pa da ti dam ovu moju AT95), a zatim uzmi Denona koga mozes posle sacuvati za bolji gramofon jednog dana.

Uzivaja sada, za te pare ne moze bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Umalo da zaboravim da se zahvalim Neskor-u što mi je predložio Dual-a... :shakehands:

 

Ako bude sreće i ne bude bilo snega i zastoja na putu BG-NS, danas bi trebalo da probam AT-95.

Čika Woolande, hvala unapred! :wave:

 

Denon-a ću svakako uzeti u razmatranje kao sledeću opciju, ako se AT-95 pokaže dobro.

Pored njega tu je i AT-440MLa kao zdrava konkurencija u tom cenovnom rangu...

 

Sad gledam 1224...izgleda pa skoro identično kao i ovaj 1209?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam kod kineza u lokalnoj robnoj kući kupio digitalnu vagicu za zlatare, cca oko 750 dindži, radi na dve decimale, provereno kod prijatelja zlatara, 100% tačno... Samo da su baterije nove i vozi. Batali te specijalizovane skupe igračke za puno para... Može kasnije, ako se budeš hteo igrati sa samogradnjom ručice da ti bude od koristi. Merni opseg od 0.00 do 200.00 grama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dve stvari za danas,prvo ono sitnije..za stanton 681EEE (bivsa @doktorova :hot::respect: ) iz zezancije sam uzeo neku jeftinu aftermarket iglu,vise da se visi,moze li to da radi posao u nekom extremnom slucaju..cena prava sitnica,23-24 funti+postarina...ovde kolko para,tolko muzike,puj pike ne vazi (barem za sada)..sviri za svaku kintu... :drink: s leva nova,nesto deblji nosac igle u odnosu na original,al...

post-653-0-09843000-1385404727_thumb.jpg

post-653-0-71843400-1385404781_thumb.jpg

post-653-0-19825900-1385404798_thumb.jpg

post-653-0-79319400-1385404814_thumb.jpg

post-653-0-86361500-1385404829_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj samo da te na Marantz-u iznenadi phono izlaz, pa da "zamzuji" ode u sistem za digitaliju, tj. u sistem B. :whistle2:

Btw, cestitke za ovaj lep receiver.

 

:)..slusa se upravo..2265B je malo muljaviji,takva je bila i PM16-ka naspram AU717/719,ali ima jedan specijalan smek u srednjotonskom podrucju..ono sto me iznenadjuje,iako je damping faktor svega "40" kod ove serije pretezno,da nema problema sa zlobnim D700... :guitarplayer:  :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:)..slusa se upravo..2265B je malo muljaviji, ...

 

Daj mu malo sansu. Msm ono, 7 dana neka bude ukljucen. Slusaj, ne gasi, samo na mute ili volume pot na 0.

Ko zna koliko je bio off  taj receiver ?

Pricao sam ti vec, ali podatak i za druge clanove.

Jedan od nezboravnih sistema s kraja 70-tih je bio sistem moga brata ( btw, Stanton 681EEE koji si dobio na poklon od mene je bio njegova zvucnica, a ne moja :wink2: ) : Marantz 2252B + Thorens TD126 MKIII special + TP16 + Stanton 681EEE/Stanton 881EEE + Tannoy Oxford. Tada in, sada je to totalni vintage.

Jbg., vreme "leti". Starimo. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daj mu malo sansu. Msm ono, 7 dana neka bude ukljucen. Slusaj, ne gasi, samo na mute ili volume pot na 0.

Ko zna koliko je bio off  taj receiver ?

Pricao sam ti vec, ali podatak i za druge clanove.

Jedan od nezboravnih sistema s kraja 70-tih je bio sistem moga brata ( btw, Stanton 681EEE koji si dobio na poklon od mene je bio njegova zvucnica, a ne moja :wink2: ) : Marantz 2252B + Thorens TD126 MKIII special + TP16 + Stanton 681EEE/Stanton 881EEE + Tannoy Oxford. Tada in, sada je to totalni vintage.

Jbg., vreme "leti". Starimo. :)

 

:) pa za neki 1152,1180,1300,PM8 ne bih se bunio po bratskoj ceni..sentimentalno sam ja malo vezan za tu firmu jbga..prvi hifi bese meni sa pojacalom 1090 iz ove serije,tako da jedna blaga nastranost postoji :) :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...