Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Moj novi ljubimac,ako je neko slusao,ovu masinu,neka mi kaze da li cu se usreciti sa zvukom,posto ja ovo nisam nikad slusao,i tek treba da snimim neki kvalitetan materjal.

 

ne može da ne bude dobro

samo ti je problem što je četvorokanalni

uređaj je namjenjen za studio/demo snimanje sa nasnimavanjem

teško da ti to treba

mada možeš 2x2 kanala da snimaš

bem ga igraj se malo pa ako ti se svidi kako to radi traži adekvatniju spravu za sebe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne može da ne bude dobro

samo ti je problem što je četvorokanalni

uređaj je namjenjen za studio/demo snimanje sa nasnimavanjem

teško da ti to treba

mada možeš 2x2 kanala da snimaš

bem ga igraj se malo pa ako ti se svidi kako to radi traži adekvatniju spravu za sebe

Da li je to prednost sto moze da stane vise muzike na 2x2?Pravo da vam kazem traka ce prvo da dobije neki Flac sa kompjutera,pa ako se pokaze,idemo dalje.Inace,ni ne znam sta se ceni od ovih sprava,a da nije skupo za odrzavanje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je to prednost sto moze da stane vise muzike na 2x2?Pravo da vam kazem traka ce prvo da dobije neki Flac sa kompjutera,pa ako se pokaze,idemo dalje.Inace,ni ne znam sta se ceni od ovih sprava,a da nije skupo za odrzavanje?

 

u tvom slučaju nije prednost nego mana

 

uobičajna konfiguracija magnetofona za kučno slušanje i koriščenje je 4-track, 2-kanala stereo

 

to ti znači da vrti na jednu stranu stereo  i onda okreneš reel i vrti drugu stranu stereo

 

kod tebe toga nema

 

ideš u jednom smjeru snimanje/slušanje dva kanala i pa onda vratiš traku nazad isključiš ta dva kanala koji su sniljeni i uključiš druga dva za snimanje /reprodukciju i snimaš/slušaš

 

u suštini dođe na isto ali nije

 

ovde su ti sva 4 kanala u istom smjeru a kod ovih drugih idu u suprotnim smjerovima

 

to ti je vezano za preslušavanje između kanala

 

drugi zaheb ti je da treba da baždariš 4 kanala/elektronike na odeđenu traku umjesto dva kanala kod ovih za kućnu upotrebu

 

prednost ti je što imaš 4 VU metra pod uslovom da voliš analogiju :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobra vam fora, prvo snimite muziku na traku pa je posle slusate sa magnetofona. I mene fasciniraju ovi vumetri i tockovi ali mi nije jasno zasto bih snimao sa jednog izvora na drugi pa onda to slusao sa drugog izvora. Ima li neke prednosti u slusanju neke muzike sa trake u odnosu istete muzike sa recimo CDPa ili kompa, pod uslovom da je na traku snimljena ta muzika sa ovog drugog izvora?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobra vam fora, prvo snimite muziku na traku pa je posle slusate sa magnetofona. I mene fasciniraju ovi vumetri i tockovi ali mi nije jasno zasto bih snimao sa jednog izvora na drugi pa onda to slusao sa drugog izvora. Ima li neke prednosti u slusanju neke muzike sa trake u odnosu istete muzike sa recimo CDPa ili kompa, pod uslovom da je na traku snimljena ta muzika sa ovog drugog izvora?

Pravo da vam kazem,okretanje koturova deluje na mene i hipnoticki,i magicno.O kvalitetu zvuka ne mogu da pricam,jer da bi se cuo pravi zvuk,verovatno treba da se kupi originalno snimljena traka,cak ni snimak sa ploce,verovatno ne zvuci kao original.To sto bih nabacio Flac da cujem kako zvuci,smatram prakticno.Za mene je najveca vrednost u ovom trenutku da piljim zadovoljno u njega,i licno vidim kako neki kombajn proizvodi muziku.Taj deo dramaturgije nemam sa kompom ili cd-om.A fali mi:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima

 

Kojih?

 

Pravo da vam kazem,okretanje koturova deluje na mene i hipnoticki,i magicno.O kvalitetu zvuka ne mogu da pricam,jer da bi se cuo pravi zvuk,verovatno treba da se kupi originalno snimljena traka,cak ni snimak sa ploce,verovatno ne zvuci kao original.To sto bih nabacio Flac da cujem kako zvuci,smatram prakticno.Za mene je najveca vrednost u ovom trenutku da piljim zadovoljno u njega,i licno vidim kako neki kombajn proizvodi muziku.Taj deo dramaturgije nemam sa kompom ili cd-om.A fali mi:)

 

Pazi, ja sam masinac i zamisli mene kad vidim da se nesto pokrece i proizvodi milozvuke (recimo vesela masina :D ). 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kojih?

 

 

Pazi, ja sam masinac i zamisli mene kad vidim da se nesto pokrece i proizvodi milozvuke (recimo vesela masina :D ). 

Ovo je direktno proces proizvodnje,kod svega drugog ne vidim nista.neki put se covek zasiti modernih olaksanih nacina i pozeli da sam ucestvuje,bar jos necim,osim sa levim klikom....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kojih?

 

 

Pazi, ja sam masinac i zamisli mene kad vidim da se nesto pokrece i proizvodi milozvuke (recimo vesela masina :D ). 

 

 Pođeš kod nekoga ko ima dobro podešen trakaš i čuješ

 

ima stvari koje kad se riječima objašnjavaju budu banalizovane

 

Ako sam vas necim povredio,izvinjavam se,konkretno me je interesovalo.da li se audio cd koji je snimljen na traku cuje lepse,ili sladje,ne rezolutivnije?

 

nisi me ničim povrijedio odakle ti to

 

odgovorio sam ti da je nebitno i sad ti opet to kažem :wink2:

 

a kako se čuje isti savjet kao i kolegi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Pođeš kod nekoga ko ima dobro podešen trakaš i čuješ

 

ima stvari koje kad se riječima objašnjavaju budu banalizovane

 

 

nisi me ničim povrijedio odakle ti to

 

odgovorio sam ti da je nebitno i sad ti opet to kažem :wink2:

 

a kako se čuje isti savjet kao i kolegi

Ok,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Revox, zaista bih voleo da cujem trakasa ali tesko. Bas nikog ne poznajem u mojoj blizina da ima tako nesto.

 

Jedini trakaš kojeg sam čuo je ovaj: post-436-0-23666800-1384872388_thumb.jpg Studer A80

Nudi ga moj prijatelj na pazar.

Nemam pojma je li tako inače i na drugim Studerima, ali ovo je sam vrh reprodukcije IMHO.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego?

 

 

Ako sam dobro razumio kaže da to nije priča nego fakat.

 

Izvinjavam se ako sam pogrešno shvatio.

 

 

Ne mogu ti odgovriti iz iskustva na tvoje pitanje, Beli N.

Kao što rekoh jedini trakaš kojeg sam čuo je taj Studer kojeg sam postao maloprije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...