Jump to content

Sonido MLTL & OB


Woland

Preporučeni Komentari

Posle 3 dana slušanja.....sviraju odlično. :)

 

 

ja sam usviravao i jahao Tannoye  jedno 6 meseci pre nego sto sam konacno rekao kako sviraju:

 

http://www.diyaudio.rs/topic/4940-tannoy-dorset/?p=136187

 

taj sonido je FR i treba mu prilicno vremena da omeksa, vidi  : http://www.diyaudio.rs/topic/3101-usviravanje-zvucnika/?p=63829

 

 

ima to da svira i rock i pop treba mu vreme :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moze bilo koja , al' da je sirina koja tebi odgovara i da je dobijes isporucenu u rolni

 

bem ga , ko ce da sece 0.1mm na sirinu , u kucnoj radinosti ?

 

Svaka domaćinska kuća ima mašinu za pravljenje rezanaca. Staviš na one široke i eto ti home made seckalica za bakar.Ali da žena ne vidi :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bem ga , ko ce da sece 0.1mm na sirinu , u kucnoj radinosti ?

 

 

Pa, zaludna sestra diy krojačica :)

 

ja sam usviravao i jahao Tannoye  jedno 6 meseci pre nego sto sam konacno rekao kako sviraju:

 

http://www.diyaudio.rs/topic/4940-tannoy-dorset/?p=136187

 

taj sonido je FR i treba mu prilicno vremena da omeksa, vidi  : http://www.diyaudio.rs/topic/3101-usviravanje-zvucnika/?p=63829

 

 

ima to da svira i rock i pop treba mu vreme :good2:

 

Ne bih ja to tako lepo umeo da kažem :) To za omekšavanje FR i bas zvučnjaka znam. Zepp sam pominjao više u kontekstu produkcije, čije se slabosti na boljim sistemima više primete. 

 

Svira to dobro već i sada, ali tek će.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Daaa :) Mada, bio sam u fazi igranja: otkačim ribone, pa mi se čini super. Pola sata, pa ih vratim - fale visoki (mis'im nije da baš fale, al' već naviklo da ih ima) :) Pa onda pomeram bafle napred-nazad. Ih - milina živa :) Ludo se zabavljam :) A oni za to vreme sviraju. Opasno sviraju. Uff. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Objektivnost u pogledu ovih zvučnjaka, teško mogu da proizvedem :) Možda bi Zen mogao (mada sam primetio da ih povremeno gleda onako majčinski :) ) ali njemu one sviraju normalno - što sam protumačio kao nešto dobro :)

 

Šalu na stranu a bez razbacivanja epitetima i stvaranja mitova - ovo su zaista sjajne kutije koje rade čisto, jasno i precizno, prilično osetljive i živahne. BJ2 ih sa lakoćom pokreće čak i na petini snage. Na četvrtini čujem sve kako bi trebalo da bude (uz povremene tripove, koji su zaista samo tripovi). Svaku slabost izvora ili snimka pokažu jasno i nemilosrdno.

 

Veoma sam zadovoljan. U potpunosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To već sve imaš obrađeno oko 90% u hieff-hiend temi :)HiFish ima takve, samo bez supertweeter-a.

 

Svira, ubija :)

 

Babel/Đurđevak kombo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih da trolujem i da palim vatru bez  potrebe, ali svakako takve zvučnike treba probati i sa drugojačijom amplifikacijom. Meni je npr Babel sa FR alpairima svirao lošije od gainclona, dok je sa dvosistemskim kutijama super svirao... :boredom:

Jako bi voleo da probam sa mojim trenutnim kutijama kako BabelJ2 svira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam. 100 ljudi 100 ćudi. Babel kod Synka na ewg ubijao kako je svirao. Babel kod Davida sa istim ovim kutijama koje ima i Woli, takođe. Na mojim Deltalite je isto jako dobro svirao, sa Davorovim OB takođe pa sam ga zato i kupio čim se ukazala prilika. Suštinski, nisam onaj koji boluje od toga kada se nekom ne sviđa zvuk koji se meni sviđa ali Babel J (prvi) svira odlično. J2 još nisam probao na svojim zvujama ali biće i to.Ne znam kako bi GC svirao sa Sonido ewg ali kontam da je čistim FR-ovima tipa alpair i fostex/lowther hornicama potrebno neko pojačalo koje ima nabudžen donji opseg (masnije) kako bi se stekao osećaj punoće zvuka, odnosno pojačalo tamnijeg karaktera - da se izrazim fifilističarski :) . Kod dvosistemskih (kao što si i sam primetio) i trosistemskih zvučnika GC ne bi trebalo uzimati u ozbiljnije razmatranje za guranje celog opsega. Za bas u nekoj aktivi je Ok.

 

Mada valja probati sve :) Sve je ovo igra :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih da trolujem i da palim vatru bez  potrebe, ali svakako takve zvučnike treba probati i sa drugojačijom amplifikacijom. Meni je npr Babel sa FR alpairima svirao lošije od gainclona, dok je sa dvosistemskim kutijama super svirao... :boredom:

Jako bi voleo da probam sa mojim trenutnim kutijama kako BabelJ2 svira.

 

 

kod mene sve MNOGO dobro svira, i sve mi se svidja :connie_nutzo::buehehe: . i NAD i lampe Jolida, gainclone... mini linija...vokmen...jacine, boje, nijanse i ukusi ...bukvalno iz svega sto sam zakacio izvlace zvucnjaci maksimum or high end... :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedino od RCA strepim al' to je zbog hype-a sigurno . :buehehe:

 

p.s.

 

ako (ikada) nesto budem lovio (kad se oparim) posle ovoga sada  bice to RCA (oni sa sisama) .

(a ne veci Tannoy samo zbog dubljeg bass-a) ...mada kako covek ovome da odoli...

 

mnogo bre volim sad zvuk iz te dve tacke.  navikao (navukao)  sam se  i nema vise nazad na vise tacaka . tacka. :laugh1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. ako (ikada) nesto budem lovio (kad se oparim) posle ovoga sada  bice to RCA (oni sa sisama) .(a ne veci Tannoy samo zbog dubljeg bass-a) ...mada kako covek ovome da odoli... mnogo bre volim sad zvuk iz te dve tacke.  navikao (navukao)  sam se  i nema vise nazad na vise tacaka . tacka. :laugh1:

 

 

Neki tvrde da Beyma 15xa38nd ozbiljno konkurira velikim Tannoy driverima. To bi moglo biti poor european man's solution. Sigurno ne poor balkan man's solution jer jedna takva košta oko 400€.

 

Ali sad smo way off topic. Kad čujem kako rade Iskre i uzimajući činjenicu da je i za njih amen dao Zen (administrator, ne filozofsko učenje :) ) nemam razloga ne vjerovati da mu je procjena na mjestu i u vezi Sonida.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...