Jump to content

Sonido MLTL & OB


Woland

Preporučeni Komentari

Onda je Veliki Vrač došao. I veoma odlučno se bacio na posao. Pozaboravljao pola stvari (ispravno) računajući da je došao u domaćinsku kuću u čijem dvorištu zakopano leži naoružanje za prosečan vod, a ne tamo neke matice, platne... :)

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvi zvučnjak (onaj levi) ubrzo beše gotov. Veliki vrač je, valjda sviknut na svakojake frikove ka kojim dolazi u kontakt, bez komentara ispratio puštanje u pogon tog jednog zvučnika (toliko o neizdržu :) )

 

Postavljena slika

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda smo seli (mislim ja sam većinom i do tada sedeo, ali tada sam zvanično i seo ) ) Pustio sam muziku (mislim, svirala je ona i do tada ali na polovini sterea, što nije mono, čisto da se zna :) )... Renaud  Garcia Fons. Almira. Ron Karter i neki španac na gitari (zaboravih mu ime). Lars Danielson sa ploče. Pa onda nekakav Filipov NWOBHM shit sa ploče, koji je snimljen tako loše da se nije mogao slušati. Pa Queensruche koji su bili malo bolji, ali teško slušljivi pa nam je Patti Smith sa magnetofona zvučala fenomenalno.

 

Zvučnjaci su bili Perfektni.

 

I Vrač je bio zadovoljan.

 

Ja sam prezadovoljan.

 

Mada, zabrinut sam za njega - samo čašu vode je popio. Valjda je ušao u period pročišćenja :) Al' ne ide mu to - zaboravio je naočare :)

 

I Zen je fotografisao, davaj slike, samo trpaj :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvrsno! Lijepa soba, oprema i lijepi zvučnici! Sviđaju mi se do granice ljubomore! :)

Može samo radi točnijeg dojma, koliko kvadrata je soba i daj malo koji hvalospjev o zvuku. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala lepo :)

 

Soba je 6x4m. Zvučnici su postavljeni na široj strani. Previše su udaljeni jedan od drugog, što ću uskoro promeniti sa novom policom. Tada će raazdaljina među kutijama biti manja za 60 cm.

 

Oprema:

 

Pojačalo: Babelfish J2

Pojačalo: (koje radi kao pretpojačalo): Analogue Audio Puccini SE remote (biće zamenjeno sa Pumpkin & Shunty + XOno & Shunty uskoro)

Gramofon: Technics 1210 mk2 sa Ortofon 2M Red

CD i Network player: Yamaha CD-N500 (za sada)

Magnetofon: Akai GX-625

DAC: lampucera nemodifikovana (biće zamenjen sa... e to će ostati mala tajna, još izvesno vreme)

Zvučnici: Sonido MLTL

 

Zvuk - teško je biti objektivan, slušam ga par sati, ali prvi utisak je da je neutralan, FR je prosvirao i kupio me odmah - vokal je fenomenalan. Zen je dobro primetio da Fountek ipak pripomaže, tako da akustična gitara (violina...) zvuči izuzetno dobro. Bas je za sada malo tvrd - očekujemo opuštanje i usviravanje, ali i ovakav kakav je sada je i više nego pristojan. Prostorna slika je onakva kakva i treba da bude.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Woly!

Izvini ako sam gnjavio sa pitanjem. To je zato što kod mene nakon nadolazećeg sređivanja preampa i DAC-a također mora doći izmjena u zvučnicima. Prvenstveno me zanimalo ponašanje bas jedinice. Ali još je nova, pa će prava slika tek doći. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sledeci stepen je bakarna folija ;

0.1x5mm za FR i tweet , 0.1x25mm za bass

 

za sad je najbolja varijanta - telefonac plavo beli , od prepucijuma , vestalske device štavile izolaciju u noći letnje ravnodnevnice

 

3 struka za terminali - xover - bass

 

1 struk za xover - FR i xover - tweet

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zna se, ništa fancy - oni Palmini plavo-beli, pa ih usfalilo, pa sam nabavio još. Istrošio sam se na ožičenje :) 

 

Al' su zato terminali mrak. To je čak i Zen primetio, iako mi je rekao da štos' njega tiče mogu i luster kleme :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...