Jump to content

DD driveri i pripadajuca elektronika


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

jos ne .

Pametan čovek nikad ne iskoristi sve adute/argumente odjednom... Kad šutaš jednom nogom, il' šutneš il' omašiš. Kad šutaš s obe istovremeno, šutneš sebe u guzicu... :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 414
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo, da se malo vratim u vode koje su nešto bliže temi, mada nisu baš skroz blizu. :cheers: Hteo sam da ovo stavim u "svoju" temu, ali, kada sam video šta sve ovde pišete, rek'o - možda Vule ono neće pročitati...Nije da hoću da ga savetujem šta i kako da sluša, ali sam danas nešto experimentisao, skroz tendenciozno. :good2: Nisam uključio pojačala za bas. Skretnicu za srednjetonce sam podesio, od dole, na 125Hz. Drajveri su linearni negde od 130-140Hz, pa naviše. Time sam dobio čak bolju donju ekstenziju od izmerenog DD drajvera, ali, recimo da je B200 veći, pa nešto nadoknađuje na taj način - možda zvuči, za nijansu, i punije, ali je to bezznačajno.Prvi utisak je bio, naravno, da je zvuk bez basa potpuno apsurdan, i da samo gubim vreme. Možda FR zvuči malo uravnoteženije od ove moje varijante, jer je osakaćen i od gore, pa zvuk ne deluje previše tanko. :rofl: Elem, posle kraćeg slušanja, uši se naviknu, i sve to postaje mnogo slušljivije. Hát megyutim, imam nekoliko primedbi. Pre svega, nedostatak pravog basa se može kompenzovati isključivo izborom odgovarajuće muzike, lišene svih instrumenata koji idu malo dublje. U suprotnom, slaba je uteha da se ovako bolje čuju detalji poput momenta okidanja žice, sve je to kiselo grožđe. Ovim nisam ništa novo napisao, ne bih se ni trudio, da nije sledećeg: Sasvim slučajno, prvi CD koji mi je bio pri ruci (pre neki dan sam ga "kupio"), je bio Simple Minds. Dakle. GLAS pevača... Fali tu veći deo onog karakterističnog eha po kojem se ova grupa prepoznaje. Da li fali samo eho, ili neka komponenta samog glasa ide tako duboko, ne znam. Uglavnom, ono što sam čuo - nije Simple Minds. ;) Ono što se čini dobitkom kod ovakvog zvuka - mnoštvo mikrodetalja, plaća se preskupo. Osim toga - nije ni logično da na snimku čuješ više detalja nego u prirodi. :cheers: Eto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apsolutno ne razumem kakvu analogiju pokušavaš da napraviš izmedju tvog experimenta i DD drajvera...ako želiš sebe da ubediš da ne rade dobro to uvek možeš...slušni testovi i merenja to ne pokazuju, kao što rekoh dovoljno je pogledati krivu impedanse...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...slušni testovi i merenja to ne pokazuju, kao što rekoh dovoljno je pogledati krivu impedanse...

... a ona je dobijena Postavljena slika ... to je izgleda jedini "objektivan argument" kojeg zagovornici DD prototipova stalno potežu ... možda bi nam svima bila jasnija ta oduševljenost, koja prelazi u isključivost i negiranje svega ostalog, kada bi nam rekli šta to oni vide posmatrajući krivu impedanse ... btw, to je samo jedan segment slagalice iz koga se ne može saznati baš sve, baš kao što se ni na osnovu samo EKG-a ne može uraditi dijagnostika celokupnog zdravstvenog stanja pacijenta ... argument " to se meni sviđa najviše na svetu" je subjektivne prirode i kao takvog ga ne želim komentarisati, baš kao što smatram da im taj argument ne daje za pravo da se diskvalifikuju oni koji nakon slušnih testova ne dele to mišljenje sa njima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apsolutno ne razumem kakvu analogiju pokušavaš da napraviš izmedju tvog experimenta i DD drajvera...ako želiš sebe da ubediš da ne rade dobro to uvek možeš...slušni testovi i merenja to ne pokazuju, kao što rekoh dovoljno je pogledati krivu impedanse...

Analogija je isključivo u frekventnom opsegu - mislio sam da je jasno. Tekst se odnosio na tvoj način primene, i gotovo opsesivan strah od koloracija bilo koje vrste. To ide dotle, da ni dasku nećeš da proširuješ, a kamo li nešto drugo. Najbolje da uzmeš mnogo manji drajver koji će sigurno čisto svirati opseg od jedno 5kHz.

Što se opseg više proširuje prema dole, malo se "pokriva" ili "maskira" onaj deo od gore - ali, to nisu nužno koloracije, već je, jednostavno, takva priroda zvuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... a ona je dobijena Postavljena slika ... to je izgleda jedini "objektivan argument" kojeg zagovornici DD prototipova stalno potežu ... možda bi nam svima bila jasnija ta oduševljenost, koja prelazi u isključivost i negiranje svega ostalog, kada bi nam rekli šta to oni vide posmatrajući krivu impedanse ... btw, to je samo jedan segment slagalice iz koga se ne može saznati baš sve, baš kao što se ni na osnovu samo EKG-a ne može uraditi dijagnostika celokupnog zdravstvenog stanja pacijenta ... argument " to se meni sviđa najviše na svetu" je subjektivne prirode i kao takvog ga ne želim komentarisati, baš kao što smatram da im taj argument ne daje za pravo da se diskvalifikuju oni koji nakon slušnih testova ne dele to mišljenje sa njima.

Moram da prekrsim obecanje na kratko, kriva impedanse se navodi jer je ona jedan od kljucnih faktora pri radu zvucnika, pa racunamo da kad pametan covek to vidi da ce mu to biti dovoljno, ali zapamti i ti i ostali da vise ne ponavljam (muka mi je).S V I ALI BAS S V I MERNI PARAMETRI KOD DD DRAJVERA SU VISESTRUKO BOLJI NEGO KOD BILO KOG STANDARDNOG ZVUCNIKA, i jos jednom da sve ovo sto sam rekao nije prazna prica mozete proveriti kod vlasnika jer poseduje sve dijagrame sa raznih merenja: ETF, EI laboratorija, FISCHER AUDIO iz Nemacke.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da prekrsim obecanje na kratko, kriva impedanse se navodi jer je ona jedan od kljucnih faktora pri radu zvucnika, pa racunamo da kad pametan covek to vidi da ce mu to biti dovoljno, ali zapamti i ti i ostali da vise ne ponavljam (muka mi je).S V I ALI BAS S V I MERNI PARAMETRI KOD DD DRAJVERA SU VISESTRUKO BOLJI NEGO KOD BILO KOG STANDARDNOG ZVUCNIKA, i jos jednom da sve ovo sto sam rekao nije prazna prica mozete proveriti kod vlasnika jer poseduje sve dijagrame sa raznih merenja: ETF, EI laboratorija, FISCHER AUDIO iz Nemacke.

Pod 1. kriva impedance don't means a shit, ako pogon (pojačalo) nije upitan. Jedan primer, Sonus Faber Cremona Elipsa (cena 20.800 $, 2007. godine), imp.: Sonus Faber Cremona Elipsa A dalje, mi merili parametre, i nismo primetili da je bilo koji kao što kažeš višestruko bolji. Možda smo mi merili pogrešne parametre. Ti koji su bolji su valjda neki novi parametri, koji su takodje patentirani. :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pod 1. kriva impedance don't means a shit, ako pogon (pojačalo) nije upitan. Jedan primer, Sonus Faber Cremona Elipsa (15.000 €), imp.: Sonus Faber Cremona Elipsa

A dalje, mi merili parametre, i nismo primetili da je bilo koji kao što kažeš višestruko bolji. Možda smo mi merili pogrešne parametre. Ti koji su bolji su valjda neki novi parametri, koji su takodje patentirani. :cheers:

Boki mnogo si pogresio, moram da te ispravim!

kaze se: ... kriva impedance doesn't mean a shit...

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Ocu da kazem da ako neko zeli da se konfrontira sa tvojim stavom o znacaju krive impedanse, gramatika bi otprilike bila jedino cemu moze da se nadje mana... :cheers:

E jebi ga, Sipi! Sad sam ostao bez municije zbog tebe! :good2::cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da prekrsim obecanje na kratko ...

... ma nema problema, nisi ti prvi ... navik'o sam ja već dosad na tak'e . Postavljena slika

kriva impedanse se navodi jer je ona jedan od kljucnih faktora pri radu zvucnika, pa racunamo da kad pametan covek to vidi da ce mu to biti dovoljno ...

... da bi se bilo šta saznalo iz krive impedanse o zvučnicima, pamet sama po sebi nije dovoljna, ako je pri tome ne prati znanje ... baš kao što ni ravna kriva impedanse nije sama po sebi dovoljna da bi zvučnik bio dobar ... al' to je već rečeno u prethodnim postovima, pa ne bih više o tome.

... uzgred, pamet i znanje, nažalost, ne idu uvek zajedno ...

ali zapamti i ti i ostali ...

Jawohl, Herr Sturmbannführer ! Postavljena slika

da vise ne ponavljam (muka mi je)

... nemoj, i meni je Postavljena slika ... praznih fraza sam se sit naslušao proteklih godina ... fala, al' ne bih više ... Postavljena slika

... btw, stalno ponavljanje jedne te iste fraze, uglavnom je pouzdan znak da osoba koja je koristi ne zna gotovo ništa, ili zna veoma malo, o temi o kojoj se diskutuje... inače bi se upustila u argumentovanu diskusiju o tome sa drugima ...

Ja druge argumente osim ovih dobijenih merenjem od strane Bokija i Slobe nisam video, te je za mene sve ostalo na nivou rekla-kazala ... za pare koje ste platili za preradu, mogli ste dobiti i neki papir sa k-kama prerađenih zvučnika; pogootovo što se ovde ne radi o serijskom, već o unikatnom proizvodu ... tako to rade ozbiljni proizvođači, ako im je stalo do toga što rade, i do onih za koje to rade.

Meni je jako žao što moram izvesti ovakav zaključak na osnovu svega do sada napisanog ( i prezentovanog ) o DD zvučnicima (ili kalemovima, ako vam je tako draže), zato što sam se iskreno nadao da čemo doći do nekih objektivnih pokazatelja, koji će potvrditi subjektivne utiske onih koji su oduševljeni DD zvučnicima Postavljena slika ... možda ipak neki drugi put.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...lele gde ova tema ode... ne mogu da verujem...Nego, (ne vezano za to da li su DD zvučnici najbolji u poznatom univerzumu ili nisu) gde bi radoznao čovek mogao da čuje te zvučnike pre nego se odluči dali da ih pazari ili ne? Neki hi-fi salon, neki sajam hi-fi tehnike ili slično...??

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jednog komentara bata baneta o DD zvučnicima, koji možda najbolje prikazuje moj stav(a pretpostavljam i većine onih koji ne dele isto oduševljenje pomenutim zvučnicima sa zadovoljnim korisnicima Dragićevih proizvoda) o svemu tome :

... i dalje mislim da ovaj proizvod nece zasjati u punom svetlu dok se sve lepo ne uklopi....membrana, magnet, odovarajuci kalem...a da ne pricam o amplifikaciji, a to je drugari stravican posao.

Nadam se da će neko smoći snage da taj posao i uradi, jer i dalje (želim da)verujem da u DD kalemu ima potencijala .P.S. Izvinjavam se bata banetu na ovom navođenju njegovih reči izrečenih na susednom forumu i nadam se da mi neće zameriti zbog toga.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...