Jump to content

DD driveri i pripadajuca elektronika


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Slus'o sam ga Vule (fakat, samo jedan kanal) na 4 zvucnika od 4 oma vezana u paralelu (sto je isto sto i jedan vrlo nezgodan zvucnik od 1 oma)..

..u biti je to dosta gore za pojačalo od DD zvučnika jer ovaj drugi nikada neće pasti ispod 1 Ohm što sa fabričkom nije slučaj..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 414
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

..u biti je to dosta gore za pojačalo od DD zvučnika jer ovaj drugi nikada neće pasti ispod 1 Ohm što sa fabričkom nije slučaj..

Tako je, utoliko laksi posao za pojacalo - ja licno volim malo headroom-a :clap:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako si ti toliko zadovoljan svojim amp-om, onda ti sve ovo, naravno, nije interesantno. Ali eto, recimo da neko drugi, sa zvucnicima poput tvojih, pozeli sam da napravi odgovarajuci amp - to me je ponukalo da rezultat objavim u ovom thread-u...

To što sam ja zadovoljan svojim ampom ne znači da ga ne bih istog trenutka zamenio onim koji ga pobedi u dvoboju...kažem ti da je najbolje da probamo jučerašnji uradak kod mene, obojica bi imali koristi..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da bi to bilo izvodljivo, trebalo bi da napravim i drugi kanal i neku sasiju/kutiju dovoljno dobru da uredjaj postane prenosiv. To su bar dva radna dana koja nemam na raspolaganju za ovaj amp.Inace, "dvoboji" su mi nezamenljivi (circlotron i F5, pre neki dan, kod Zivorada) kada sam licno zainteresovan za finese projekta kome se stvarno posvetim a ovo nije takav slucaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
Guest Бараба

...od teorije nemamo ništa...

Ево дошао магарац са Онога форума да њаче и да нас масира и по овом форуму !Не знам одакле та прича о "сумануто јаком магнетном пољу" и невероватној брзини једница ?Као да то настаје ни из чега....и не знам одакле оволика смелост да се прича и прди около око овога кад је овај звучиник чиста превара...А да не кажем да се власници тих ДД прерада понашају као да су изнад свих осталих...као да имају ван земаљску технологију - па хоће са њом да освоје свет.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ево дошао магарац са Онога форума да њаче и да нас масира и по овом форуму !

Не знам одакле та прича о "сумануто јаком магнетном пољу" и невероватној брзини једница ?

Као да то настаје ни из чега....и не знам одакле оволика смелост да се прича и прди около

око овога кад је овај звучиник чиста превара...

А да не кажем да се власници тих ДД прерада понашају

као да су изнад свих осталих...као да имају

ван земаљску технологију - па хоће са њом да освоје свет.

savrseno smo ziveli i uz tu prevaru na ovom forumu ;

ako zelis i dalje da budes dobrodosao - ne prenosi ono sto Sleepy nije preneo .

rade ili ne rade - koga briga , ako je potrebno svadjati se oko toga ?

za to "magarac" dobijas jedno nezvanicmo negativno brojanje ;

Sleepy, ako odgovori , imace isto ........ a onda pocinju crvena ispod avatara .

ZM

Postavljena slika

edit: on je ipak , da budemo precizni , dosao pre tebe .

nije da ima neku protekciju zbog toga , ali je cinjenica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ево дошао магарац са Онога форума да њаче и да нас масира и по овом форуму !Не знам одакле та прича о "сумануто јаком магнетном пољу" и невероватној брзини једница ?Као да то настаје ни из чега....и не знам одакле оволика смелост да се прича и прди около око овога кад је овај звучиник чиста превара...

Meni je u prošlom životu zbog otprilike ovakvog posta trajno ukinut nalog..edit. Sada videh i Zenov post...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А да не кажем да се власници тих ДД прерада понашају као да су изнад свих осталих...као да имају ван земаљску технологију - па хоће са њом да освоје свет.

Jedino su vlasnici DD drajvera zadovoljni svojim sistemima i ne menjaju ih, koliko je meni poznato...zanimljivo je i to da su zagovornici raznih merenja prestali da se za ista nude otprilike kada su shvatili da ti preradjeni drajveri rade znatno bolje od originalnih...moja ponuda da se izmere na Ge pojačalu i dalje stoji ali izgleda da svrha merenja nije bila edukativna već da se neko nazove lažovom, kada se shvatilo da nešto tu ima ipak je bolje ne čačkati dalje! A što se osvajačkih ambicija tiče dovoljno je pogledati tvoj avatar...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest Бараба

dovoljno je pogledati tvoj avatar...

Стиг'о Вуле са паузе...Бар да нисам видео и чуо то шта ти свира...па да не знам... :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vule - zadnje brojanje pred ban ;

upravo si opoganio dobru volju nekolicine nas koji smo odrzali ovaj thread u zivotu i imali dobru volju za komunikaciju na bilo koju temu , pa i o DD driverima

obojica imate 24h da citate

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vule Posto sam ja taj koji se nudio i uradio preliminarna merenja, evo da se i ja oglasim.Nikada, nikoga, nisam nazvao budalom i lazovom zbog toga sto slusa muziku na zvucnicima bilo koje vrste.Nisam se javljao jer zbog privatnih i poslovnih obaveza, nisam imao vremena da to radim u neko normalno doba dan. Bilo bi suludo da se tako nesto radi u 12 ili 1 po ponoci.U toku sledece nedelje cu imati malo vise vremena, pa ako jos uvek ima volje za merenjima mozemo da ih uradimo kod tebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vule Posto sam ja taj koji se nudio i uradio preliminarna merenja, evo da se i ja oglasim.Nikada, nikoga, nisam nazvao budalom i lazovom zbog toga sto slusa muziku na zvucnicima bilo koje vrste.Nisam se javljao jer zbog privatnih i poslovnih obaveza, nisam imao vremena da to radim u neko normalno doba dan. Bilo bi suludo da se tako nesto radi u 12 ili 1 po ponoci.U toku sledece nedelje cu imati malo vise vremena, pa ako jos uvek ima volje za merenjima mozemo da ih uradimo kod tebe.

Na odmoru sam do kraja petog meseca, tek za desetak dana...uopšte nisam mislio na tebe kada sam pisao post..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vule - zadnje brojanje pred ban ;

upravo si opoganio dobru volju nekolicine nas koji smo odrzali ovaj thread u zivotu i imali dobru volju za komunikaciju na bilo koju temu , pa i o DD driverima

obojica imate 24h da citate

ZM

PP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PP

javno sam rekao sto rekoh , tako da nema potrebe za PP

Baraba je dobio negativno brojanje zbog nacina obracanja tebi

ti si dobio negativno brojanje - procitaj moj post koliko puta ti treba da ga razumes

uklonjena oba avatara - ovde ipak ima clanova koji ne trebaju da gledaju u pasulj malobalkanske serpe

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema potrebe da vredjaš...

ti evidentno nisi shvatio smisao onoga sto sam rekao ; nema potrebe da ja to ponavljam .ostavio sam ti slobodu da neprihvatanje sadrzaja tumacis brzinom citanja , a ne kolicinom inteligencije - ako si na to mislio .meni nije bila namera da te vredjam ako ikada dodjem do zelje da vredjam clana , necu ga ni onda vredjati , nego cu ga jednostavno banovati .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Puno vremena je prošlo i neke izmene su prisutne kako na zvučnicima tako i u elektronici..Na daskama su sada B&W BZ200 drajveri izvadjeni iz DM110 kutija sa uradjenom DD modifikacijom i kalemom od Re- 0.8 Ohm...trenutno rade sa Grundig V-1000 pojačalom koje se bez čujnih izobličenja nosi sa takvim otporom...nadam se privremeno jer planiram probam nešto drugo odnosno jedan od ranijih saveta...za novo pojačalo za sada su obezbedjeni hladnjaci i virtuelna pločica, dok ne odmakne mogao bih izmeriti i ove jedinice..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...