Jump to content

DD driveri i pripadajuca elektronika


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Kojih sad 1 oma i manje? Pa po vridnostima napona napajanja i struje mirovanja sa banetovih shema (32V, 2,5V), to su tipicni radni uvjeti za 8-omsko opterecenje. U skladu sa time san i nacrtal ovu shemu koju san objavil. Za 1 oma i manje je bitno drukciji pristup, sa daleko manjim naponom napajanja. Ali isto i sa daleko vecom strujom. Znaci i sa skroz drugin vridnostima komponenti a vrlo virovatno i sa ubacivanjem jos jednog ruskog snagatora ka pobude za izlaznoga.Optimizirat amp za 8 oma i za manje od 1 oma istovremeno je besmisleno delat jer bi to u najmanju ruku znacilo stravicno visoku disipaciju izlaznog tranzistora pri nekom od opterecenja. I sa time povezane i termicke i financijske probleme. Nije nemoguce to storit ali isplativost je jako upitna, najblaze receno. Kako san vec rekal, drage voje cu pomoc va ovome ali bi stvarno najprije volil znat za ca je to namijenjemo, da li za standardnih 8 oma ili za neku egzotiku sa manje od 8 oma. Ca su to neki riboni, planari ili..... ?

Pa, više od 10 godina mi DD-u postavljamo i ta, i pitanja vezana za zvučnike (koji imaju prosečnu impendancu 1 Ohm ili manje), a nijedan razložan odgovor još nismo dobili.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 414
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa, više od 10 godina mi DD-u postavljamo i ta, i pitanja vezana za zvučnike (koji imaju prosečnu impendancu 1 Ohm ili manje), a nijedan razložan odgovor još nismo dobili.

Da li si ih slušao?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kojih sad 1 oma i manje? Pa po vridnostima napona napajanja i struje mirovanja sa banetovih shema (32V, 2,5V), to su tipicni radni uvjeti za 8-omsko opterecenje. U skladu sa time san i nacrtal ovu shemu koju san objavil. Za 1 oma i manje je bitno drukciji pristup, sa daleko manjim naponom napajanja. Ali isto i sa daleko vecom strujom. Znaci i sa skroz drugin vridnostima komponenti a vrlo virovatno i sa ubacivanjem jos jednog ruskog snagatora ka pobude za izlaznoga.Optimizirat amp za 8 oma i za manje od 1 oma istovremeno je besmisleno delat jer bi to u najmanju ruku znacilo stravicno visoku disipaciju izlaznog tranzistora pri nekom od opterecenja. I sa time povezane i termicke i financijske probleme. Nije nemoguce to storit ali isplativost je jako upitna, najblaze receno. Kako san vec rekal, drage voje cu pomoc va ovome ali bi stvarno najprije volil znat za ca je to namijenjemo, da li za standardnih 8 oma ili za neku egzotiku sa manje od 8 oma. Ca su to neki riboni, planari ili..... ?

Bane ga koristi za Jamo koji ako se ne varam radi na 4 Ohm-a...ja iz prikrajka gotovanski čekam da se iskristališe neko full Ge rešenje koje će raditi na 1 Ohm.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Molim aktere teme da da se drze preice o SE pojacivacu sa Ge tranzistorima za standardne zvucnike od 4 oma.Ukoliko neko zeli da raspravlja o necem drugom , molim da otvori poseban temu.Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa, više od 10 godina mi DD-u postavljamo i ta, i pitanja vezana za zvučnike (koji imaju prosečnu impendancu 1 Ohm ili manje), a nijedan razložan odgovor još nismo dobili.

Da li si ih slušao?

rasprava o DD zvucnicima i (trenutno) pripadajucoj elektronici je dobrodosla ;

ali necu ddozvoliti da se ista pretvori u sprdnju kao sto se desila na fifi-ju .

dakle - najbolje zaboravite prethodnu istoriju i sta je gdin. DD pricao/rekao/posvadjao se sa pravom i bez njega .

koliko znam - Fini Vule i bata bane su ovde jedini koji su ih imali/imaju ; neka kazu u svoje ime sta imaju ;

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li si ih slušao?

Da, slušao sam, pre 10-11 godina modifikovane EI drajvere na tabli I TO JE BOLELO. Bukvalno.Novije nisam slušao, ali sam pričao sa nekim ko jeste, i sa kim imam sličan ukus za zvuk....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rasprava o DD zvucnicima i (trenutno) pripadajucoj elektronici je dobrodosla ;

ali necu ddozvoliti da se ista pretvori u sprdnju kao sto se desila na fifi-ju .

dakle - najbolje zaboravite prethodnu istoriju i sta je gdin. DD pricao/rekao/posvadjao se sa pravom i bez njega .

koliko znam - Fini Vule i bata bane su ovde jedini koji su ih imali/imaju ; neka kazu u svoje ime sta imaju ;

ZM

Nije mi ni namera bilo kakvo nipodaštavanje. Šta je bilo tačno na fifi se ne sećam, i verovatno nisam ni učestvovao. Bar ne značajno.

Ali se sećam da sam na ovom forumu ranije već postavio nekoliko pitanja u vezi jedinica i zvučnika, i da niti jedan odgovor nisam dobio.

Isto tako sam pitanja konstruktoru postavio i tada kada je bila prezentacija u kino sali u Pinkiju. Rezultat je bio isti.

Ja sam uvek tu za rasprave o zvučnicima, koje će imati bar neki fizikalni okvir. Nekakav. Logičan i razložan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...... Ja sam uvek tu za rasprave o zvučnicima, koje će imati bar neki fizikalni okvir. Nekakav. Logičan i razložan.

svaciji ukus treba postovati ;ako njima valja - OK ; ako mozemo nesto i da naucimo iz toga sto njima valja , super ;ja konkretno nikad nisam cuo te drivere ( nijedan model) ali je koncept sam po sebi veoma dobar ...... :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije mi ni namera bilo kakvo nipodaštavanje. Šta je bilo tačno na fifi se ne sećam, i verovatno nisam ni učestvovao. Bar ne značajno.Ali se sećam da sam na ovom forumu ranije već postavio nekoliko pitanja u vezi jedinica i zvučnika, i da niti jedan odgovor nisam dobio.Isto tako sam pitanja konstruktoru postavio i tada kada je bila prezentacija u kino sali u Pinkiju. Rezultat je bio isti. Ja sam uvek tu za rasprave o zvučnicima, koje će imati bar neki fizikalni okvir. Nekakav. Logičan i razložan.

Kako su zvučali ti prepravljeni Audax drajveri u Pinkiju, bolje nego Ei na dasci? Ja ti ne mogu puno pomoć ako hoćeš fizički okvir ali ti mogu pustiti da čuješ dva para drajvera koje trenutno slušam...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko znam - Fini Vule i bata bane su ovde jedini koji su ih imali/imaju ; neka kazu u svoje ime sta imaju..

Ima ih i varošanin, kod njega sam ih prvi put i čuo...to je onaj za koga ste tvrdili da sam ja a nije!

Ja sam imao sreće da ih čujem pre nego što sam saznao čitavu priču oko njih, vlasnik istih nije ništa hteo da komentariše odnosno upoznali smo se zbog trampe nekih gramofona....ja sam prokomentarisao da nisam do tada čuo takav zvuk, jasan, precizan, brz, nekolorisan i pun energije i tek nakon toga dobio pojašnjenje oko patenta...u slećih godinu dana još par puta sam otišao da ih čujem i svaki put za mene je jaz ozmedju tog zvučnika i svih ostalih postajao veći...na kraju sam našao pogodne drajvere za motanje i krenulo je...

Trenutno posedujem dva para drajvera, oba su namotana na 1 Ohm, male stare Philips-e od 4.5 inča u transmisionoj kutijetini i Visaton B200 na dasci...ponavljam da je svako dobrodošao da ih čuje, tehničkim razjašnjenjima se ne bavim pošto mi to nije struka a i mislim da ih prvo treba slušati.

O pojačalima drugi put, četvrtfinala FA Cup-a imaju prednost...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako su zvučali ti prepravljeni Audax drajveri u Pinkiju, bolje nego Ei na dasci? Ja ti ne mogu puno pomoć ako hoćeš fizički okvir ali ti mogu pustiti da čuješ dva para drajvera koje trenutno slušam...

Prepravljene Audax jedinice u TL kutiji nisam slušao. Andrija mi je rekao da je "bolje", mada je bilo šta od onog prepravljenog EI bolje.Hajde onda da se dogovorimo oko slušanja. Ako si BG-u, eto me. Šalji neki tilifon na pp.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prepravljene Audax jedinice u TL kutiji nisam slušao. Andrija mi je rekao da je "bolje", mada je bilo šta od onog prepravljenog EI bolje.Hajde onda da se dogovorimo oko slušanja. Ako si BG-u, eto me. Šalji neki tilifon na pp.

Negde sam ranije napisao da membrana dosta utiče na karakter zvuka...ja te "rane radove" nisam slušao, verovatno se u medjuvremenu došlo do nekih zaključaka...sam izbor Ge pojačala sugeriše da je kvalitet zvuka u prvom planu a ne snaga...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...