Jump to content

DD driveri i pripadajuca elektronika


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 414
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ovo se pretvori u "lepu" raspravu FR vs MultiWay zvučnika, kao u sličnim raspravama Vintage vs Novo, LCD vs Plazma, Kokoš vs Jaje... :character13: Rezultat je u svakom slučaju isti. Nikad se ne dođe do rešenja, samo se bezveze testiraju granice sagovornika dok onaj drugi ne popusti. Tu nisi pametan ni ako popustiš (jedan pametan reče da dok pametni popuštaju, budale vladaju) ni ako ne popustiš. Što će reći, budala si u svakom slučaju ako se uopšte raspravljaš na tu temu...Ako se neko pronađe u ovome što sam napisao i pomisli da je upućeno njemu, neka zna da je potpuno u pravu :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se neko pronađe u ovome što sam napisao i pomisli da je upućeno njemu, neka zna da je potpuno u pravu :character13:

Ja sam se u momentu pronašao. :crazyrocker: Ali nije to ta rasprava... FR na (uzanoj) dasci je nova priča. OK - super su zvučnici, ali sa tim opsegom je čak i ljudski glas osakaćen od dole.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poenta i jeste da se slusni i merni testovi poklapaju, ako se to ne desi ja bih u tom slucaju promenio hobi, neki koji nije previse zahtevan: markice, znacke...

..i tu dolazimo do ključnog pitanja, ko sve ovo radi zato što voli muziku a ko zbog viška vremena, novca...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam se u momentu pronašao. :character13: Ali nije to ta rasprava... FR na (uzanoj) dasci je nova priča. OK - super su zvučnici, ali sa tim opsegom je čak i ljudski glas osakaćen od dole.

A ti si ponajmanje trebao da se pronađeš :) Ti sređuješ kako se tebi sviđa, ne teraš druge da im se sviđa isto što i tebi, niti govoriš da je tvoje rešenje jedino ispravno. Ja sam se ozbiljno razmišljao o 200B za srednjetonski drajver za svoj projekat (onaj inteligentni :crazyrocker: ) pa bih ja pre na DD kalemove gledao kao na eventualno unapređenje jednog od "pojasa" u svojoj kutiji (ako je uopšte unapređenje, nisam koristio pa ne znam). Ako nekom odgovara samo taj opseg koji taj zvučnik daje, onda je taj srećan i nema probleme sa zvučnicima kao ja u vidu aktivnih skretnica, faznih pomeraja, time delaya i svega ostalog što multiway kutija nosi (što znaš mnogo bolje od mene jer ubacuješ i četvrti drajver "pojas" :) )EDIT: kad smo već kod toga, dokle je stigla drvenarija za drajvere ??? :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zivele razlike !!

no - ipak su moji zvucnici najbolji !

:character13:

Ideal-no bi bilo da su svakom njegovi zvučnici najbolji. No, nisu. To je spiritus movens svega ovoga o čemu pišemo... Negacija od toga da su svakom njegovi zvučnici najbolji je: ima nekoga kome njegovi zvučnici nisu najbolji. To je, simply, understatement. Real-no bi bilo reći: (skoro) svakome njegovi zvučnici imaju mane...Ergo, (vrlo) malo njih imaju zvučnike za koje misle da su najbolji. Blago njima, iz te (veoma) malene grupe... E, sad, pošto je tako u opštoj populaciji, (vrlo) malo nas govori (potpuno) iskreno. Iz ovih ili onih razloga, ne tvrdim da (sasvim) svesno retko govorimo istinu. Pre verujem da smo, retko, nje i, zaista, svesni. Dakle, Sleepy, je s pravom, (veoma) redak tj. izuzetak... Svestan toga i iskreno zadovoljan svojim zvučnicima. Ne kvarimo mu to...

Ja sam, pak, (skoro) siguran da svoje ideal-ne zvučnike (skoro) nikada neću naći. I, možda, to je ono što me čini srećnim. Možda bi me rastužila činjenica da sam ih našao. To je, nekako, i čar u ovoj igri...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

EDIT: kad smo već kod toga, dokle je stigla drvenarija za drajvere ??? :character13:

Ovo me ponukalo da iz istih stopa nazovem burazera u ZR - rek'o da mu pripretim kostolomcima. :crazyrocker: A on se upravo vraća sa posla (od osam do osam :good2: ) u famoznom šinvozu remontuje kočnice na točkovima. Godinama (kao) nije bilo posla, a kada su malo počeli da pretresaju privatizacije, odjednom ga ima...Dakle, nema nestrpljivijeg od mene, ali šta ću... Za početak ću da šaljem tabadžije kod ostalih učesnika u projektu (ima još jedan). :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam Vizatone chuo (ne b200 vecj onaj jeftiniji) u kutiji. Meni je to sviralo dovoljno dobro da odluchim za svagda shta zhelim da mi svira tiho na uvce uveche kad legnem. Kupio pojacalce (germaniju jel.. kud turci tu i mali tmujo) i polako chekam da naleti bezbrizhan period u mom zhivotu kada bih ja mogao da priushtim sebi da reshim i taj hir.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam Vizatone chuo (ne b200 vecj onaj jeftiniji) u kutiji. Meni je to sviralo dovoljno dobro da odluchim za svagda shta zhelim da mi svira tiho na uvce uveche kad legnem. Kupio pojacalce (germaniju jel.. kud turci tu i mali tmujo) i polako chekam da naleti bezbrizhan period u mom zhivotu kada bih ja mogao da priushtim sebi da reshim i taj hir.

bem ti IT te'nićara ....... i on u naznakama :character13:koji manji , koje pojacalo ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bg20 ako se ne varam u nekoj transmisiji. Pojacalo sam uzo Beomaster 900. simpatichno pojachalce sa vrlo specifichnim zvukom. Zvuchnici koje sam ja slushao su imali frapantnu extenziju u niskotonsko podruchje chak i na vrlo malim nivoima glasnocje, jedan uravnotezhen pun zvuk koji nije bash svojstven fullrange-u (imo vishe komata pa znam shta pricham :character13: ). Kupilo me na prvu loptu jer takav zvuk volim na kraju dana brz chist a pun.. Jedni problem u celoj prichi su kutije koje su dechiji sanduci al nema veze...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I na kraju mog pisanja na ovu temu dodao bih jos samo jednu recenicu. Gluvom saputati i slepom namigivati je oduvek bio uzaludan posao.

Ма са њима је лако, гадно је кад ти Нем човек покушава да објасни нешто.Предлог: Гледати( слушати) га са бар метар растојања!дискО_Сту
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма са њима је лако, гадно је кад ти Нем човек покушава да објасни нешто.

Предлог: Гледати( слушати) га са бар метар растојања!

дискО_Сту

A šta ako ste u autobusu, a gužva je ??? :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...