Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

Ne brinite ništa, lepo mi stigli i navikavamo se na nerad, što nije toliko teško sa grrrcima koji nam daju odličan primer. Školski primer teškog bola u qrcu :rofl:I

 

A zašto bi i radili kad imaju Sredozemno more koje radi za njih, kad si u Grčkoj ponašaj se kao Grk. Uživajte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Modus nas je lepo služio na putu, preo ko mačkica, prosek brzine na 1200km oko 80km/h a nismo motor uopšte gasili nigde, bilo oko sat vremena čekanja na ulaz u Mk i oko 45min u Gr. Jednom tankirali u mk po70denara litar i sad kuliramo pored bazena u Mango Club-u piće i klopa pristupačni, bazen neverovatno čist, upad na isti besplatni, wifi besplatan, pizza i pivo taman kako treba, ja do morskevode još nisam stigao ali ima vremena... moje žemske su izašle iz auta pa pravo u vodu a ja u krevet. Budite mi zdravo!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A zašto bi i radili kad imaju Sredozemno more koje radi za njih, kad si u Grčkoj ponašaj se kao Grk. Uživajte.

ja nisam primetio da grci ne rade, sta vise, vredniji su od nas 1000x

druga je stvar sto od tog svog rada vecinu zaradjenog potrose na uzivanje, ali meni to ima smisla

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mogu da komentarišem da li Grci rade manje ili više od nas ali nije ni bitno. Prrthodnih godina dam uvek iskoristio boravak i prisust o da se snabdem nekim muzičkim časopisima ali ove godine sam našao samo jedan i to grčki radioamater, pretpostavljam da je neki diy u pitanju ali pošto je vakumiran i na grčkom, odlučio sam da tih 13,99 € radije pojedem ili popijem. Da me kojim slučajem zanimaju jahte, oružje ili auti, ni 200€ me ne bi pokrilo. Da ne spominjem šta bi bilo da još umem da pročitam grčki alfabet... Sreća moja pa većina grka dovoljno jasno i razgovreteno govori engleski pa uspevamo da kupimo ono što nas zanima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto vidis Kameni.

Zar si se nadao da ce biti drugacije.? Sa tim autom mozes da obidjes citav svet a tih nekoliko stotina km si mogao i sa svojim starim NSU bez problema.

Prosle godine sam za mesec i po presao preko 10k po Srbiji i Grckoj.Nazlost nisam imao niciji telefon od vas a mogli smo da popijemo bar kafu.Zao mi je, ali BAS.

Posto nisam bio na FAK-u evo vam jedna fotkica od prosle godine sa Thasosa da moja faca ne ostane anonimna.

post-583-0-23503000-1376481258_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sedim i ladim dušu na Krfu :) Fino ovde ali i skuplje nego u PargiDa li je lepše ili nije, teško je prosuditi na osnovu.jednodnevnog izleta. Malo sam.dobio alergiju od puno sunca pa sam obučen ko turčinova žena jer sam se sav osuo pa.mi današnji dan svakako nije suđen da se sunčam. Ko god dođe ne treba da omaši makar izlet do Krfa. Sad stučem pivo pa.nazad u obilazak - puno toga ima za videti a izletnički brod ide nazad za Pargu u 16h

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh, Ostrva su uvek skuplja nego kontinentalni deo a i Krf je posebna destinacija.Naravno da je lepo i uzivajte kako kome odgovara.Jedan je zivot. Ako necete sada i odmah kada onda? Za alergiju moze Phenergan kao i za ubode komaraca ili neka druga kremica.Ne moras bas toliko na sunce nego u vodu pa u hladovinu odmah a ko voli i sme neka se przi.Nemoj pivo preko dana zivota ti.Cekaj, pa uvece kad zahladni.... Uzivajte     :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sinoć je bio neki državni praznik, u deset uveče vatromet a posle koncert. Kad smo se vratili u apartman prebacih slike sa aparata na laptop, bogami, preko 1500 okidanja. Biće neka fina kolekcija slika za izveštaj kad se vrnemo kući. Idem da se bućnem sa curama iz Niša koje danas idu kući...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa svi smo mi "naši" zar ne? Elem, za deset dana ovde i okolo nisam video NI JEDAN Modus niti Twingo. Citroen Toyota Fiat uglavnom. Renaulta generalno jako malo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ove tri su možda malo starije od tebe (zajedno) i više su se družile.sa mojom ćerom ali nisu mala.deca pa sam mogao i ja da prozborim.sa njim poneku a da ne izgledam kao matori perverznjak... :hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa svi smo mi "naši" zar ne?Elem, za deset dana ovde i okolo nisam video NI JEDAN Modus niti Twingo. Citroen Toyota Fiat uglavnom. Renaulta generalno jako malo

 

Visoka koncetracija soli u vazduhu tako da "nestanu" za 2-3 godine   :assshake:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Visoka koncetracija soli u vazduhu tako da "nestanu" za 2-3 godine   :assshake:

Biće da ima veze- stariji Renoi skroz bili od lima tanjeg od najlon vrećice :rofl: Novili i nisu od lima već od plastike, dakle od vrećice iliti kesa od auta...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sedim i ladim dušu na Krfu :) Fino ovde ali i skuplje nego u PargiDa li je lepše ili nije, teško je prosuditi na osnovu.jednodnevnog izleta. Malo sam.dobio alergiju od puno sunca pa sam obučen ko turčinova žena jer sam se sav osuo pa.mi današnji dan svakako nije suđen da se sunčam. Ko god dođe ne treba da omaši makar izlet do Krfa. Sad stučem pivo pa.nazad u obilazak - puno toga ima za videti a izletnički brod ide nazad za Pargu u 16h

za 16 dana nisam upoznao ni pola krfa. jedan dan je...ništa

ipak, ono što sam video i doživeo je dovoljno da kažem ko nije bio neka obavezno ide.

od izgradnje autoputa autom nije nikakav problem, a ko ne voli cimanje a ima dovoljno novca može i avionom pa da iznajmi auto, a kome je to preskupo može i autobusom...do ostrva i po ostrvu.

što se cena tiče, osim hleba ništa drugo mi nije bilo skuplje nego na sitoniji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Pred kraj godine, obično se svode računi...

Pa eto, sagledao sam šta i kako, bar što se Modusa tiče, ipak, družimo se svaki dan pa...

 

Od 10.marta 2013. kad je registrovan u Srbiji (i od tada ga, jel' i vozim) ulaganja su bila svedena jedan mali iliti tzv mali servis - zamena motornog ulja i uljnog te vazdušnog i polen filtera i podešavanje optike  - a potom na tečnost za pranje vetrobrana i dolivanje goriva.

Ništa na autu nije pravilo problema... Potrošnja goriva posle malo više od 11.000 pređenih kilometara (trenutačno 153.335) u različitim uslovima je veoma ujednačena  - u gradu prosek između 5 i 5.2L/100km (u zavisnosti od upotrebe klime, upadanja u saobraćajne gužve ili ne itd), na otvorenom uz normalnu vožnju - brzine do 100km 3.8l/100km a na autoputu pri 120-130 (max145) potrošnja raste na 5.5-5.6l/100km...

 

Da podsetim, motor je 15.dCI sa 86KS/63KW , Euro 4 ... automatska klima, tempomat full servisna istorija, set letnjih guma na Al felnama, zimske na čeličnim itd...

Ja sam mog onomad platio 3900 FCO Subotica, bio je 2520€ netto u DE (3000€ bruto) a trenutačno najjeftiniji u ponudi u Nemačkoj košta tamo 2999... (do 150tkm - isti motor i komfor) što me samo navodi na pomisao da sam jako dobro prošao... :)

Evo onog lepotančeta: http://tinyurl.com/klnz44q :)

 

Eto, toliko o tome...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

toliko?

zaboravio si da mu shack sklepaš/častiš ga adekvatnom garažom

 

Čuj, zaboravio... Nisam ja zaboravio neg me novčanik i stanje na tekućem sprečavaju da uđem u takvu vrstu investicije... Kad siđu krediti... biće...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...