Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

kako znas da ovo sto je po placevima nije iz Bulgarije?

 

Ovde na placevima ili na nemačkim placevima? Ovaj Modus u Subotici na placu ako je došao iz Bugarske, onda je to zanimljivo jer na zadnjici auta još uvek nalepnica italijanskog dilera-mehaničara-autokuće... Ma dovlači se od svuda. Zavisi ko šta nađe i kako može da ga ukrasi kada ga prodaje. Ono što Crni kaže, to je zapravo najčistije ako se već ne kupuje novo: strano, ali domaće od prvog dana.

Ja, dal' ću bolje proći ovako ili ne, nikada neću saznati, ali dobar dizelaš (ovaj motor sa 86ks je najčistiji od tri koje su ugrađivali u Moduse) mi taman paše...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovaj : http://suchen.mobile.de/auto-inserat/renault-modus-1-5-dci-dynamique-wittenberge/174160768.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=18&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=20700&makeModelVariant1.modelId=18&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&vatable=true&negativeFeatures=EXPORT

 

Sutra stiže predračun kod kolege, uplaćujemo u petak ili ponedeljak na račun prijatelja u Nemačkoj pa onda on uplaćuje prodavcu (zavisi kako mi se daju instrukcije) i onda prijatelj ide po njega i dovozi ga u Suboticu. Pretpostavljam da je jasno da ova procedura podrazumeva 100% legalnu varijantu kupovine preko uvozničke firme... Udeo posrednika je 250€ + PDV (firma je registrovana u Srbiji) a ja kako god da računam, ne bih to mogao da izvedem za te pare jer prvo, nemam trejler a kad vidim šalter, loše mi je, a kada vidim red na šalteru, dobijam epileptični napad, a kada vidim red na šalteru na granici... Imagine...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Wuhuuu... ...u zdravlje da ga potrošiš. A na pumpi tek što te neće često gledati...  :sarcastic_hand:

 

Hm. To će sada biti zanimljivo. Svako (od ovih mojih što voze dizelaše) ima svoju "najbolju točionicu"

Biće i to zanimljivo videti koliko se fabrički podaci o potrošnji razlikuju od potrošnje koju ja umem da ostvarim: ja sam u gradu trošio sa twingom negde od 10-20% manje nego što proizvođač deklariše, ali samo na NIS pumpi kod opštinskog suda - točenje na Eco pumpi je rezultovalo sa cca 10% većom potrošnjom od deklarisane. Ja inače imam prilično "laku" nogu, moj ortak vozi BMW 520D automatika i ima "mafijašku cipelu" kad vozi pa kod njega potrošnja bude .... fuf... jako velika - gde god točio. On samo primeti razliku kako njegov auto "vuče" ili "ne vuče"... Ima nas svakakvih...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evrodizel se tera iz Pančeva, kolko meni reko čoek iz branše.

 

Ja točio ranije na MOL-u, motor je primetno mirnije radio meni i par mojih drugara imaju istu opservaciju.

 

NIS je nedavno opravio rafineriju u Pančevu, lepo radi sa NIS gorivom i to možda i mirnije neg sa MOL-om, mada točim povremeno i na još par krštenih pumpi (izbegavam ove što se zovu po nadimku vlasnika). Valjda su podigli kvalitet šta li, ali opservacija opet stoji od nekoliko nas "dizelaša".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nis je uradio remont rafinerije pa sad i mi imamo gorivo evro 5 kvaliteta, ali to je od nove godine

još do juna će se prodavati običan 95 i D2 (da nis rasproda zalihe) a onda samo evro 5

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa evro 5 je standard kvaliteta, i to je svuda isto

a da li oni negde nesto zakidaju...ne verujem. smesno malo smo mi trziste za najveceg proizvodjaca energenata na svetu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i ja kao povremeni vozač modusa da čestitam na kupovini.

Mislim da nisi pogrešio i drago mi je da si se na kraju odlučio za njega. Pravo je osveženje videti da neko zna šta voli i šta hoće prilikom kupovine kola. Motor bi trebao stvarno da bude bez greške.

Sigurno ćeš se iznenaditi udobnošću ako ranije nisi imao prilike da ga vozikaš.

Da se sit navozaš i gomile guma da podereš!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gorivo....to mu dodje kao i prica sa mlekom

dakle sigurno nas varaju i sigurno nas kradu.

tocio sam ED odavde do Lubecka u 'njemackoj'. ED prirodno postoji samo ovde...'tamo' je sve isto. samo su Shell i Agip bili i nesto bolji. (1.8eu/L)

i ja sam se navukao na pricu o Molu i sipao na pumpi u Br. Jerkovic. stvarno mi se cini da je prelazio vise. onda sipam na Molu na autoputu kod starog hrasta i predjem stotku manje?? uvek sipam do vrha.

lanac mesta u kojim se gorivo 'krsti' ili sta se vec radi je predug da bi ga mi provalili.

ono sto je sigurno...sipam ovde (Mol) i sa 60L predjem 800-850km od kojih 800km autoput.

sipam 'tamo' (Aral, Shell, Agip, OMV) 1050km po autoputu.

Nacin voznje: BABSKI, 2500ccm, TDI, automatik, brzina od 90-120. Po gradu nikad ispod 10 ili 12/100.

cestitam na Modusu iako sam glasao za Forda :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i razrešenja... Čuo se sa kolegom, dogovorili neke detalje i usput kaže da se živ presekao kada je video da je oglas nestao. Odmah je zvao i smirio se kada su mu rekli da je oglas skinut jer smatraju da je on ozbiljan i po njima i potvrđen kupac auta. Pre nego je nestao sa oglasa, promenili su mu naznačenu kilometražu u oglasu za stvarnu kilometražu (po kilometar satu, sa 175000 na 141000). Auto je imao veliki servis na 120000 kada mu je menjan i zupčasti kaiš, kaže kolega da sada preporučuje samo zamenu ulja i filtara i vozi. To se podrazumeva kao neki minimum intervencije kada se polovan auto kupi, kakav god da je.

Prokljuvili smo i zanimljivost, prethodnih dana smo orali po oglasima tražeći pravog kandidata i ovaj se primerak "odjednom" pojavio a nije nov oglas (dakle i do tada je bio u oglasima) pa smo slagali kockice. Ja sam gledao aute do klase cene od 1000 do 4001€ i nije ga bilo u prethodnim danima a onda se jedno jutro pojavio na 2999€ (- Mwst 19% = 2520€) i iz toga izvukli zaključak da je auto bio u oglasima ali sa cenom iznad 4000€!

Kasnije sam gledao i tražio u klasi motora i kilometraže aute sa istom opremom bez obzira na cenu i nisam našao ni jedan koji ima svu ovu opremu, tako da mislim da je ovo sve najviše bilo pitanje sreće. Jedino što auto nema a ja volim kada ima je par fabrički ugrađenih maglenki, ali preživećemo bez toga... :)

Sada kolega ima još nekoliko auta da reši za druge kupce i onda dolazi transport a to bi na kraju trebalo da rezultuje time da moj Modus bude ovde negde između srede i petka sledeće nedelje. Dogovorili smo se da mi se odradi sve u kompletu, uključujući i tehnički, tako da ja jedino idem da preuzmem vozilo i tablice sa novom saobraćajnom dozvolom. Dakle, još najviše nedelju dana cupkanja. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da si pogodio upravo ono sto ti treba, ako ne i bolje. Mislim na 1,5 dci motor koji je vise nego dovoljan za taj autic, pa ces ladno moci voziti 140 na autoputu a da s'druge strane u gradu ne potrosis vise nego s'twingom. Kako ono bese " dve muve jednim udarcem"... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...