Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

Mislim da si pogodio upravo ono sto ti treba, ako ne i bolje. Mislim na 1,5 dci motor koji je vise nego dovoljan za taj autic, pa ces ladno moci voziti 140 na autoputu a da s'druge strane u gradu ne potrosis vise nego s'twingom. Kako ono bese " dve muve jednim udarcem"... :)

 

Ahaaa... :D

 

A ima i tempomat za dosadne deonice gde je recimo pametnije striktno paziti na brzinu. Kod nas između samog grada i autoputa ima jedna takva, poduža, kako je mi zovemo, "lešinarska" deonica: sve je mrtvo, nigde nema žive duše, brzina ograničena kao da smo u blizini škole a gospoda samo čekaju plen. To je, negde oko 10km i mnogo njih se, misleći da nema nikog, opuste, povećaju na 90-100 (što se puta tiče, komotno) i onda samo iskoči cajac i zalepi ti prekoračenje veće od 40kmh i onda si gotov... Mada mislim da nema neke potrebe obrazlagati za čega je tempomat veoma zgodna opcija... Pazi kad u autu (što nije bilo napisano) ima i frižider! (ništa fensi, taman za nekoliko sendviča i par sokića ili mleko) ali... Moli da se sa njim putuje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Na javnom je skladištu, carinjenje u toku. Nisam ga još video uživo, ima nas koji radimo do 15h, biće... Trebalo bi da se reši papirologija (carinjenje) do srede oko podneva pa onda dobijam papire za registraciju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cestitam na prinovi.

 

Iskreno mi je zao sto nije pao izbor na veci auto.Odmah zapisi kilometrazu i pocni da belezis svaku kap sipanog goriva.Stvar ni malo nije kao na papiru (u

 

litrima) a o novcu da i ne govorimo.

 

Zbog ovakvog izbora vozila te nazalost nece vise voleti nego do sada ni supruga ni cerkica. Mislim da ces se razocarati u velicinu prtljaznog prostora mada

 

je renovacija kuce vec pri kraju.pa mozda nije toliko vazno.

 

U zdravlju da te sluzi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cestitam na prinovi.

 

Iskreno mi je zao sto nije pao izbor na veci auto.Odmah zapisi kilometrazu i pocni da belezis svaku kap sipanog goriva.Stvar ni malo nije kao na papiru (u

 

litrima) a o novcu da i ne govorimo.

 

Zbog ovakvog izbora vozila te nazalost nece vise voleti nego do sada ni supruga ni cerkica. Mislim da ces se razocarati u velicinu prtljaznog prostora mada

 

je renovacija kuce vec pri kraju.pa mozda nije toliko vazno.

 

U zdravlju da te sluzi. 

 

Hvala na dobrim željama :)

Što se tiče potrošnje, do sada su svi auti koje sam vozio Mini Morris - 4 komada (1970-1989), Renault 5 (1.4 GTR) Renault Laguna (1.9DCi Privilege) i Renault Twingo trošili manje nego što je deklarisano u fabričkim podacima. Ne sumnjam da ću i sa Modusom uspeti da sačuvam prisebnost i inteligentno gazim po papučici gasa ;)

Inače auto nikada nisam kupovao zato da bi me neko više voleo - ljubav se mora zavredeti na neki drugi način - kome to nije jasno, kukala mu majka, jadan ne bio... :)

Što se tiče veze između prtljažnog prostora i kuće, kod mene to nema nikakve veze. Do sada mi se nije još desilo da nešto što treba da prevezem, ne mogu da smestim u gepek auta koji imam - sve ostalo, ima ko je zadužen da prevozi - frižideri, veš mašine, građevinski materijal i slično, posao su za prevoznike koji imaju vozila za tu namenu... Prtljažni prostor u mom autu treba da zadovolji neke sitne potrebe, putne torbe, preklopivi bicikl, odlazak u nedeljnu kupovinu... Gledao sam razliku između Twinga i Modusa, sasvim je dovoljna da sada, osim putnih torbi stane i jedan bicikl u prtljažni deo (preklopivi bicikl, dakako) Za more, ako mi bude trebalo više drangulija, imam krovne nosače i ako mi bude trebalo, dobiću od ortaka Thule sanduk za krovnu montažu, mada sumnjam - ne idemo na zimovanje pa da mi treba puno debele, kabaste zimske garderobe. Što se letovanja tiče, ja ne nosim mnogo, foto-aparat i kupaći... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na dobrim željama :)

Što se tiče potrošnje, do sada su svi auti koje sam vozio Mini Morris - 4 komada (1970-1989), Renault 5 (1.4 GTR) Renault Laguna (1.9DCi Privilege) i Renault Twingo trošili manje nego što je deklarisano u fabričkim podacima. Ne sumnjam da ću i sa Modusom uspeti da sačuvam prisebnost i inteligentno gazim po papučici gasa ;)

Inače auto nikada nisam kupovao zato da bi me neko više voleo - ljubav se mora zavredeti na neki drugi način - kome to nije jasno, kukala mu majka, jadan ne bio... :)

Što se tiče veze između prtljažnog prostora i kuće, kod mene to nema nikakve veze. Do sada mi se nije još desilo da nešto što treba da prevezem, ne mogu da smestim u gepek auta koji imam - sve ostalo, ima ko je zadužen da prevozi - frižideri, veš mašine, građevinski materijal i slično, posao su za prevoznike koji imaju vozila za tu namenu... Prtljažni prostor u mom autu treba da zadovolji neke sitne potrebe, putne torbe, preklopivi bicikl, odlazak u nedeljnu kupovinu... Gledao sam razliku između Twinga i Modusa, sasvim je dovoljna da sada, osim putnih torbi stane i jedan bicikl u prtljažni deo (preklopivi bicikl, dakako) Za more, ako mi bude trebalo više drangulija, imam krovne nosače i ako mi bude trebalo, dobiću od ortaka Thule sanduk za krovnu montažu, mada sumnjam - ne idemo na zimovanje pa da mi treba puno debele, kabaste zimske garderobe. Što se letovanja tiče, ja ne nosim mnogo, foto-aparat i kupaći... :rofl:

Moji prijatelji su u Zunto stavili stari (veoma lep, baš starinski) frižider, njih troje, mačak, i još ponešto i odvezli na more... Kada je volja jaka, um u junaka, sve se može...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zunto je sasvim pristojan auto za putovanje

ja sam sa njim išao 7x na letovanje (cg, gr, ser) i čudo stvari stane

uzbrdo se malo muči, mora treća, ali na ravnom laganica 130-140km/h, potrošnja 5-5,5l...baš dobar auto

međutim, nekad se išlo fićom na more, četvoročlana porodica

ja sam bezbroj puta išao sa jugom 45 i na more i na zlatibor i na kop

jednom sam zapucao u grčku sa drugarom koji je imao peglicu i nikad se niko nije žalio...bili smo srećni što imamo bilo kakav prevoz

modus je mali auto, ali kuća nije tesna kad deca nisu besna :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad je reč o Fići, nas petoro je išlo na more (kampovanje) sa sve 'ranom za mnoge dane... Jaja u brašnu i slično...

hahaha...tačno...sećam se da smo nosili šator, rešo, peglu, roštilj, ručni frižider, tiganj, šerpice razne. dva tri ćebeta (nije se imalo za vreće za spavanje)...vukla se gomila alata i rezervnih delova za nedajbože.

meni nije jasno kako je sve to stalo u juga, ali ozbiljno

zanimljivo je da iako je auto vremenom postajao sve veći, prostora je bilo sve manje:)

mislim da kad bih imao kamion da bi moja žena nosila kuhinjske elemente i spavaći krevet sa sobom:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad si se preselio u Zemun? :buehehe:

 

Hvala, naravno ;)

 

Ma fora mi je taj izraz "znači" u potpuno nepovezanim mjestima u rečenici. Skoro da je dobio novi smisao. Hahahaha

A tu šatru koja se pripisuje Zemunu sam usvojio kao klinac još od albuma Vatrenog Poljupca 100% RnR i pjesme "Stipu gatibo". 

Čizna Munze konza, raškapi tebra i zipa lako, nova su! :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad dodje vreme za more, svaki auto postane mali... a vecina nas je postala razmazena. Te nema klimu, te ovo te ono...a moj rodjak je daleke 1984-te isao iz Subotice za Grcku peglicom... (secam se toga mada sam tada bio dete)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj ima klimu. ESP. ABS. Servo. Parking senzore. Grejače sedišta. Tempomat. Frižider. Fali samo neka "starleta" da se slika na njemu pa da postane perverzija...

 

Postavljena slika

 

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj ima klimu. ESP. ABS. Servo. Parking senzore. Grejače sedišta. Tempomat. Frižider. Fali samo neka "starleta" da se slika na njemu pa da postane perverzija...

 

Postavljena slika

 

:buehehe:

 

A zašto su grijači sjedala na haubi?  :icon9:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:hihihihi:

 

 

Jesi li to uvrstio novi smajli? Ako nisi, evo prijedlog za uvrštavanje. :)

 

 

EDIT: Sad sam vidio u "Pitanjima i odgovorima" da stvarno je....Mika, ti si car! 

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...