Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Opisi der to malo...

 

Kineska pločica sa AK4396, ponešto od pasivnih elemenata zamenjeno po meni malo boljim (solid polimer elektroliti, folijski polipropilen na ulazu itd).

Kompletan analogni deo iza čipa izostavljen i stavljen SE bafer sa kaskodiranim BG862 jfetovima i šanta napajanjem (Sipi dao ideju, ja kaskodiro i dodo šant napajanje). LP filter stavljen tek negde >100kHz jer sam DAC čip to odradi odlično.

Ostavio nešto ulaza da se nađe (jedan komp, drugi komp, TV...)

 

Ispada da mi DAC delimično radi u A klasi, preamp u A klasi a i čuvam prijatelju snagaš u A klasi :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Predraže sine, mnogo mi se sviđa :)

 

Nego deder, im'o bi par pitanja (ja ko i uvek dosadan):

 

Koji sklop, kako (neka shema) optical inputa na coax izlaz?

Jeli ti onaj preklopnik GND pozadi prespaja balanced izlaze?

I čemu taj LP filter, što to postoji (nešto sam gugl'o, al ne nađo)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sklop je ovaj http://tinyurl.com/ocqg3h4 Kupio ga na buvljaku za 100 din :) Samo sam izvadio pločicu, odvojio interni stabilizator napona i doveo 5V napajanje iz malog šanta.

 

GND preklopnik spaja tonsku masu direktno na uzemljeno kućište uređaja ili preko NTC 10 Ohm/ konda 100n. Zbog eventualnih petlji mase, koštalo sve ukupno ko kafa u gradu pa reko nek se nađe.

 

LP filter služi da eliminiše nusprodukte DA konverzije. Kod nekih DA konvertora to mora mnogo oštrije, ovde su ga fabrički odradili za sve pare pa samo stavljen radi mirne glave.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

što li mi se čini da ćeš, ukoliko već nisi, zameniti to za tvikovanje lopate za sneg.

ili će ta šasija da služi umesto lopate?

 

Šasija je bušna, mogla bi jedino da bude lopata za zabušante... :buehehe:

Pravićemo novi plinth... Bar iverice i mediapana imam na gomili... Jedino ne znam kako će da se finišira, furnira nemam a ne da mi se farbati...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

treca rega ?

 

:rofl:

 

Na pitanje da li ima smisla stavljati Regu na SL-1210 (kao upgrade) svi su rekli ne, pa sam pomislio da možda na SL1500 to nije toliko besmisleno :)

Pošto mi je sada 1210 u sistemu, imam vremena i fore da se poigram sa ovim pa probam i sa dodatnim zezancijama koje se prodaju kao skupi "poboljšivači ukusa" (zamena osovine protivtega i tega) pa možda kasnije i za ovaj gram spremim kutijicu za smeštaj/izmeštaj trafoa, dodam nekog dampirajućeg materijala u kućište....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:buehehe:

 

Odlično sredstvo za primer (prajmer) na ureznici kad se urezuje navoj u bakar ili kakvu mesinganu stvar - sprečava lepljenje, podmazuje i dobija se čist urezani navoj, čista ureznica a i manje se greje ako je rupa malkice manja :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...