Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )

Preporučeni Komentari

Danas sam imao još jednu uspešnu akciju.Kolegi koji uživa u vinilnim nosačima zvuka se desio peh da mu pukne nosač igle na ručki GRACE G-707, pa je potražio pomoć.Imao je ideju da mu uradim novi headshell ali da kao uzor uzmem headshell sa modela G-747 ali da zadržimo stari način montiranja na cevku, zavrtnjem M3.Rekao bih da nije bilo jednostavno uraditi ovaj headshell ali je lep izazov.Pripremak je bila prizma kvalitetnog duraluminijuma dim. 16 x 40 x 65, kombinovana obrada na strugu i cnc glodalici, stubnoj bušilici i malo ručne završne obrade.Ovde sam upotrebio ovakav materijal i obradio veći deo materijala do gotove forme.Sledeći put ću probati uraditi iz dva dela a potom ih neraskidivo spojiti, kao što je na originalnoj G-747.Bio bi kompletan uspeh uraditi i konektore unutar prihvatnog vratića, što ću makar pokušati u dogledno vreme.U prilogu fotosi u toku izrade na cnc glodalici i konačan izgled dva urađena headshella za GRACE G-707.post-11-0-44179300-1310153334_thumb.jpg

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
  • Odgovora 7.3k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni postovi

Stiglo sa plastik, za neku kutiju ampa: B2B Mosfet relay i AIO zaštita (uPC based). Kontrolna PCB sa svim logikama i softstartom (by Zocky and mi, Vinko predložio tiristor soft-start)

Дали личи?

Postovane slike

То смо већ правили, има на ХФФ-у али :bravo:

Možda ste pravili ali niste bolje i lepše napravili :DLepo je što se praviš važan informisanošću :), bilo bi još lepše da daš i bližu lokaciju gde "ste" to već pravili, dobro je proširiti saznanje. :hi:
Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Negde početkom decembra prošle god. sam imao sličnu igranku.Trebalo je uraditi nosač ručice, lift i držač bravice ručke za jednog dobrog drugara-saradnika.I to je bila lepa igranka, nisam kačio fotkice ovde zbog obilja obaveza, mada nikad nije kasno. post-11-0-96076300-1310199596_thumb.jpg

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Искрен да будем колико сам таквих ствари направио за последњих пар година већ ми се и по мало смучило.Али изазов је изазов.Који је грамофон био у питању јер ми та ручка делује мало јефтино.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Jao Leonardo kako to dobro izgleda :clapping: samo covek da gleda te delice i da ih drzi u ruci...

Zamisli koliko ja uživam dok ih crtam, biram odgovarajući materijal, štelujem mašinicu, pratim kako cnc radi bez greške ( he, he ).Pravi i kompletan DIY.Mada što kaže veliki zeoN, kada pomislim šta sve uradih u proteklih skoro 20 god. neke stvari više i nisu uzbudljive.Sada mi je veće zadovoljstvo da ispunim očekivanja kolega i saradnika.
Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...