Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Sta je to sto je SPU zvucnica "ostavila miljama iza sebe" konvencionalnu MC zvucnicu ?Da li je to ta "sredina" koja slusaoca ostavlja bez daha ?"Sredina" koja se prosto "baca" u lice slusaocu ?Ovo sve napisano/prepisano sa post-ova raznih foruma, obzirom da licno nisam imao prilike da cujem nikada SPU zvucnicu.

Tako je, takav je karakter SPU

odlicno to izgledajel si mozda razmisljao da napravis neke tegice koji bi "podigli" malo celu ruckuza tih 80+80 gm posto sada kontaktna mesta koja nose celu rucku trpe silu uvecanu za ukupno dodatu masu?mada je to mozda i bolje, stailizuje rucicu?

SME prodaje i dosta teže tegiće , po njima to je ok , kontaktna mesta mogu do nose dodatno opterećenje
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cela ta prica sa tom crvenkapicom vs SPU mene podseca na neka zbivanja od pre cca 2 godine:

 

 

Hmmm nece ovo bas biti lako objasniti,razdomljuje se ACE MR,vraceno sve na staro Postavljena slika Postavljena slika
 

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/4531-sistem-paja959/page-16

 

od posta 302 pa malo nadalje..koje nerazumevanje je bilo tada zbog tog poteza,prvo na prelazak na Denon DL103R,pa na Shelter 501/II..pa jos dalje od svega toga,nerazumno "zbog cega MMisanje"..Shelter 501/2 je srodna dusa SPU,tonalno/filozofski,kao sto je i Stanton 881S..Denon103/103R je isto to taj trag,samo pati malo zbog profila igle..

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Paja, je li to kod tebe?

Lijep setup! Je li ono ASR na polici na trećoj slici?

 

I da, što je u paketu? :)

 

 

Yes,ASR je bio u paketima,sto su zvanicno u vlasnistvu mog drugara (jos)..imam partijski zadatak da ga prodam,posto sam ga ja nagovorio da to uzme skoro,samo on je u SE svetu,pa mu ovo ne lezi :)

 

 

 

a ja sa teskom mukom sad,izigravam pokusnok kunica :)..mnogi pokusni kunici bi bili prezadovoljni s tom spravom,samo je totalna nepoznanica na ovu stranu,kako je Emitter II Exclusive dobro radio sa Tannoy DIY Westminsterima,tako i ovaj (Emitter 1 Plus) sa D700-kama..nema sonicni pecat,i verovatno mu je to najveca boljka.. :wink2:  :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekoliko sam puta na kratko poslušao onaj Emiter u 4 kutije. Nemam pojma kako se zove - ima odvojena napajanja, baterije i štajaznam što još. Jedan od nekoliko ampva koji se meni čine stvarno neutralni. Da netko prihvati zamjenu za moj neispravni NAD C370 odmah bi prihvatio...bez razmišljanja. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekoliko sam puta na kratko poslušao onaj Emiter u 4 kutije. Nemam pojma kako se zove - ima odvojena napajanja, baterije i štajaznam što još. Jedan od nekoliko ampva koji se meni čine stvarno neutralni. Da netko prihvati zamjenu za moj neispravni NAD C370 odmah bi prihvatio...bez razmišljanja. :rofl:

Ma pusti, diletanti :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisah u drugom (odgovarajućem) thread-u o početku jednog prikaza narečenog uređaja... Ako sam dobro preračunao to bi trebalo da ide u http://www.diyaudio.rs/topic/2812-kupuj-dok-nije-oti%C5%A1lo/ ... ;)

Je l' ovo osigurač dole levo na slici napajanja?

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekoliko sam puta na kratko poslušao onaj Emiter u 4 kutije. Nemam pojma kako se zove - ima odvojena napajanja, baterije i štajaznam što još. Jedan od nekoliko ampva koji se meni čine stvarno neutralni. Da netko prihvati zamjenu za moj neispravni NAD C370 odmah bi prihvatio...bez razmišljanja. :rofl:

 

to je to,pa mu peta kutija dodje jos phono..pa ga zovu jos integralnim pojacalom :)

 

http://www.stereophile.com/integratedamps/1006asr

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisah u drugom (odgovarajućem) thread-u o početku jednog prikaza narečenog uređaja... Ako sam dobro preračunao to bi trebalo da ide u http://www.diyaudio.rs/topic/2812-kupuj-dok-nije-oti%C5%A1lo/ ... ;)

Je l' ovo osigurač dole levo na slici napajanja

 

@zika:ovo varira od generacije do generacije,ima X varijanti tog napajanja,kod ovog osigurac mu je natrag,kod stekera,pa jos neki fancy Furutech od 10A trenutno u njemu,sutra zemim neki obican,pa zamenim to,pa oslusnem sta se desava :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je to,pa mu peta kutija dodje jos phono..pa ga zovu jos integralnim pojacalom :)

 

http://www.stereophile.com/integratedamps/1006asr

 

 

Boga mi, to je taj! Cijena nije nimalo bezazlena i ne znam s kojim proizvodom bih ga usporedio, ali ono što sam čuo da radi sa ProAc D100 kutijama je bilo fantastično. 

Ne sjećam se izvora, ali sigurno nije bilo ništa naivno, a i soba je bila ogromna. (naravno da je bila ogromna - D100 izgleda kao ormar, zapravo izgleda kao da bi se pažljivim slaganjem mogao cijeli Emiter komplet složiti u samo jedan zvučnik. :rofl:  )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pajo,

 

jesi siguran da je Furutech unutra? Kako smo ga sverali preko ostala mi kesa puna osiguraca u autu

 

:wavecry:

 

Da,posto sam ga vadio napolje..dobio sam ukaz da to izvadim,posto treba "gazdi"..ja stavio obican od 5A u njega,kad sam ga ukljucio sa 5A,stiglo se do onog momenta da prosvetli sve na njemu,i momentalno ga je razvalio  :)..idem malo kasnije da uzmem obicne,ce da vidimo..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...