Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Kad smo kod Bose.

Veoma je zanimljiva istorija i ima mnogo patenata koje su i drugi makar kao ideju eksploatisali ili im je bio uzor.

Covek nam je pokazao kako od cak veoma jevtinih drivera moze da se napravi proizvod sa respektabilnim zvukom.

Mozda je to firma koja je imala najveci profit od svih ali je upotrebljeno mnogo vise pameti i znanja nego kod mnogih drugih.

Bose ili volis ili ne ali moras da ga postujes.

Posteno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Suštinski veći deo o merenju piše u "PCD7 crossover designer by Jeff Bagby - how to" i u temi "Merenje HOLMimpulse-om u praksi". Ono oko čega ću da pomognem Peđici to je kalibracija kartice i to je sve.  

 

On će da stiska dugmići, a čiča će malo da sedi :rofl:

 

Evo malo :)

 

http://www.diyaudio.rs/blog/10/entry-135-merenje-jbl-l100mk2-jbl-l100mk2-measurements/

 

Kasnije je i Peđa i samostalno merio. Prva merenja EV 12TRXB:

 

Postavljena slika

 

 

Midbas direktno na žice iz pojačala, a visoki 3,3uF.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledam ali ne znam na osnovu čega ih procenjuje program.

 

I po merenjima FR odziva mi deluje sumnjivo i po izobličenjima. Na 1W ako ima takva izobličenja ne valja.

 

Izobličenja trebaju da budu br 40dB tiša od osnovnog tona da bi bila prihvatljiva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoji verovatnoća da je spoljašnja buka bila izuzetno velika.. Meni se dešavalo nešto slično kad prolazi autobus. Neki programi imaju funkciju da automatski ostranjuju takve zvuke. Ne znam kako je u tom programu koji koristite.

 

Probajte da instalirate HOLMimpulse da bi se videlo da li daje iste rezultate. Onda će se znati do čega je.

 

Ovo kako je izmereno deluje mnogo upeglano. Kao da nema interakcije sobe i zvučnika, što je na tako niskim frekvencijama nemoguće.

 

Ispade da je Prophetova soba gluva komora, nema poništavanja niti pikova, što je kod OB osnovni problem. Zato me navodi na to da tu nešto ne valja softverski.

 

Nema šanse da te 18-ice imaju tolika izobličenja - to su dobri zvučnici. Nešto drugo tu nije u redu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma nisu zvucnici sami po sebi sigurno nego nesto drugo

velike su povrsine drivera tu je mereno mislim driver gore i dole ali su oba u isto vreme radila

verovatno su bili i veci signali pa soba i mikrofon otisli u zasicenje

ali mislim da je zbog velike povrsine drivera

to je mereno pre svega da se vidi gde aktivna skretnica reze i kako reze...

:)

A sto se tice ovih WE 2390A

ima ovde na forumu u temama

http://www.diyaudio.rs/topic/1272-iskra-ez1606/page-2

http://www.diyaudio.rs/topic/1617-merenja-nekih-horni-i-drivera/?hl=lenses#entry31843

a mislim da ima fotki i jos u nekoj temi ali ne mogu da nađem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Merićemo i dalje. Imam HOLM, stigao i ECM8000 pa ću da uporedim. Puno je faktora koji utiču. Kada smo merili u kutijama je bio damping po stranicama. Drajveri su u kontrafazi, kontra okrenuti - linkwitz orion. Aktivna skretnica... merili smo samo da proverimo kako izgleda kriva sa njom

 

 

ZZZ me preduhitrio..

Izmenjeno od prophet
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Merićemo i dalje. Imam HOLM, stigao i ECM8000 pa ću da uporedim. Puno je faktora koji utiču. Kada smo merili u kutijama je bio damping po stranicama. Drajveri su u kontrafazi, kontra okrenuti - linkwitz orion. Aktivna skretnica... merili smo samo da proverimo kako izgleda kriva sa njom

 

 

ZZZ me preduhitrio..

 

Prole, kada budeš merio diskonektuj računar sa interneta. Ume da brlja samo tako. Ne kažem da će sigurno ali ume.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...