Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Da podelim iskustvo:

Ja najbolje znam koliko je lako ostaviti pušenje. Ostavljao sam 100 puta!

A sad ozbiljno. Stvarno sam ostavljao 100 puta. Svaki put bih drao kožu sa leđa i čupao kosu sa temena (valjda zato ćelavim). Muka ogromna. Svi oko mene trpe. Ne valja. Palim opet, osetim smiraj. Shvatam da nikad neću ostaviti.

Zadnji put februara 12og ove godine ostavljao. Ali tog dana je bilo drugačije. Ustao ujutru reko sebi Alehxks danas ostavljaš cigare, kao i 100 puta do tada. Kuvam kafu, rituali. Nemam cigare. Grebem se od žene SLIM NEKE 0.3% droga u njima jebemti vučem uši otpadaju. Dobro, prva jutarnja pa kao osetio nešto. Druga. Treća.

Odlazim na posao. Ne kupim paklo. Koleginica jedna tamo mota cigare. Ručno, nema ni mašinicu. Nije tog dana došla a tu je duvan, rizla, filteri. Uzi.am da motam. Numem ja to jbg bez mašine. Uspevam nekako. Cigara više liči na džokavac nego na duvan. Vučem, ne ide, nisam lepo smotao, nekako se volšebno ipak snalazim i uspevam da povučem par dima a onda mi ispada žar na pod... gledam sebe... kazem: Alehkxse, koji si ti slepac. Bedo jedna obična. Gledaj se kakav si i sta radiš. Ajde brt, sad je stvarno gotovo.

Po prvi put me nije tresla kriza. Nisam sebi dozvolio da me trese kriza, i ako naiđe, trudio sam se da brzo krenem da radim nešto drugo i skrenem misli. Tako prva 3 dana. Četvrtog već bilo lakše. Bogme trebalo 3 puna meseca da prođe da potpuno zaboravim, da potpuno izgubim naviku. Udebljao se 4 kila. Počeo da trčim pa smršao 6.

Finansijski sam na istom, prestao da kupujem cigare al kupujem delove za diyaudio tako da lažu ono da ću za 30 godina da kupim ferari, itd...

Eto, ne znam zašto sam ovo ispričao ali ne može da škodi, a ako nešto ne škodi onda koristi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, Trotter said:

Jbmtizivot da mi je neko prico da ce fakinmank dai bude najveca podrska sad bi skocio sa terase vavilonskeemoji4.png

Medjutim, u pravu si iako si manc. Dobra si duša. Moja pokojna baba bi te lajkovala a to je veliki kompliment.
 

Iskren da budem, izuzetno ne volim vrstu ljudi kao sto si ti, od takvih se vrlo cesto ocekuje i dozivljava kriza karaktera, identiteta i individualnosti. Usred licnih nemira i strahova cesto se desi da ujedes nekoga iz okoline, a da i ne razmislis o posledicama. Za mene su takvi mank people. Nakon toga se povlacis, zaboravice okolina. Objektivno samo ti zaboravis, isljucis pojam sramote. Molim se da te ipak sretnem, pa da mi kazes sta imas, ne ovako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pri ostavljanju pusenja treba obavezno izbaciti i rituale koji su vezani za pusenje kao sto su pijenje jutarnje kafice i slicne situacije. Lekari kazu da je dobro i odmah poceti sa detoksikacijom koristeci pojacano znojenje, cesto tusiranje, uzimati glinu ili zeolit...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8.6.2018. at 10:00 PM, Trotter said:




Ukratko, pusio sam od 17-e, sad mi je 42-e, sto bi rekli jubilej, 25 godina.

 

Isti nikotinski radni staz je bio i kod mene.

Mlatio sam 3 pakovanja Orbita na sat dok me nije prosla kriza.

Ako ikako mozes,pij toplu vodu,da bi sto pre izbacio 6 asfaltiranih traka auto puta iz pluca....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...