Jump to content

Rupa na saksiji


chakija

Preporučeni Komentari

Ne, nisam slušao kutije, ali mi koncept deluje interesantno. Verovatno lepo svira, ne znam, čisto sam predložio kao ideju.

p.s. Ovde je cela tema: https://www.diyaudio.com/community/threads/inconcert-duke.402651/

 

To je tipa mini verzija, a ovo je original (upozorenje! tema je samo za prave muškarce :D ) https://www.diyaudio.com/community/threads/inconcert-miles-2022.387606/

421843456_10231394546108895_8110450067589418661_n.jpg

Može namesto ovog elektrofolijskotračnog visokotonca da se stavi onaj kompression i da peva, i kuća da mu peva i deca da igraju i da gledaju u asfalt...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja gledam neke rupe na saksiji. Al su velike, ce me progutaju :D

Ovako nesto:

 

GREAT-PLAINS-AUDIO.MYSHOPIFY.COM

In response to the numerous requests that we have received from all over the world, Great Plains Audio is now manufacturing transducers with AlNiCo magnets. Since models made with these same materials were last produced...

 

 

P. S.

A sto se mene tice, moze i samo onaj fullrange u pozadini... :laugh1tooht:

 

Screenshot_2024-02-02-14-01-14-362_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
1 hour ago, Vix said:

Ovako nesto:

Ima slično, blizu, za dosta manje para :)

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/altec-604-8k-urei-dualkoncentrik-zvucnici/oglas/161256178?filterId=2014073111

A ove mrge sa Beyma TPL150...sećam se kada sam pazario te drajvere da je bila debata šta staviti ispod njih da ih "stigne" i često se spominjao 12P80Nd.

BTW, slike iz 2013-te

image.thumb.png.43ff6df728cfa58d9ddf7df87786f9fe.png

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

TPL ne ide niže od 1.7kHz, a poenta kod velikog kompresionog je baš taj nizak rez od 500, 600Hz i to bih voleo da probam jer nisam do sada imao prilike da čujem.

Ovi Sync malci što sad slušam mi ćeraju firnajz toliko da moram trčati do WC-a svakih sat-dva...a možda i nije do njih :)

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 minuta, chakija reče

A ove mrge sa Beyma TPL150...sećam se kada sam pazario te drajvere da je bila debata šta staviti ispod njih da ih "stigne" i često se spominjao 12P80Nd.

A viš, nisam u toku sa prošlošću (ja se tada tek regao) pa ne videh da si već probao... mislio, voliš Beyme pa reko' dabome.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

FAITALPRO.COM

FaitalPRO combined the latest R&D methods and technologies with the most advanced industrial automation techniques and all FaitalPRO drivers are made in Italy with the highest level of quality, consistency and...

Mozda 2 destke u 2,5 way ...

Limena korpa, mozda nisu skupe, odziv ko lenjir, jedino niza osetljivost i poveci Mms...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Nikad ravniji odziv 80-2000Hz nisam video :Dizzy:
Još ako nije mutav tonski, deluje kao jako dobar kandidat za kompaktnu BR kutiju. Sa dva komada u MTM konfiguraciji bi i osetljivost bila taman oko 93db.

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Pchelac said:
FAITALPRO.COM

FaitalPRO combined the latest R&D methods and technologies with the most advanced industrial automation techniques and all FaitalPRO drivers are made in Italy with the highest level of quality, consistency and...

Mozda 2 destke u 2,5 way ...

Limena korpa, mozda nisu skupe, odziv ko lenjir, jedino niza osetljivost i poveci Mms...

U Leskovcu imamo zastupnika za Faital. 

AURA CSD

Web: www.aurapro.rs    
Contact: Miroslav Rancic
Telephone: +381 611477393
Email: [email protected]

Ja sam kod njih uzeo 15PR400, čak su ga imali na stanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slucajno ugledah jos jedan svadbarski:

WWW-DONHIGHEND-DE.TRANSLATE.GOOG

Für unser 15. D.A.U. Treffen hatten wir uns auf die Fahne geschrieben, einen Lautsprecher als ein weiteres Gemeinschaftsprojekt auf den Weg zu bringen. So ging es bereits lange im Vorfeld in die entsprechende Planung...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
48 minutes ago, krca44 said:

Po tom osnovu i Calpamos je svadbarski

NemoŠ biti više svadbarskiji!!! :) 

Ono - econowave je samo kulturniji sinonim, al isti q

Al sve je to sa skretnicom sa >1,5kHz rezom...
Igra je kad imaš rez na 500-600 Hz rez.

 

Vide ga, ki lutka - jedino što je aktiva i D-klasa jbg

image.thumb.png.631d7aeee8e5c30748177f0249370cbe.png

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se ide u startu sa kompromisima onda dobiješ kao rezultat da ti zvuk dosadi.
Svejedno koja je komponenta u pitanju. 
Najbolje je da ubacuješ u rupu od bass reflexa po 100 evra svaki put kad dobiješ napad da praviš nešto novo.

Kad se zapušpi onda je vreme da praviš nešto novo. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...