Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

1 hour ago, NIXIE said:

Ja nemam volume na daku tako da moram ići preko nekog pretpojačala. Volume u win mi je nekako previše opasan zbog jakog pojačala.

Пасивни преамп односно пот на улазу ампа било би сасвим добро решење.. сигурно му не треба више од волт два за пуну снагу..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno koristim Aikido cathode follower sa E88CC, ili mini pretpojačalo sa Sparkosom. Kod oba nema tih prštećih visokih kao što ima ovaj sa 6CC42. Nego taj sa 6CC42 se jako dobro pokazao u par drugih sistema gde je možda malo falilo visokih, a lako mu se prilagođava zvuk po potrebi promenom lampi. Znači od maksimalno basovitog sa 4x6N3P do maksimalno oštog sa 4x6CC42. A 5670 je nešto između te dve krajnosti. Plus što mogu i pojačanje da mu menjam po potrebi.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Te lampe imaju približno iste parametre, sve su klonovi. I radne tačke su praktično iste. I ravno je sve na merenju.

Kakve veze ima potenciometar?

https://www.diyaudio.rs/topic/4508-koja-lampa-e-su-najbolje-za-vrhunski-preamp/?do=findComment&comment=102112

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Trenutno koristim Aikido cathode follower sa E88CC, ili mini pretpojačalo sa Sparkosom. Kod oba nema tih prštećih visokih kao što ima ovaj sa 6CC42. Nego taj sa 6CC42 se jako dobro pokazao u par drugih sistema gde je možda malo falilo visokih, a lako mu se prilagođava zvuk po potrebi promenom lampi. Znači od maksimalno basovitog sa 4x6N3P do maksimalno oštog sa 4x6CC42. A 5670 je nešto između te dve krajnosti. Plus što mogu i pojačanje da mu menjam po potrebi.

kao sto znas, ja imam pozitivna iskustva sa 5670, kao i sa 6N3P.

a 6CC42 ... nikad nisam ni imao ni koristio.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не капирам који ће ти преамп ако је појачалу довољан волт или два.. ко је алергичан на померање криве коришћењем пасивног пота може да користи некакав бафер, тога бар има сажвакано до детаља и у цевној и транзисторској технологији, мада и ту одабир пота мора бити пажљив..

Сваки напонски појачивач у ланцу је у мањој или већој мери изобличавач, нема ту среће никад.. овамо труд да се максимално поједностави конвертер избацивањем свих потребних или непотребних филтера, не би ли се максимално сачувао оригиналан сигнал, који се онда без потребе деградира..

Сетих се да имам код буразера амп са потом, давајте ако имате неки репрезентативни НОС примерак да га чујем тамо ових дана..

Izmenjeno od VukJov
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Beli_Ninja reče

To kod mene nije problem, Aikido preamp ima NFB koja smanjuje taj kapacitet, a drugi Aikido je follower, tu je tek kapacitet jako mali. A kod onih sa OPA isto nema uticaja, tu se ponekad i dodaje mali RC filter na ulazu.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, VukJov reče

Не капирам који ће ти преамп ако је појачалу довољан волт или два.. ко је алергичан на померање криве коришћењем пасивног пота може да користи некакав бафер, тога бар има сажвакано до детаља и у цевној и транзисторској технологији, мада и ту одабир пота мора бити пажљив..

Сваки напонски појачивач у ланцу је у мањој или већој мери изобличавач, нема ту среће никад.. овамо труд да се максимално поједностави конвертер избацивањем свих потребних или непотребних филтера, не би ли се максимално сачувао оригиналан сигнал, који се онда без потребе деградира..

Сетих се да имам код буразера амп са потом, давајте ако имате неки репрезентативни НОС примерак да га чујем тамо ових дана..

Nisam nikad bio zadovoljan pasivnim verzijama.

Što se daka tiče, ja imam samo Pavouk+JLS ali on nije reprezentativan, samo je NOS. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, NIXIE said:

Nisam nikad bio zadovoljan pasivnim verzijama.

Što se daka tiče, ja imam samo Pavouk+JLS ali on nije reprezentativan, samo je NOS. 

Нисам ни ја док сам био на плавом алпсу, кад сам прешао на јефтине кинеске смд небо се отворило..

Репрезентативан сам мислио изекспериментисан односно фиксиран..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 24.2.2023. at 21:37, NIXIE reče

Stigli su novi, stari uklonjeni, a ovi taze zalemljeni. Sad kad sam video ove, ukapirao sam da su prethodni obrušeni i ponovo laserom nabačene oznake. Kod ovih to nije slučaj.

E ako i ovo ne radi, odustajem od SMD verzije PCM1702.

20230224_200144_copy_1651x1238.jpg

 

Ne radi, ista priča kao prošli put. Dižem ruke od ovoga. Tražiću refund, pa ako daju daju. :brko:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problemi sa lanpama imaju svoju genezu. 

Nekada su konstruktori koristili promenljive izvore za anodni napon, u ugadjali sliku ili paletu harmonika za svaku lampu, i posmatrali kako se ponasa u odredjenim opsezima, i vremenom eksploatacija, prigodom onemocavanja internih struja.

Sada je koncepcija komplet sklopa proglasena za jedino i eksplicitno bitnu stvar vrednu spomena, u njih se turaju lampe i proglasavaju za muzikalne ili nemuzikalne...

A samo se treba zapitati odakle lampi visokih ako ih nema u materijalu ili kako lampa zna sta su visoke frekvencije... 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, NIXIE said:

I ja sam napustio Alps u korist tih kineskih rotacionih preklopnika sa SMD otporicima. Osim ako ga ne vratim u Aikido da bude malo manje visokih.

moj + za kineske rotacione preklopnike.

:cheers:

koristim ih kojekude, zadovoljan.

zadnji put uzeo 6x 50K i 4x 100K.

idi begaj.

:cheers:

:guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, zek said:

Ima li razlike, pošto postoje raznorazni ponuđači, šta je najbolje od svega toga?

Купујте из хонконга, избегавајте китајце..

WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for DACT Type 21 Stepped Attenuator / Potentiometer 10K * D Shape Shaft * HiFi grade at the...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...