Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

11 minutes ago, asimze said:

Ama ljudi Božiji, nije skupo ja probao i kao svaki odgovorni član foruma javljam rezultat. Nije zgorega da i još neko proba pa da imamo zajednički stav. A pošto se ne plača PDV na lažni marketing onda je sve do nas. 

I za kraj, ako bi tako logicirali kolike su budale oni što imaju setup od 100.000 €, ili one gramofonđije što za 10 grama daju silne novce!

Ma sve je to igranjac, zar ne vladd?

Ma i ja koristim SOCP-24AWG za male signale, relax. Provereno kvalitetne zicke za nase zajebancije :)

Ovo je sprdnja na nivou razne zezancije oko monokristala 😁 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Zen Mod said:

ne treba decama kvariti zabavu

Nije to baza namere, vec da treba naci meru, naravno svako prema sebi, za sve ili kao u alkoholu, izvan neke doze nije zabava nego problem. Ovde to prelazi u samozavaravanje prevelikog do fantasticno prevelikog ocekivanja.

Uvek podrzavam kvalitetne zice bilo kog porekla i proizvodjaca. To je uvek za radost, nebitna cena, kao i svaki dobar pazar, ali nece to zaustaviti planetu hife... ili popraviti lose pojacalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Nije to baza namere, vec da treba naci meru, naravno svako prema sebi, za sve ili kao u alkoholu, izvan neke doze nije zabava nego problem. Ovde to prelazi u samozavaravanje prevelikog do fantasticno prevelikog ocekivanja.

Uvek podrzavam kvalitetne zice bilo kog porekla i proizvodjaca. To je uvek za radost, nebitna cena, kao i svaki dobar pazar, ali nece to zaustaviti planetu hife... ili popraviti lose pojacalo.

Svidja mi se 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Zbora said:

Ako sam ja dobro ispratio, mi ovde pravimo los DAC koji dobro radi :rasta:

Ne nego je ekipa svajsera odabrala vrhunski DAC za realizaciju, sa superiorno odradjenim detaljima u svakom segmentu, a nije se zatrcala da kupuje neke fensi sprave, carolicno nahvaljene po casopisima, a uz dilersku marzu i cenu bar x2 koliko zaista vrede... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 25 minuta, shonne reče

Fali @zerowaf, da kupi samo trafo od Audio note... 😛



I ovako me sram nekad reći koliko sam što platio, a ako kupim trafo koji košta 5 znamenki u Eurima računam na prijatelje da će organizirati nekakvu intervenciju koja uključuje košulju koja se kopča straga. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, vladd said:

Ne nego je ekipa svajsera odabrala vrhunski DAC za realizaciju, sa superiorno odradjenim detaljima u svakom segmentu, a nije se zatrcala da kupuje neke fensi sprave, carolicno nahvaljene po casopisima, a uz dilersku marzu i cenu bar x2 koliko zaista vrede... 

Cekamo balance vezu pa da cujemo. Nista ja Miki ne verujem.

A to, kad ode kod nekog da slusa, uvek su ljubazni ljudi. 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, zerowaf said:



I ovako me sram nekad reći koliko sam što platio, a ako kupim trafo koji košta 5 znamenki u Eurima računam na prijatelje da će organizirati nekakvu intervenciju koja uključuje košulju koja se kopča straga. :D 

Znaš da ću te ja uvek podržati u ludorijama i braniti od prijateljskih intervencija…

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, gluv_i_udaren reče

Znaš da ću te ja uvek podržati u ludorijama i braniti od prijateljskih intervencija…

 

Hvala!

Kad na teškom, neizvjesnom i trnovitom putu stigneš na sam rub ponora tada je najveća dragocjenost prijatelj koji te pogura naprijed u susret sudbini! 

:happy64::happy64::buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i to je neka logika na zdravim osnovama.:D Najbolji prijatelj te najjače ispali:pardon:

I naravno da su ludorije neophodne, ne samo u hifi, a pogotovo sa kablovima, kojih više od silnog recikliranja, uvećanja profita i neće biti lako dobre nabaviti.

Ono što mene žulja kod ovih prodavaca "monokristala" je...sled paralele

Evo da zamislimo lika koji prodaje ploču, koju je prebrisao magičnom krpom i pojavili se novi tonovi(ne baš i pesme), basevi izdefinisani, srednji precisni, visoki lepršaviji nego ikad..

I tebe kao audiofila zanima, na kom si to setapu slušao, prijatelju, on kaže nemam setap, dobro da li si odneo kod rođaka-prijatelja, komšije na neki besan setap, kaže ne zašto bih, pregledao sam popularnu recepturu, odabrao sklop rečenica sa interneta i nameravam da prodam ploču???

Pa zar neki monokristaldžija ne bi rekao posmatrali smo kristale sa Leicom DM6, da je ima... nego skinuo sličice sa interneta, obezbedio se terminima da ga advokat može izvući iz prevare i peva pesmice blagougodne za prodaju!!

A ti prijatelju zabodi i slušaj, pa ako ne čuješ i nisi neki audiofil... ko ti je kriv   ;):beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vladd, u pravu si sto posto!

Čak i to da ćemo isprobati sve i svašta ako naiđemo na marketing koji funkcionira na nama, pa makar ne nalazili nikakav smislen razlog zašto bi nešto funkcioniralo.

Nisam skeptik za kojekakve tuning igračke, jer kad bih bio ne bi ništa isprobao, a nisam ni potpuni lakovjernik, pa da sve uzimam zdravo za gotovo.

S mojim ograničenim pristupom pravim znanstvenim dogmama sam vjerojatno bolje tlo za plasiranje nebuloza nego što bi to bio ti ili skoro bilo tko drugi na forumu.

Pa sam, najviše iz znatiželje i to ako mi trošak vremena i novca nije izgledao strašno, isprobao ponešto.

Promijenio sam osigurače. Ne znam je li došlo do promjene u zvuku jer stalno nešto mijenjam od položaja zvučnika preko lampi u Phono do interkonekata i sve je to tu negdje čak i ako nije potpuno isto.

Ono što me iznenadilo je da sam i sam sa skoro 50 godina starim ušesima (još dva i pol mjeseca do jubileja) kad sam okrenuo Hi-fi Tuning osigurač čuo isto što i moja klinka sa svojim dječjim sluhom 15-godišnjakinje koja pohađa drugi razred srednje škole kao instrumentalist.

To se ne bi smjelo čuti, zar ne?

Ovo sa 40:1 trafoom još i mogu razumjeti. Em skuplja EMI, em vibracije koje dođu na primar vjerojatno mogu biti 40 puta pojačane na sekundaru, pa to još prođe kroz Phono pre, preamp, amp i do zvučnika od nazivnih 93 dB osjetljivosti kroz skretnicu koja je u usporedbi sa originalnom sinonim transparentnosti.

AN strujaš je oduzeo dio punine u midbasu, ali je dao lijep prostor svemu iznad toga. Možda će kad dođu MG15 u MLTL to biti taman dobar kompromis?

Iznenađenje mi je bilo i to da bi zvuk izgubio onu živu iskru ako bih kučište step up trafoa umrtvio sa nečim teškim. 

Gramofon sam bio skinuo sa nogu u kojima su šiljci i stavio ga na Vibrapod. To bi bio pogodak kad bi mi soba bila još uvijek akustički netretirana. Sada kad je ovako je zvuk umro kad je gramofon na Vibrapodu. Povratak na šiljke je vratio stvar na staro.

Ništa od tih igrarija ne radim zato što mi se ne sviđa ono što čujem. Jednostavno zadovoljavam znatiželju.

A što se tiče toga da te najbolje ispali najbolji prijatelj, pa to mu je i zadaća! 😂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa da, to pokusavam da kazem, niko nije "strejtusa", svi volimo hi fi perverzije i preterivanja, i uzivanja u tome. 

E sad, sto ja ne dozvoljavam da se perverzija varanja kod prodavaca odrazi trenutno na meni i uspe, to je moja stvar, nisam od onih koji na tu pricu lako kleknu, ali postoji marketinski stil i prica koji ce me navesti na bludnicenje.

Svakako ne plitke lazi. Mora specifican sled kvalitetnih aktivnosti, da zadovolji i moju devijaciju formiranu po labovima.

 

Evo ide Radecki na RTS2:wub:

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, shonne reče

Bilo je dobro dok je Mika pricao da je postao milioner, sad ste nesvesno poceli da filozofirate 😁🤗



Nikad nije bilo u pitanju vjerujemo li Miki jer nitko od nas nije prošli tjedan zagrebao po hifi nego svi imamo već podosta iskustva.
Ovdje je riječ samo o tome kolika je riba.
Kad je Mika opisivao razlike nakon promjene unutarnjeg ožičenja čitatelj bi imao dojam kvantnih skokova. Pretvaranje daždevnjaka u godzillu! Fiat Uno se transformirao u Optimus Prime-a!
Razlike koje su posljedica nekog tuninga tipa žice, nožica ili čega li već, nikad nisu tolike. One jesu tu, ponekad toliko jasne da nema nikakve dvojbe, a ponekad ih može primjetiti samo vlasnik setupa koji ga ima dovoljno dugo da ga zna u dušu. Ponekad ih nema ili ih ne čujemo. Tada smo zapravo najsretniji jer to zanči da nećemo kupiti ili zadangubiti vrijeme praveći nešto što je za nas snake oil.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda je bolje, kao predlog, da se napravi neka "Lounge" tema, da se pakuju ovi ispadi po temama. Mada kada je diy sprava, tesko je segmente razdvajati, napajanja da odu u napajanja, USB da ode u digitaliju, Opampovi medju opampove.... a kablovi medju ...

Ovako se nekako prica po i o blokovima, modulima, pa i konkretna ozicenja, konkretna napajanja, svaki modul za sebe treba da ostanu uz DAC, kao komplet, dobro ugodjen orkkestar....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, vladd reče

Mozda je bolje, kao predlog, da se napravi neka "Lounge" tema, da se pakuju ovi ispadi po temama. Mada kada je diy sprava, tesko je segmente razdvajati, napajanja da odu u napajanja, USB da ode u digitaliju, Opampovi medju opampove.... a kablovi medju ...

Ovako se nekako prica po i o blokovima, modulima, pa i konkretna ozicenja, konkretna napajanja, svaki modul za sebe treba da ostanu uz DAC, kao komplet, dobro ugodjen orkkestar....

 



Dobra ideja, ali kako to izvesti?
Rasčlaniti svaku temu u poglavlja, smisleno prebaciti postove da se ne izgubi nit i ne propustiti ništa što će bilo kome biti važno....

 

"Idealizam se povećava u direktnoj srazmeri sa udaljenošću od problema."

Džon Golsvordi


:D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...