Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

1 hour ago, shonne said:

Lepsi mi ultra bib :) UGS koliko vidim isli su SMD varijantu tranzistora (mimo mosfeta). 

Vq6ZBCM.thumb.jpg.defc933531139f19ad312722898803a5.jpg

@vladd predpostavljam da ce tesko da se bez filtera meri imd. Svaka komponenta ce uneti razlicit imd, posto se formira takodje u samim komponentama. Tako da teorijski, a i zvucno, promena kondenzatora menja zvuk, buduci da je imd bitnija stavka nego thd kod naseg zajebavanja :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Brijac said:

Lepsi mi ultra bib :) UGS koliko vidim isli su SMD varijantu tranzistora (mimo mosfeta). 

Vq6ZBCM.thumb.jpg.defc933531139f19ad312722898803a5.jpg

@vladd predpostavljam da ce tesko da se bez filtera meri imd. Svaka komponenta ce uneti razlicit imd, posto se formira takodje u samim komponentama. Tako da teorijski, a i zvucno, promena kondenzatora menja zvuk, buduci da je imd bitnija stavka nego thd kod naseg zajebavanja :) 

sad se odluci, da li ti vise znace dobavljivi delovi ili obsolete :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, shonne said:

sad se odluci, da li ti vise znace dobavljivi delovi ili obsolete :D

Sam cu da konstruisem kada dodje vreme da se trosi novac u tako nesto :D Trenutno mi je primar da izbacim krsten opamp ( Fedex krenuo sa plocicama :guitarplayer:), i da skockam zvucnike. DAC je na jako zadovoljavajucem nivou ^^.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 44 minuta, vladd reče

Poenta je nepromenjena.

Mi zelimo dobro, a dobro je samo kada je uskladjeno, to je i praksa pokazala.

Znaci probanje, mozganje i usaglasavanje.

Jednoznacna resenja retko budu idealna, pa je i proba bitna.

Recimo zanima me kako moze bezicno da se prenese isti DAC  signal sa ultrafast latencijom kako su postigli na USB gejmerskim misevima.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Brijac said:

@vladd predpostavljam da ce tesko da se bez filtera meri imd. Svaka komponenta ce uneti razlicit imd, posto se formira takodje u samim komponentama. Tako da teorijski, a i zvucno, promena kondenzatora menja zvuk, buduci da je imd bitnija stavka nego thd kod naseg zajebavanja :) 

Ili nekog analizatora sa podesivim filterima.

Uglavnom, kod tih nekih santova recimo, i uopste regulatora bez nezavisne beton stabilne reference, kada se dogodi pad napona, sledi reakcija sklopa za regulaciju(sa par aljkavih, ali jeftinih LED) koji ima neko vreme reakcije, pa se generise vremenski interval nakon kojeg krece regulacija i dovodjenje napona za regulaciju na gejt nekog FETa koji je poprilicno nelinearan "gate follower".. pa posebno razlika ponasanja kod pozitivnog i kod negativnog regulatora, narocito ako nisu, a nisu, u "tracking" modu, kako "dise" jedan tako da dise i drugi.

Drugi deo price je kako ce opamp biti otporan na te nekonzistentne dogadjaje na napajanju i uticaj toga na signal koji sprovodi.

Uskladjivati, dobro odabrati brzinu odziva regulatora napona u opsegu struje koja se povlaci iz njega, za idealan sklop.

Univerzalna resenja su konzerva za rucak, mesto finog jela.:character13:

 

Miko

USB komunikacija za audio je neprijatno drugaciji protokol od svih ostalih na USB, ako na to mislis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, vladd reče

Miko

USB komunikacija za audio je neprijatno drugaciji protokol od svih ostalih na USB, ako na to mislis

Pa znam. Ali zasto bi morala da ide na uobicajen nacin. I to je definisano po manualu koji moze da se zaobidje.

Xilinx-u je svejedno koju ce da vrsi  interface translation . Da li je PCI , USB ili 2.4Ghz:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, krca44 said:

Skoro sam procitao da sam Miro koristi prvu verziju regulatora sa 78xx tropincima ali to je mozda jeres probati sad ?

:D

To je deo price, serijski bipolarni tranzistori imaju linearniji odziv od FET, pa ako mu za negde bas to treba a ne usteda energije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Mikorist said:

Recimo zanima me kako moze bezicno da se prenese isti DAC  signal sa ultrafast latencijom kako su postigli na USB gejmerskim misevima.

:D

'Bes latenciju za nase potrebe :) Moze, ali se gubi na kvalitetu. Sljamsung je to postigao sa svojim bezicnim sluskama za gledanje video materijala, ali usere nacisto kvalitet audio zapisa. 

7 minutes ago, krca44 said:

Skoro sam procitao da sam Miro koristi prvu verziju regulatora sa 78xx tropincima ali to je mozda jeres probati sad ?

:D

Jeftiniji, i ne trigeruju ga kondovi u oscilacije :D Kaze da mu se i svidja zvuk, ko ce ga znati moj profesore. 

Savrsenog resenja nema, jos neje izmisljeno :) Sto kaze @vladd najbolje je krojiti prema potrebi uredjaja. Ko nema zivaca, znanja, vremena za ucenje, tu su dostupna resenja razna, pa igrarija dok nesto ne legne najbolje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.NISSHINBO-MICRODEVICES.CO.JP

In this volume, time-dependent specifications such as ripple rejection, input and load transient response, and relationships between these specifications and supply current will be explained.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Brijac reče

'Bes latenciju za nase potrebe :) Moze, ali se gubi na kvalitetu. Sljamsung je to postigao sa svojim bezicnim sluskama za gledanje video materijala, ali usere nacisto kvalitet audio zapisa. 

Bitno je samo I2S da dovedes u DAC na postojeci JLS - da li je strim onlajn ili LAN lokalni - potpuno je svejedno.

Ima ona Shonetova fora isto sto je nabudzio na Aya :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...