Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 5 minuta, Brijac reče

ne bih ja previse lemio i odlemljavao na ovom pcb-u

22oma ne diram, to kad zalemim kraj priče. Za I/U ostaviću neke pinove za igranje, videću tačno šta i kako, imam žice od čistog srebra, valjaće valjda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih se slozio, iako sam u startu bio misljenja da ce biti nijanse u pitanju, izmenjah ih nekoliko, svaki je solidno menjao zvucni potpis uredjaja. Sad sta je kontribucija toga, ne znam, verovatno uparivanje specifikacija samog opampa sa kolom na kom je. Valjalo bi raditi merenja i simulacije, da se vidi sta je. Mozda i opa627 najbolje radi, koji miro drzi u spec sheetu, ali nemam oridjidji a kineskoga dede nam nema na videlu mesecima. Da, vecina informacija na netu je da RIV je jako bitan kod NOS dac-ova, ali to ne mogu da potvrdim, nisam menjao z-foil niti nesto planiram :) Bitno mi je da je 0.1%, jer nisam hteo da se zajebavam i merim posto je zlo drama mod za fizicki dodir, a i sto je koeficijent temperature 0.2ppm pa se ne menja skoro uopste flukaticijom temperature. Mozemo videti svakako uticaj tih pasivnih/aktivnih komponenti kada stavimo na kamaru sve ove napravljene dac-ove, pa da slusimo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

Aj promeniću suta na ovu Mikinu seriju, ako ima tih vrednosti, malo su skuplji. Ali sumnjam da ima uticaja za 22R ikakvog. Za I/U verovatno isto nema razlike.

ajj dodaj i ovo na spisak x2 

https://eu.mouser.com/ProductDetail/926-LM6171BIN-NOPB

raskusuracemo se :happy64:

Ovo je opamp koji stoji u Mirovom spisku za  DAC da treba da bude. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 30 minuta, Brijac reče

To je nepotpuna tabela, ne mozes iz nje nista specijalno zakljuciti :)

Evo ti merenje za LM6171BIN/NOPB izlaz za 32 oma slusalice - sto meni najvise odgovara - kacim direkt slusalice na DAC

 

izvor je odavde - kao i ona odozgo tabela

poredjena gomila opampova 


 

Citat

LM6171 Has some similarity to Burson V5i in speed, clarity, and transparency, but I feel a bit less dry on the LM6171, therefore I do prefer the LM6171 over V5i by a small margin. LM6171 is a very detailed and revealing op-amp. This is an excellent op-amp when detail and transient are the sonic traits that you're looking for. But also a bit too noisy for very sensitive IEMs such as the 1964 V3. So take note on the application especially when dealing with ultra-sensitive IEMs. Headphones are preferable for LM6171.

po njemu Sparkos je bolji. jbmlga :D

 

Ovo ti je kao da odemo u prodavnicu sa obucom i meni se svidjaju jedne cipele a tebi druge. :rolleyes:

 

p.s.

a neko ne nosi nikad cipele - samo patike. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pravljenje hibrida te namene je neisplatljivo, za situaciju take your moneu and run, ne moze se bas svako baviti sa tim, ko recimo zna da upari tranzistore, formira neku semu i odradi neki marketing koji ga strahovito nahvali. Pravljenje hibrida je vec tehnoloski izazov, posao tipa nekog malog do osrednjeg preduzeca, sa nekoliko miliona dolara vrednom opremom, i podrskom nekog mocnog vendora ili narucioca posla...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, vladd reče

Pravljenje hibrida te namene je neisplatljivo, za situaciju take your moneu and run, ne moze se bas svako baviti sa tim, ko recimo zna da upari tranzistore, formira neku semu i odradi neki marketing koji ga strahovito nahvali. Pravljenje hibrida je vec tehnoloski izazov, posao tipa nekog malog do osrednjeg preduzeca, sa nekoliko miliona dolara vrednom opremom, i podrskom nekog mocnog vendora ili narucioca posla...

EQ i mikseri i većina konzola za snimanje po studijima nemaju bolje opampove niti im se isplati da rade to.

Zna se sta je u njima odavno
• Jensen and John Hardy 990 series
• Sound Skulptor SK series
• Purple Audio KDJ series
• Five Fish Studio Discrete series
• Avedis Audio 1122
• Seventh Circle Audio SC series
• Yamaha <E series
• Rogue 5 series discrete op amps
• Whistle Rock Audio series
• Warm Audio discrete series

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...