Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 2 minuta, krca44 reče

Treba procitati sta pise u datasheet-u regulatora za kapacitet i razdaljine, te formule za velicinu kapaciteta i druge naznake sigurno postoje - nije svaki takav kao LM317 gde se uhvatila praksa da se recimo automatski stavi 0,1 uF na ulaz ...

E to ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I samo da napomenem da meni DAC nije iz prve proradio. 

Imao sam problem sa vezivanjem na JLS I2SoverUSB.

Srecom pa mi je @NIXIE pomogao koliko je mogao preko telefona.

JLS je inace toliko sitan uredjaj da cete pogubiti zivce lemeci ga i povezivajuci. 

Uputstvo sturo i nikakvo. Srecom pa sad ko pravi nije prvi - pa je lakse. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ceo projekat me strahovito podseca na HACKRF one - i on ima problem sa oscilacijama....

Gde stoji isto Xilinx na ulazu i vrsi dvostranu emulaciju 

SDR_HackRF_one_PCB.jpg

I radi sve obrnuto....Softverski definisan radio....Emulacija radio stanice..... interface translation izmedju ADC/DAC and MCU. 

A ovde je sotverski definisan audio :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oscilacije su u ovom slucaju prirode napajanja. Nemaju konkretno veze sa konstrukcijom dac-a, vec je proveren i u temi, kao ni sa jlsounds. Da smo u startu stavili salas shunt, nikakvih potencijalnih briga, ili cak psu1 ko je spreman na napajanje sa losijim psrr. Cuti uzivaj, zbog mirne glave ce napravimo merenje i toeto :) Kad ti stigne novi opamp, ce se ceses koji ces da izaberes 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

pre 41 minuta, vladd reče

Lici mi, bar dok se na stolu ne dokaze suprotno, na tip resenja, izbegli smo oscilacije, ali cemo zapasti u intermodulacije...

Ne ispoljava se, niti je oznaceno kao problem, a mozda se nekom i svidi.

Ama cela tema je za razmisljanje. Veci opampovi - veca struja opampova....Moze i nesto drugo kao izlaz.

Moze nesto drugo kao PSU....Potpuno nebitno sta ko izmozga. Bitno je da funkcionise.

 Na kraju moze i filter da se nabudzi - nije sveta krava nemati filter....Pitanje je sta ko hoce da postigne. 

Ja sam se sad usredsredio da napravim svoj JLS - i uspecu pre ili kasnije u tome .

Ne mora da radi na USB - PCI ekspress slot ekstenzija je nesto sto je bolje od svega :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...