Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Miko, potpuno sam saglasan, Zen to stalno priča (bar sam ga ja čuo x puta) a pogotovo od kada videh (sa svoje oči:)) šta je sve pravio Aca Ribon da se "otrese" šuma iz mreže i od napajanja.

Međutim ja i nisam "pravi" HiFi vernik.

Nakupovao sam se nekih kablova za napajanje (debeli ko ruka:)) i sve ih potrpao u orman jer su svi preko 1.8 m (tako kažu da treba:)) i nesavitljivi do bola sa ogromnim konektorima (oće da mi izvale konektore na uređajima:)) i naravno vratio ORIGINALNE kablove da ne bih morao da izmičem policu ka sredini sobe još pola metra jer moram da priznam da te nijanse baš i ne čujem u toj meri da bih žrtvovao udobnost.

Ovo sad napisah za SnakeOil samo zato što sam jasno čuo "boljitak" (ili sebe ubedio) u odnosu na Win-NUC kombinaciju (ko je kriv i zašto ne me briga) ai i zavitlavanje sa instalacijom-bagovima više mi dođe kao stilska vežba sproću Alchajmera:).

Šala na stranu, svi daleko više obraćamo pažnju na "gvožđa" zaboravljajući na software potpuno neopravdano i nepravedno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mnogo stvari ima koje ne znam. Nedefinisane su u teoriji.

Ispada da se digitalni signal menja sa kvalitetom naponskoga kabla na haj end PC napajanju :risitas:

 

Digitalni signal je fikcija, sve su to analogni modulisani signali, imaju oblik, šum, rise/fall time, izlaznu i ulaznu impedansu, induktivitet, kapacitet, karakterističnu impedansu za visoke frekvencije, i menja se obik signala zbog svega toga.:phil_04:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, kako da ja instaliram na ovaj SnakeOil novi Logitech Media Server 8.3 da bi mi radio Tidal plug in? 

Pristup autora ne radi jer se svodi da treba u SnakeOil  browser aplikaciji da u jedan box prevuces downlodovan file LMS ili da ga pritiskom na dugme izaberes, i to im ne radi.

Ja sam naravno prebacio LMS deb file na SnakeOil masinu (WinSCP) i mogao bih ga instalirati iz komandne linije.

Probao sam: dpkg -i, apt install .. i nece.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Mikorist reče

Na svakom sistemu čujem kad promenim kabl za napajanje na Seasonic napajanju.

Između generičkog i šrimovanog kabla.....

Zašto se na DAC-u čuje promena naponskog kabla na PC napajanju ?

A šta ako je u pitanju laptop i SSD disk?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 35 minuta, Mikorist reče

Laptop nisam nikad koristio kao  audio komponentu.

Zna se šta je komponenta - mora da ima kuićište metalno itd.... 

Da ne kažem da ima ručke za podizanje :sarcastic_hand:

 Plastikanere ne priznajem kao audio komponentu.:D

Laje pas ko i kuja! Starinska. Istina vjeruj mi! A to o normalnosti, ma mi smo bića u izumiranjuu. Sjedimo i slušamo muziku!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Mikorist said:

Najbolji su oni koji su ubeđeni od marketinških stručnjaka  da je zvuk sa Samsung telefona hajend.

Samo kupiš dobre slušalice i ništa ne treba drugo.

Zato audio oblast umire ako več i nije izumrla.:sarcastic_hand: 

Zato dece i omladine sa oštećenim sluhom pune čekaonice kod ORL. :angry:

Samo neka pazare što bolje "bubice" da gurnu što dublje u uho. ;)

 

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Doktor said:

Zato dece i omladine sa oštećenim sluhom pune čekaonice kod ORL. :angry:

Samo neka pazare što bolje "bubice" da gurnu što dublje u uho. ;)

 

Ja svakodnevno gledam svakoga (a posebno omladinu-studente), u busu/tramvaju, standardno su svi sa bubicama u usima i non-stop bulje u mobitel.

Kontam da je vecini to-to sto se tice muzike (i ne samo muzike) :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Srecko said:

Gospodine @Kuja, imam problem da instaliram novu verziju LMS.

Skinuo sam deb file sa mysqueezebox.com 23.306 KB i probao da ga instaliram preko System box za install/upgrade.

1. Na browse box ne vidi deb file (predviđen je izgleda da vidi .fw i .ZIP fajlove) a ne prihvata ga ni kada "prevucem" fajl u noć.

2. Update LMS preko remote pristupa takođe ne radi jer kad hoću da ga update ništa se ne dešava zato što javlja da je 7.9 poslednja verzija a posle nje ima nekoliko.

To je verovatno zbog toga što on iz SNAKEOIL bira verziju koju čita.

Ako znate nešto o ovome napišite na nekoliko sati čitam na Google šta piše i ne nađoh ništa korisno.

Gospodine Srećko, ne znam šta bi mogao biti uzrok Vaših problema.

Ja sam LMS apdejtovao više puta bez problema iz prve, radio sam to i putem komandi iz Terminala, kao i direktno iz LMS-a.

Jedina razlika je to što mi nemamo istu verziju Ubuntu-a i SnakeOil-a.

Ja sam ostao na SO verziji 1.2.1 pošto mi novija ne treba, na SnakeOil forumu sam čitao o raznim bagovima u kasnijim verzijima, a ja sam uvek u fazonu da ne popravljam ono što nije pokvareno. :)

Možda tu treba tražiti razlog?

Možda se možete učlaniti na forum i zamoliti autora za pomoć?

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Mikorist said:

Ljudi prvo se ide od 220V i napajanja. Napajanje svira 60% u računaru.
Sve kreće od DC napona sa malo šuma. I digitalni i analogni sinali - muzika.

Tu se apsolutno slažemo, imam utisak da mi je promena napajanja na ifi iPower Plus donela najveću promenu u zvuku.

A i širmovani debeli strujni kabl je tu. :)

 

4 hours ago, Mikorist said:

na  generičkim rešenjima  koja daju generički zuk

Sve je na nekom nivou generičko rešenje, i Gigabyte Aorus matična ploča i Intelova u NUC-u.

Negeneričko rešenje bi bilo da sami pravimo matične ploče od nule! :D

I meni su bile interesantne te Aorus ploče sa DAC-UP portom, ali su bile nedostupne i cela akcija mi je delovala previše komplikovano.

Pošto mi je NUC svirao bolje od nekoliko pravih "fabričkih" strimera od kojih su neki koštali i cca 2.000 eur, to mi je bilo to.

Negde sam pročitao da je tajna dobrog zvuka minijaturne NUC ploče baš u minijaturizaciji - kratki vodovi su bolje optimizovani i manje kao antene kupe smetnje iz okruženja, bla bla bla, manji TDP, tj. manja potrošnja, manje zračenja, itd, itd.

Mož' da bidne a i ne mora. :)

 

4 hours ago, Mikorist said:

Onda birate matičnu ploču koja najbolje peva.

Kao što si i sam rekao, u stvari i ne znamo zašto nešto dobro svira. Ti si izabrao Aorus, ja MacMini i NUC i svi srećni! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Srecko Evo još na temu apgrejda LMS-a:

WWW.SNAKEOIL-OS.NET

Hi Folks I followed the LMS upgrade instructions on the the server settings page for the web interface. The one that says: An updated version of Logitech Media Server is available and ready to install

 

Da možda probate prvo ovo što autor predlaže:

SSH to the snakeoil PC, and run this:

Code:
sudo apt install -f

That should hopefully install any missing packages.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...