Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

pre 17 časa, Lemić reče

Moj jedan drugar je davnih dana navuko celog zlatnog Maranca, vreća para to koštalo, belom platnenom rukavicom ga pipao i pokrivao čaršavom, umalo me ne udari kad sam hteo golim prstima da taknem volume dugme.



Kod mene je bilo slično. Također je bilo najpametnije dodirivati skalameriju u rukavicama. Gumenim!
Hoću reći, ja sam bio pravio uzemljenje, a nije zgorega ni zbog tetanusa. :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shvatio sam da Roon ima besplatnu verziju i koja nema sve mogućnosti, ali kolko sad iščitah, nema, samo besplatan period od 14 dana. Trajna licenca je skupa, mesčna pretplata sa još nekim servisom nije ni ona sitna, tako da je diskoteka na SSDiu, ili Hddu za mene pravi izbor, ko što uostalom reče Mirkan,  izgleda jedini koji je krivac zato što je u pravu.:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 42 minuta, Lemić reče

Shvatio sam da Roon ima besplatnu verziju



Mislim da ima u našoj trgovini po akcijskoj cijeni.
Doduše, išao sam pogledati, pa me nešto zeza stranica i ne znam je li trgovina ima inventuru ili je do moje opreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 minuta, Lemić reče

Rešenje?

Juris servesku plocu i Xeon procesor - i ECC memoriju....itd i td

https://novi.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/maticne-ploce/fujitsu-d2778-c14-gs3-celsius-m470-xeon-w3565/oglas/133451635

samo pazljivo sa KP...ima svega i svacega iz delova da se nabode...kao i za sve

p.s.

Hteo si istinu da saznas sta je haj-end procesor i memorija....to ti je to ukratko... :rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo recimo jedne sjajne maticne ploce....za audio - koja nije bila ekstremno skupa - sad ima samo polovna *(upravo sam je capio preko KP):buehehe:

 

Screenshot_2023-01-08_09-18-03.png

 

Screenshot_2023-01-08_09-18-34.png

Cak ima i izmenljivi opamp -moze Muses02 da se natakari na nju....:D

 

WWW.GIGABYTE.COM

Lasting Quality from GIGABYTE.GIGABYTE Ultra Durable™ motherboards bring together a unique blend of features and technologies that offer users the absolute ...

 

 

AXE.RS

Kancelarijski audiofil   Kada je kompanija Gigabyte u pitanju, navikli smo da na test dobijamo matične ploče sa kvalitetnom elektronikom. Kada kažemo da je elektronika kvalitetna, to ne mora da znači uvek da je izbor...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno:D da su shvatili da je sve vise vakih kao ja što se oslanjaju na MB za digitalni audio, samo su ovo  igranjac+ nivoa ploče u odnosu na AORUS, mogu da se menjaju čiponje za teranje slušalica...:beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, vladd reče

Naravno:D da su shvatili da je sve vise vakih kao ja što se oslanjaju na MB za digitalni audio, samo su ovo  igranjac+ nivoa ploče u odnosu na AORUS, mogu da se menjaju čiponje za teranje slušalica...:beach:

Aorus je preterano skup i polovan(ali jeste najbolji). Dosta mi je sto ovaj modeli ima izolovan USB 2.0 pozlacen - plus moze da se iskljuci skroz napajanje za USB  iz BIOS.

Jedino nisam siguran da li moze da radi PCM63P DAC onako bez + - 5V *(nesto nece da moze JLS)  - D10s  moze;)

 

Kakogod...Volim da imam bar 2-3 ove ploce u steku...:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Benefite daju na kašičicu, pa biraj. :D

Pravedno je da dam više para kada sam odlučio da DAC ostaje za neku svetlu i daleku buducnost, bez obzira što sam vršnjak sa starcima:buehehe:

Jako me privukla verzija gejmerska, tu je sve podređeno brzini, i opcija kombinovanja SSD o HDD u jedan brzi sklop, StoreMI je valjda funkcija, ali eto, ne povezah ja HDD...... 

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:taz2:Spinuješ, da mi se zakmo zavrteo. 

Ono što si napisao za korekciju greške, jel to slično kao kod ripovanja i rezanja CDova, pa rezanac može da zvuči bolje nego original i kako to praktično funkcioniše u reprodukciji sa hdda i sa nekog online servisa?

Pošto je USB DAC u opticaju obavezno, od kakvog je značaja mogućnost zamene operacionih na pomenutoj ploči?

U redu, prihvatam da je serverska ploča i Xeon procesor dobr izbor, ali da li si pod time podrazumevao jedan opšti PC, za sveukupnu upotrebu, ili kao muzički plejer koji ne ide na net i kome su pogašene sve funkcije i softwer obogaljen do koske, a upravlja se njime preko drugog, multi namenskog  preko mreže, znači 2 PCja? ( Mada može NUCom da se upravlja i tabletom ili android telefonom, ako sam dobro shvatio.)

Nisam idolopoklonik nikome i ničemu, niti sam brendoman, ne vezujem se ni za svoj izbor. Gledam kvalitet uz dozu razumnosti, ili racionalnosti. NUC mi deluje i veoma kvalitetno i vrlo praktično, sve što je Kuja izneo i objasnio jako plastično, je jako vredno iskustvo. Taj mini PC staje bilo gde, neko linerarno napajanje se relativno lako i jeftino obezbedi, liči na neki maksimalni optimum, a nasuprot je uređaj od preko 25.000e, što je nebuloza, barem za mene. 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, Lemić reče

Ono što si napisao za korekciju greške, jel to slično kao kod ripovanja i rezanja CDova, pa rezanac može da zvuči bolje nego original i kako to praktično funkcioniše u reprodukciji sa hdda i sa nekog online servisa?

Jos bolje. Ne moze da dodje do korupcije fajlova. Jer se sve dvostruko cekira da na izlazu imas identican niz 01010101010101 *(nula i jedinca) - bit na bit.

Ovakvi sistemi su napravljeni da rade 0-24h u produkcijskom okruzenju....Studija , serveri, banke...Gde ne sme da dodje do greske...

 

pre 7 minuta, Lemić reče

od kakvog je značaja mogućnost zamene operacionih na pomenutoj ploči?

Da potpuno izbacis spoljni DAC. Maticna ploca je DAC. Od Opampa zavisi sve....

Vladd kaze da ovo najbolje peva - pogotovo na Aurusu - isti isistem izolacije sa LED:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...