Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

23 minutes ago, Mikorist said:

Jos bolje. Ne moze da dodje do korupcije fajlova. Jer se sve dvostruko cekira da na izlazu imas identican niz 01010101010101 *(nula i jedinca) - bit na bit.

Ovakvi sistemi su napravljeni da rade 0-24h u produkcijskom okruzenju....Studija , serveri, banke...Gde ne sme da dodje do greške...

Ne razumem se u problematiku, ali, ali, šta je sa vremenom koje je potrebno za upoređivanje i korekciju, to unosi neko kašnjenje i možda čini da redosled pristizanja biva izmešten iako je sve stiglo tačno i kompletno kao data, to je nužno za banku, nije bitan neki delić vremena niti da li je prvo stiglo 20 pa 80, ili obrnuto, bitno je da je 100. Mislim da kod audia mora drugojačije sa gleda, jer se čuje, da nije tako, svi bi digitalni uređaju zvučali isto, a primer je da digitalni prenosnik, USB žica i te kako utiče na zvuk.

31 minutes ago, Mikorist said:

Da potpuno izbacis spoljni DAC. Maticna ploca je DAC. Od Opampa zavisi sve....

Vladd kaze da ovo najbolje peva - pogotovo na Aurusu - isti isistem izolacije sa LED

Vladd jeste rekao da ta ploča zvuči sjajno i sigurno je tako, ali, DAC je DAC i ako ništa drugo, prostom zamenom se utiče i manja zvuk, a i ti reče da do neke mere zvuči ploča dobro, ali ipak ne kao neki mogući konverter. 

Milim da mi je Kuja izneo, ili napisao, da je probao niz opcija i da je za njega najbolje to što je predložio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne kazem da najbolje peva, ali je kompromis koji sam odabrao. Kada su se već potrudili da brinu o audio sektoru..a ne samo kodec, pa ti kupuj karticu baška pa setuj ili ne setuj magistralu sa sporim HDD...

Ovako sa dobrim, nazovimo običnim DAC-om na ploči, uz par nekih zahvata za smanjenje šuma, uz manipulaciju podacima značajno brže, dobija se varijanta koja ima drugačiji režim nego eksterni DAC sa raznim opcijama prihvatanja podataka.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Jedino nisam siguran da li moze da radi PCM63P DAC onako bez + - 5V *(nesto nece da moze JLS)  - D10s  moze;)

Uvek moze supply do jlsounds usb-a neki da se dobaci. A da bi prepoznao racunar usb uredjaj sa presecenim strujnim vodovima, uvek moze da se nakalemi mali potrosac koji ce da zatvori kolo, tipa led dioda. Koliki je uticaj, ne bih znao ali verujem da bi bio nikakav, jer ovo na jlsounds plocici je sve galvanski odvojeno sa nasim externim dopremanjem struje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

RME 9632, ili neki drugi model od RME, kartica usla kao "probni balon" u sistem, ostala evo 2 god. par dak konvertera bilo u duelu, ali s obzirom da je kartica oko 170eura, a dak konverteri koji su joj izasli na crtu , cene oko 500 e polovni. Zasto "bacati" lovu na dak konverter, kad kartica svir maltene isto, za mnogo manje para.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Lemić reče

Mislim da kod audia mora drugojačije sa gleda

Jok. Isto se gleda kao na sve.

Problem je sto je skup hobi imati haj-end racunar.

Tako da nema sta da spinujem ovde...I ja sam jurim polovne masine po KP.....

 

pre 2 časa, Lemić reče

ipak ne kao neki mogući konverter. 

 

I to je pod znakom pitanja. Videcu kad ubacim Muses02 u onu maticnu. Nameracio sam se. :D

 

pre 38 minuta, parabolis reče

RME 9632, ili neki drugi model od RME, kartica usla kao "probni balon" u sistem, ostala evo 2 god. par dak konvertera bilo u duelu, ali s obzirom da je kartica oko 170eura, a dak konverteri koji su joj izasli na crtu , cene oko 500 e polovni. Zasto "bacati" lovu na dak konverter, kad kartica svir maltene isto, za mnogo manje para.

Ja sam imao odlicne rezultate i sa M-Audio Audiophile 2496 .

:D

 

Kupio u Mitrosu....Evo mi u fiokici stoji - moram da je vratim malo da slusam...Zaboravio sam kako peva :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, vladd reče

Ovako sa dobrim, nazovimo običnim DAC-om na ploči, uz par nekih zahvata za smanjenje šuma, uz manipulaciju podacima značajno brže, dobija se varijanta koja ima drugačiji režim nego eksterni DAC sa raznim opcijama prihvatanja podataka.

slike_hardver_maticne-ploce_Gigabyte_H81-Amp_UP_slike_Gigabyte_H81_AMP-UP_19.jpg

Jezivo dobro je odradjen analogni izlaz....Odvojen potpuno *(obostrano na PCB) i ovicen LED trakom....Ovo je necuveno za budzet klasu ploca:buehehe:

Jedini problem - ne moze da stane siri opamp :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...