Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Kakva je trenutna situacija kada su usb-spdif konverteri u pitanju?

Vidim da je na diyaudio.com opšta pomama na CM6631A i na XMOS čipove. Ima li neko skorija iskustva sa ovim igračkama? Ja sve nešto kontam da mi je vreme da penzionišem Hiface...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakva je trenutna situacija kada su usb-spdif konverteri u pitanju?

Vidim da je na diyaudio.com opšta pomama .... na XMOS čipove. ... Ja sve nešto kontam da mi je vreme da penzionišem Hiface...

 

HiFace Two je XMOS.

 

Ja ga koristim sa Mac Mini-jem (u tom slucaju mu ne trebaju drajveri) i Audirvana+ 1.4.6 plejerom sa ukljucenim Izotope upsamplingom i to svira odlicno.

 

Isti taj HiFace Two na PC laptopu sa WinXP i Foobar-om svira bezveze, mrtvo i dosadno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne znam šta sledeće da pazarim...

Dosta ljudi kaže da je hiface 2 pomak u odnosu na hiface, a pogotovo sa eksternim napajanjem.

Sa druge strane tu je npr musiland 03USD koji je isto dobro ocenjen. Evo, neskor je zadovoljan sa amanerom...

Kud ih napraviše toliko-samo da se sludi čovek :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad me u'fati neizdrž ja se (dosta puta, ne uv(ij)ek) uspem odbraniti navodeći sebi jasne (ako postoje) razloge zašto želim tu prom(ij)enu...

Ergo, šta je Vaš razlog za tu prom(ij)enu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa "mislim" da mi hiface svira nekako suviše klinički i da zamara pri dužem slušanju. Takođe bi hteo da vidim, eksperimentisaja radi, koliko bolje bi mogao da svira B32S sa nekim bolji spdif ili i2s konvertorom. Ovo su naravno samo izgovori-pravi razlog je upravo taj jesenji nalet neizdrža. Kako me je krenulo nisam siguran da ću živ dočekati zimu...

 

EDIT: baš me dobro nasmeja sa tim "Vaš" hahahaah :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo prepodnevnog eksperimentisanja...

Usb produžni kabel presečen 1cm od džekova. +D i -D spojeni direktno, +5DCV sa punjača na ženski usb džek i GND zajednička sa punjača i na oba džeka.

Primetan napredak u zvuku. Smireniji visoki, manje probadanje ušiju prilikom udara klavira, zvučna slika otišla u visinu...

Nisam očekivao ništa značajno, međutim definitivno je vredelo malo se poigrati.

Do sada definitivno najviše dobitka u odnosu na uloženo vreme i trud! :)

Postavlja se pitanje koliko bi bilo napredka sa recimo hiface2 kojeg baš dosta ljudi hvale (ili sa anamerom, audiophileom itd...) i sa kakotreba odrađenim napajenjem.

post-14-0-06575700-1382787322_thumb.jpg

post-14-0-21002100-1382787327_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Fidelizer je samo deo optimizacija celog OS-a a koje dolaze u licenciranom softveru, koji sam nekoliko puta naveo*Inace ideje i trikovi su ukradeni od orig. autora. Nazalost ne moze mnogo dalje ali je bar taj deo optimizacija OS-a besplatan. 

 

Jel postoje neka upustva sta tacno iskjuciti na Win 7 ili 8 da bi se dobio racunar namenjen iskljucivo za muziku, eventualno filmove, bez pristupa mrezi i sl...? 

Ili citati upustva za Win XP na www.cicsmemoryplayer.com pa pratiti analogiju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

HiFace Two je XMOS.

 

Ja ga koristim sa Mac Mini-jem (u tom slucaju mu ne trebaju drajveri) i Audirvana+ 1.4.6 plejerom sa ukljucenim Izotope upsamplingom i to svira odlicno.

 

Isti taj HiFace Two na PC laptopu sa WinXP i Foobar-om svira bezveze, mrtvo i dosadno.

 

Naravno , optimizovano operativni sistem   za Mac , i treba da bude malo bolje.  Sve to moze  i u sond na lap topu da se ispodesava da radi  upseampling i bice isto veoma dobro . Problem je ako dac nema podrsku za 24 - 96 - 192  onda smo dzaba krecili. Donesi ti taj Mini kod mene da ga probamo  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

sklapam i ja pikolomultimediju :buehehe:GA-F2A88XM-D3H + AMD A6-5400K Trinity 3.6GHz + Kingston 8GB (2x4)  RAM 1600 + 250GB Intel SSDkuciste uskoro neko, verovatno Fractal, a zvucna neku koju dohvatim iz fijoke, verovatno maya 44, i kuler neki pasivni ....

Koje napajanje planiraš?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo PC za slušanje muzike: http://www.hardkernel.com/main/products/prdt_info.php Baš Ubledeli postavio u komentarima.

Samo ako vam nije grozo što nema SPDIF out, ali je ova zvučna: http://www.maximintegrated.com/datasheet/index.mvp/id/7871

Prikači se napajanje 5V 2A.

Micro SD, na nju operativni + muzika. Externi HDD sa rackom ako ćete baš 1TB muzike.

Neki omanji monitor sa HDMI ulazom, tastaturica i mišče.

Radi na Linux, mož' i na internet da ide.

Da ne govorim o idejama kako sve može da se skutija... sa lepim trafoom i finim elektrolitima.

A cena neverica.

 

PCB Size 83 x 48 mm Weight 48g including the heat sink

 

:127fs1866968:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...