Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Kod mene je prvo svirao SBTouch direktno uboden u Naim DAC. Zatim je u USB SB Touch-a (uz pomoc EDO-a) bio uboden M2Tech HiFaceTwo koji je bio onda uboden u Naim DAC. SPDIF kabl je u oba slucaja bio Stereovox XV2. Sada mi je HiFaceTwo preko musko/muskog BNC adaptera direktno uboden u DAC (znaci preskocen je SPDIF kabl). HiFace je zakacen na 5m aktivni USB kabl (sa onom budzom, tj.repeater-om) koji vodi do Mac Mini-ja. Na Mac Mini-ju je instalirana Audirvana Plus 1.4.6 u ulozi plejera. To svira mnooogo bolje od SB Touch-a, koji je prekomandovan na duznost slusanja internet radija. Dobijeni su neki kvaliteti zvuka sa gramofona koji su mi nedostajali kod digitalnog setup-a. Zvuk sa gramofona mi je uvek bio nekako prisutniji, dok je digitalni zvuk bio "sivlji". Sada se ta razlika izgubila i za sada imam osecaj da digitalni zvuk vodi.

Dosta sam citao o ovim stvarima po svim mogucim forumima i ovo sto ste Vi uradili se poklapa sa pravcem kojim bih krenuo. Ako sam dobro razumeo Vi koristite usb kabal koji ima dodatak da nekako precisti 5v iz Maca? Takodje se dosta ljudi slozilo da BNC ima prednost.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dosta sam citao o ovim stvarima po svim mogucim forumima i ovo sto ste Vi uradili se poklapa sa pravcem kojim bih krenuo. Ako sam dobro razumeo Vi koristite usb kabal koji ima dodatak da nekako precisti 5v iz Maca? Takodje se dosta ljudi slozilo da BNC ima prednost.

 

Moj ne preciscava 5V, mada postoji i nesto na tu temu sto mislim da narucim:

 

Postavljena slika

 

 

Moj kabl nema ovaj 5V dzek za eksterno napajanje.

 

 

 

Ja za sada koristim neki moj matori aktivni USB kabl, koji na zavrsetku (u koji ubadam HiFace) ima tzv. repeater.

 

Otprilike izgleda ovako:

 

Postavljena slika

 

Znaci u ovoj zadebljanoj budzi ima elektroniku koja ponovo rekreira i pojacava USB signal,

koji je usled vece duzine kabla mozda oslabio.

 

Teoretski, cela stvar bi trebala da funkcionise kao da USB kabla uopste nema,

tj. kao da sam HiFace ubo direktno u USB port macMini-ja.

 

Znaci izbegavam SPDIF kabl, a teoretski i USB kabl.

 

 

 

Ovaj kabl sa prve slike to dize jos na visi nivo, zato sto omogucuje dovodjenje 5V napona iz nekog kvalitetnijeng izvora.

 

Ja sam napravio i neki skarabudzeni kratki produzni USB kablic, sa presecenim 5V vodovima,

uz pomoc kojeg sam doveo u HiFace struju sa 4 NiMh baterije (4.8V),

ali je to sviralo nekako mlitavo i bezivotno.

 

 

Moguce je i da Mac Mini koji je hardverski "ispeglanija" i fensija masina od prosecnog srpskog PC-ja,

ima bolje resenje napajanje, koje daje cistijih 5V na USB portovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

posle trafoa ide CCDA stepen:

 

Postavljena slika

pa to je jednostpeni gain sa local feedbackom na Rk 1.1K + catode folower na izlazu da bi imao manju izlaznu impedansu tog generatora...

prva cev obrce fazu za 180 deg druga NE,

tako da je 0deg input - 180deg output za TAJ sklop

:)

u principu bi trebalo da -Iout ide na Riv pa onda na primar pin sa crnom tackicom

+Iout isto na drugi Riv pa onda na pin bez tackice

Masa na CT primara

to je vazno ispravno povezati zbog kapacitivnosti

A onda cekundar pin sa crnom tackicom na GND a drugi SE pin na taj cevni sklop sa slike

.

tako ces imati korektne faze na izlazu DACa

2 min job

:)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kujo ne rece da li na miniju koristis OSX ili WIN?

 

Audirvana postoji samo za OSX.

 

Probaj obavezno, najbolji plejer koji sam cuo.

 

Ako imas kompatibilni USB interfejs najbolja opcija je koriscenje tzv. integer moda,

kada se preskace sve i Audirvana komunicira direktno sa audio hardverom.

 

post-324-0-32783800-1372438439_thumb.jpg

 

http://www.amr-audio.co.uk/large_image/MAC%20OSX%20audio%20players%20&%20Integer%20Mode.pdf

 

Nadji verziju 1.4.6 (kod Rusa), novije verzije od 1.5 navodno ne sviraju tako dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd bas cu da probam

danke dojcland

.

mislim da sam cak i isprobao taj player ali verovatno povrsno

po sistemu udjes izadjes i gotovo

.

sad cu da poslusam to ozbiljnjije

hvala

.

ono sto me nervira kod tih playera je interfejs

sve nesto bezveze

.

recimo decibel mi nije los a ima i koliko toliko pristojan interfejs

.

mozda ti bude zanimljiv link

http://www.computeraudiophile.com/blogs/wgscott/audirvana-and-decibel-remote-app-64-bit-plug-59/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj ne preciscava 5V, mada postoji i nesto na tu temu sto mislim da narucim:

 

Postavljena slika

 

 

Moj kabl nema ovaj 5V dzek za eksterno napajanje.

 

 

 

Ja za sada koristim neki moj matori aktivni USB kabl, koji na zavrsetku (u koji ubadam HiFace) ima tzv. repeater.

 

Otprilike izgleda ovako:

 

Postavljena slika

 

Znaci u ovoj zadebljanoj budzi ima elektroniku koja ponovo rekreira i pojacava USB signal,

koji je usled vece duzine kabla mozda oslabio.

 

Teoretski, cela stvar bi trebala da funkcionise kao da USB kabla uopste nema,

tj. kao da sam HiFace ubo direktno u USB port macMini-ja.

 

Znaci izbegavam SPDIF kabl, a teoretski i USB kabl.

 

 

 

Ovaj kabl sa prve slike to dize jos na visi nivo, zato sto omogucuje dovodjenje 5V napona iz nekog kvalitetnijeng izvora.

 

Ja sam napravio i neki skarabudzeni kratki produzni USB kablic, sa presecenim 5V vodovima,

uz pomoc kojeg sam doveo u HiFace struju sa 4 NiMh baterije (4.8V),

ali je to sviralo nekako mlitavo i bezivotno.

 

 

Moguce je i da Mac Mini koji je hardverski "ispeglanija" i fensija masina od prosecnog srpskog PC-ja,

ima bolje resenje napajanje, koje daje cistijih 5V na USB portovima.

Hmmm ipak bih pokusao sa tim kablom koji ima svoje napajanje jer je to za sada dosta jeftinija varijanta,kabal koji Vi imate ipak sluzi samo u uslovima vecih rastojanja izmedju komponenti sto kod mene nije slucaj. Sto se tice Minija mislim da nije nesto bolje hardverski uradjen od bilo kog kvalitetnijeg laptopa,da bi tolika bila razlika u zvuku. A da je manje zagadjen od obicnog dektopa to sigurno jeste. I dalje cu pokusati da nadjem resenje da se premosti nekako jaz koji postoji izmedju kompjutera i daca jer mislim da je steta da to utice na ostale komponente koje su kvalitetne. Posle preostaje akustika sobe. Hvala Vam na korisnim informacijama jer sam izbacio SB kao opciju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice Minija mislim da nije nesto bolje hardverski uradjen od bilo kog kvalitetnijeg laptopa,da bi tolika bila razlika u zvuku. A da je manje zagadjen od obicnog dektopa to sigurno jeste. I dalje cu pokusati da nadjem resenje da se premosti nekako jaz koji postoji izmedju kompjutera i daca jer mislim da je steta da to utice na ostale komponente koje su kvalitetne. Posle preostaje akustika sobe. Hvala Vam na korisnim informacijama jer sam izbacio SB kao opciju.

 

Nije sve u hardveru, nesto je izgleda i u softveru.

 

 

HiFace Two sam probao i sa Toshipa laptopom + Win XP + Foobar + HiFace originalni drajver

i to je sviralo prilicno bezveze, gore od SB Touch-a.

 

Zvuk je bio ravan i mrtav.

 

Mislio sam da HiFace Two ne valja, i da ga posto je uzet na probu vratim.

 

 

 

Mac Mini + OSX Mountain Lion + Audirvana Plus 1.4.6 (integer mode1, Izotope upsampling x2)

svira drrrrrrasticno bolje.

 

Za Mac drajveri nisu potrebni, posto je HiFace Two "USB Audio 2.0 class compliant device"

i MAC OSX ga prepoznaje cim se ubode u USB i odmah moze da radi.

 

U ovom trenutku, posto nisam cuo bolji zvuk sa kompjutera, za mene ta kombinacija svira (trenutno ;) ) savrseno.   :D

 

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Kuja

 

Koji Mac Mini imas ? Msm, godiste ?

 

Ima li i tu nekih razlika u odnosu na godista proizvodnje/verzije u odnosu na kvalitet vezan za audio ?

 

Moj je aktuelni model (tzv. "late 2012"), quad core i7.

 

 

Postoje razlike na optickom SPDIF izlazu - sto je model noviji jitter je manji.

 

Na poslednjim modelima je jitter navodno neverovatno mali, tipa 20ps.

 

 

Posto koristim USB, ne znam koliko bi izbor modela uticao na zvuk.

 

Moguce je da su bitniji sam OS i plejer.

 

 

Modeli iz 2012-e imaju USB 3, stariji imaju USB 2.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, a šta te konkretno interesuje?

Evo ovako:

krenuo sam u sklapanje PC koji ce mi sluziti samo za slusanje muzike, pa me u vezi toga interesuje:

- Prvo da li  je neko slusao M1 DAC i ako jeste kakve su impresije o njemu.

- Drugo me interesuje da li je potrebno da zvucna kartica u PC mora da bude dobra ili je dovoljo da ima samo izlaz SPDIF da se prikljuci na DAC

- Trece pitanje bi bilo da li bi mogao da iz CD vodim signal direktno u M1 DAC da bi izbegao zvucnu karticu, i da li bi mi u tom slucaju trebala neka interfejs kartica izmedju CD-a i DAC-a.

- Cetvrto pitanje je da li da batalim M1 DAC i da kupim neku dobru zvucnu PC karticu i da vodim izlaz sa kartice direktno u pojacalo

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ovako:

krenuo sam u sklapanje PC koji ce mi sluziti samo za slusanje muzike, pa me u vezi toga interesuje:

- Prvo da li  je neko slusao M1 DAC i ako jeste kakve su impresije o njemu.

- Drugo me interesuje da li je potrebno da zvucna kartica u PC mora da bude dobra ili je dovoljo da ima samo izlaz SPDIF da se prikljuci na DAC

- Trece pitanje bi bilo da li bi mogao da iz CD vodim signal direktno u M1 DAC da bi izbegao zvucnu karticu, i da li bi mi u tom slucaju trebala neka interfejs kartica izmedju CD-a i DAC-a.

- Cetvrto pitanje je da li da batalim M1 DAC i da kupim neku dobru zvucnu PC karticu i da vodim izlaz sa kartice direktno u pojacalo

 

Pozdrav Misa

Da odgovorim počev od drugog pitanja. M1 DAC ima 4 ulaza od toga je jedan USB. Ako ćeš njega da koristiš ne treba ti nikakva kartica. Ne znam kakvog je kvaliteta taj USB.

 

SPDIF sa matične ploče nije dobrog kvaliteta i ukoliko se odlučiš za ovu opciju bolje je uzeti dobru karticu, jeftinija Juli@ i nešto skuplja RME. Pitanje je koliko je isplativo ovo ulaganje za niskobudžetne DAC-ove.

 

CD plejer možeš direktno povezati na DAC coax kablom, ne treba ti ništa između.

 

Odgovor na četvrto pitanje bi najbolje bilo da sam potražiš, ukoliko je moguće da uporediš. Imam RME HDSP 9632, ukoliko uspeš da nabaviš jedan M1 DAC za probu možeš testirati kod mene u sistemu. Pod uslovom da ti nije hitno pošto narednih mesec dana neću biti tu.

 

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ovako:

krenuo sam u sklapanje PC koji ce mi sluziti samo za slusanje muzike, pa me u vezi toga interesuje:

- Prvo da li  je neko slusao M1 DAC i ako jeste kakve su impresije o njemu.

- Drugo me interesuje da li je potrebno da zvucna kartica u PC mora da bude dobra ili je dovoljo da ima samo izlaz SPDIF da se prikljuci na DAC

- Trece pitanje bi bilo da li bi mogao da iz CD vodim signal direktno u M1 DAC da bi izbegao zvucnu karticu, i da li bi mi u tom slucaju trebala neka interfejs kartica izmedju CD-a i DAC-a.

- Cetvrto pitanje je da li da batalim M1 DAC i da kupim neku dobru zvucnu PC karticu i da vodim izlaz sa kartice direktno u pojacalo

 

Pozdrav Misa

 

1. Slušao sam M1 DAC, a impesije su odlične za taj cenovni rang. Koliko se sećam, kod nas je koštao oko 450 evra (nov), što je zaista dobra cena. Ne znam šta konkretno da ti pišem o zvučnim utiscima kada već imaš toliko toga napisano na internetu, a lične impresije uvek pomalo zavise i od ukusa slušaoca. To je po mom mišljenju trenutno najbolji DAC u toj klasi, bar od onoga što sam imao prilike da čujem u svom sistemu, a čuo sam ih prilično...

 

2.Naravno da na reprodukciju utiče i zvučna kartica, jer je važno da na kartici bude što kvalitetnije izveden SPDIF protokol, pa je sasvim logično očekivati da je to bolje rešeno na kvalitetnijim karticama. Ali nije samo to važno (ako želiš ozbiljno tome da pristupiš), važna je takođe softverska i hardverska optimizacija računara i niz drugih stvari, što je tek široka priča....

 

3.Ako imaš na CD plejeru digitalni izlaz, onda može. Trebati ti samo valjan koaksijalni kabl.

 

4. O tome moraš ipak sam da odlučiš, sve zavisi šta su ti prioriteti. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. Slušao sam M1 DAC, a impesije su odlične za taj cenovni rang. Koliko se sećam, kod nas je koštao oko 450 evra (nov), što je zaista dobra cena. Ne znam šta konkretno da ti pišem o zvučnim utiscima kada već imaš toliko toga napisano na internetu, a lične impresije uvek pomalo zavise i od ukusa slušaoca. To je po mom mišljenju trenutno najbolji DAC u toj klasi, bar od onoga što sam imao prilike da čujem u svom sistemu, a čuo sam ih prilično...

 

2.Naravno da na reprodukciju utiče i zvučna kartica, jer je važno da na kartici bude što kvalitetnije izveden SPDIF protokol, pa je sasvim logično očekivati da je to bolje rešeno na kvalitetnijim karticama. Ali nije samo to važno (ako želiš ozbiljno tome da pristupiš), važna je takođe softverska i hardverska optimizacija računara i niz drugih stvari, što je tek široka priča....

 

3.Ako imaš na CD plejeru digitalni izlaz, onda može. Trebati ti samo valjan koaksijalni kabl.

 

4. O tome moraš ipak sam da odlučiš, sve zavisi šta su ti prioriteti. 

Pozdrav svima i hvala na odgovorima.

Imam kombinaciju da u septembru kupim u Londonu  M1 Dac i da mi se donese. Sa svom carinom bi me doslo oko 400funti. Ako ima ovde da se kupi za 450Eura bilo bi to sjajno, jer ne bi morao da potezem i maltretiram ljude da mi donose. Daklem pitanje je gde ima da se kupi M1 DAC.

Upravo krecem u konfigurisanje namenskog racunara koji ce da sluzi samo za pustanje muzike, ali ne zurim vec cu polako prema mogucnostima da dodajem hardware. Bitno mi je da u startu imam predstavu sta da kupim jer je bolje planirati na pocetku nego posle stalno menjati koncepcije i bacati se u nepotreban trosak.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ima ovde da se kupi za 450Eura bilo bi to sjajno, jer ne bi morao da potezem i maltretiram ljude da mi donose. Daklem pitanje je gde ima da se kupi M1 DAC.

 

Bilo je ovde.....

 

...pozovi i proveri. :wink2:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...