Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Pitanje za poznavaoce problematike:

resio sam da kupim muzicku karticu koja bi mi sluzila samo za pustanje muzike sa PC-a.

Daklem:

M Audio Audiophile 192

ili

ESI Juli@ XTe
 
Interesuje da li neko ima iskustva da mi preporuci jednu od ove dve kartice.
 
Pozdrav Misa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Postvani,

hocu da kupim karticu ESI JULI@ sa ovog sajta:

http://www.ebay.com/itm/ESI-Juli-PCI-Audio-Interface-/370857018927?pt=DE_MusikInstr_Audio_MIDI_Interfaces&hash=item5658cd062f

Da li ima neka dobra dusa ili sema da mi se donese iz Nemacke.

 

Pozdrav Misa

 

Imaš ovde isto to, nešto povoljnije... Odbija ti se PDV i daju tri godine garancije plus vraćaju novac u roku od 30 dana...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

triciklico, ako ova esi "ima bradu", samo bi naivci kupovali kod onih što je nude za preko 150€.

nije džabe ona oko 120€. ova prva na beju ima i opciju za kontraponudu (pa nek je i ponuda 100€, to se ne propušta).

u tom smislu i ona malo nova-malo polovna na bidovanju, ne može da dostigne (tro)cifretinu koliko misliš.

 

uostalom kraj bidovanja je za 2 dana što i nije puno a i ne biduje se pre finala , to sam te učio davno (jes zaboravio?)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

triciklico, ako ova esi "ima bradu", samo bi naivci kupovali kod onih što je nude za preko 150€.

nije džabe ona oko 120€. ova prva na beju ima i opciju za kontraponudu (pa nek je i ponuda 100€, to se ne propušta).

u tom smislu i ona malo nova-malo polovna na bidovanju, ne može da dostigne (tro)cifretinu koliko misliš.

 

uostalom kraj bidovanja je za 2 dana što i nije puno a i ne biduje se pre finala , to sam te učio davno (jes zaboravio?)

Ova E-bay opcija sa polovnom karticom mi se svidja, ali opet ostaje problem sa "dobavljacem", jer kao sto pise isporucuje se samo u Nemackoj.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova E-bay opcija sa polovnom karticom mi se svidja, ali opet ostaje problem sa "dobavljacem", jer kao sto pise isporucuje se samo u Nemackoj.

 

Pozdrav Misa

 

Ma nije ni to problem, ako poznaješ prave ljude. A nije da ih nema po forumu, samo treba biti strpljiv, možda ti se neko od njih i javi na PP...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako dobijem, može da ne bude pivo? mada, to neće da se desi. Ja tipujem da će neko u poslednjih 0.25 sekundi da udari svoju cenu koja će biti... recimo... cca 60€ ili tu negde. Daklem, relativno oko pola cene nove. Ali ne bih se kladio a pivo sam ti rekao da uvek može kad mi dođeš u goste ili se negde sretnemo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Izvinjavam se što će ovo pitanje biti malo "off" ali ne znam bolje mesto gde da pitam, a jest vezano za PC i muziku i plejere... Ima li neki takav plejer koji ume da se poveže sa nekim bazama podataka i da se tako dobijeni podaci iskoriste za neko "poluatomatsko" spajanje sa muzičkim fajlom... Naime, imam jedan određeni broj wav i flac datoteka koje su iz ko zna kojih razloga imenovane sa "track 01" itd... Znam da ima programa koji raspoznaju sadržaj fajla pa uz pomoć veze sa internetom iste raspoznaju i pružaju podatke ali bih svoju lenjost da ručno kuckam ostavio na miru i "provukao" kroz neki program koji bi povukao podatke sa internet baze i na izričitu komandu preimenovao dotične fajlove.... Šta ću kad sam lenj... Naravno, jasno mi je da se to može izvesti ili samo sa pojedinačnim fajlovima ili sa kompletnim albumima koji se nalaze u dotičnoj bazi podataka, neke privatne kompilacije nisu predmet pitanja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se što će ovo pitanje biti malo "off" ali ne znam bolje mesto gde da pitam, a jest vezano za PC i muziku i plejere... Ima li neki takav plejer koji ume da se poveže sa nekim bazama podataka i da se tako dobijeni podaci iskoriste za neko "poluatomatsko" spajanje sa muzičkim fajlom... Naime, imam jedan određeni broj wav i flac datoteka koje su iz ko zna kojih razloga imenovane sa "track 01" itd... Znam da ima programa koji raspoznaju sadržaj fajla pa uz pomoć veze sa internetom iste raspoznaju i pružaju podatke ali bih svoju lenjost da ručno kuckam ostavio na miru i "provukao" kroz neki program koji bi povukao podatke sa internet baze i na izričitu komandu preimenovao dotične fajlove.... Šta ću kad sam lenj... Naravno, jasno mi je da se to može izvesti ili samo sa pojedinačnim fajlovima ili sa kompletnim albumima koji se nalaze u dotičnoj bazi podataka, neke privatne kompilacije nisu predmet pitanja...

 

foobar + www.freedb.org

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...