Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

„Dovoljno žice“ je rastegljiv pojam ako se zna da je dozvoljeni napon 67Vrms(DC)(cat7) do 125V(DC)(cat5). Dozvoljena snaga za cat5 je 25W. Moguće je da ja grešim u čitanju osobina...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako staviš dovoljno žice i korektno izvedeš spojeve, ne bi trebalo da bude problema. Ja sam pravio strujni kabel sa CAT6 - izbacio sam ga jer je bio previše krut tj totalno nesavitljiv...

 

 

„Dovoljno žice“ je rastegljiv pojam ako se zna da je dozvoljeni napon 67Vrms(DC)(cat7) do 125V(DC)(cat5). Dozvoljena snaga za cat5 je 25W. Moguće je da ja grešim u čitanju osobina...

 

 

Da, postoji opasnost da se istopi izolacija. I ako se lemi, ako je poliolefinska izolacija, mora brzo i pažljivo.

Nisu predvidjeni za tu namjenu.

 

Evo na slici se vidi kabel što sam sklepao za probu (imam viška vremena pa se glupiram) oko kabla sam namotao žicu od pegle ROLFMAO  :wink2:

i spojio sam širmove sa kablova na uzemljenje. Osam žica iz CAT kabla su spojeni u jednu i gurnuti u fazu a dve spojene žice s pegle idu na nulu.

Ništa nije lemljeno jer su konektori sa šrafovima i eto isprobao sam ali ne bih onda ostavljao na opremi makar to bilo napajanje samo za transport i

dac....

Sledeća ideja je bila da stavim još jedan CAT sa 8 žica na nulu a da kabel od pegle bude samo širm  :icon9:

post-1515-0-02782800-1423316977_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post-13-0-12176100-1423328771_thumb.jpg post-13-0-03449100-1423328779_thumb.jpg

 

Kako rekoh, ovo funkcionisalo bez požara ali je ipak izbačeno. Posle se to pokazalo kao odličan potez jer je žica iskorištena za adekvatniju primenu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

attachicon.gifDSCF3114.JPG attachicon.gifDSCF3115.JPG

 

Kako rekoh, ovo funkcionisalo bez požara ali je ipak izbačeno. Posle se to pokazalo kao odličan potez jer je žica iskorištena za adekvatniju primenu...

 

Da ovaj cat7 se razlikuje od tvog cat6 što je još svaka parica još posebno zamotana u neku metalnu foliju  :wink2:

Imaš neke utiske? Kad si to pravio, davno? Kablovi završili u pojačalima a?  :acute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dosta davno... Slike datiraju iz juna 2008... posle sam te žice iskoristio kojekude...

 

Kolko dugo si koristio taj strujni kabel? Voleo bi da čujem još nečije mišljenje o pouzdanosti, nije da bi ja to koristio mesecima godinama, svrha ovog je samo testiranje raznih kablova (pošto sam već sve konektore testirao)  :wink2: ali izgleda da ovo niko nije probao ili retko ko... a znam je da je vrhunski kvalitet samih žica u tim mrežnim kablovima!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolko dugo si koristio taj strujni kabel?

 

Jednom, deset minuta. Kako rekoh, nije mi se baš dopalo što je toliko krut... Ima šta mora da bude kruto kada se zabode, ali ne i strujni kabel...

 

:wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Oduševljen sam ovim Daphileom.

Pazario kao ManicP HP Thin Client, ali ovaj moj je malo slabiji, 512Ram/512 ATA Flash drive...

Nakon bezuspešnih pokušaja instalacije Daphilea na malo flash drajvče, pazario ATA za laptop od 120GB.

Ujedno provalio da je cela moja muzička arhiva ~50GB, pa i kad je dupliram, opet će biti mesta :D

Inače, Daphile se neverovatno brzo instalira... a posle toga sam formira particije i sve ostalo, poveže se u mrežu, napravi deljene foldere, ma vrh! Pravi muzički server! Iskopiraš muziku preko mreže... sam rasortira prema žanrovima, izvođačima, albumima, godinama!

Android aplikacija za Squeezebox kao kontrola i zdravo doviđenja :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Ne znam, ali meni se stari laptop i win7 naprosto nisu snjušili. probao ovako, probao onako, odustao. Malo procunjao i završio sa http://www.ap-linux.com/about/ i odradio instalaciju baš sve kako je navedeno u uputstvima i mašinica odjednom poletela (brzo bootovanje) i sad samo ostaje da se naspavam i sutra nakačim DAC i uključim mjuz da probam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam ima li smisla otvarati posebnu temu za AP-Linux. Nakon instalacije i inicijalnih podešavanja (a sve veoma jasno naznačeno u uputstvu na sajtu) sve naprosto radi. Plejeri su veoma klot (nema baš nešto fensi-šmensi vizuelne pojave ali koga briga, neću ga gledati, treba da dobro reprodukuje snimke) i... pa to je to. Radi :) Wireless nisam uspeo da pokrenem ali nije ni bitno pošto to ne svira (zapravo, u ovom slučaju, može više da smeta nego da koristi) - ovaj laptop i sa win ima dosta problema oko pojedinih drajvera još od vremena XP-a pa sve do 7edmice... Možda jednog dana sklepam neki kvalitetan linearni PSU (baterija je još pre dve godine gecrknula a nova košta ko dva ovakva laptopa) ... mada, ni ovako se napajanje ne čuje kroz DAC...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Zamimljivo. Zbog nekih promena kuci (novi namestaj), PC sa kojeg sam pustao muziku (Audigy 2 zvucna kartica) je postao visak delova posto vise ne moze da se sakarije (u dnevnoj sobi) a izgleda glomazno i ruzno, moracu da napravim elegantnije resenje. Tako da sam razmisljao da napravim minimalisticki i nevidljiv pristup, da stane u fijoku ispod police od pojacala / Tv-a, a gore navedeno mi izgleda kao dobra alternativa. Ono sto mi fali je posten USB Dac. Sta biste mi preporucili? (kakav usb dac da kupim i gde?). Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://hifimediy.com/DACs/ready-made-dacs/9018-dac

http://hifimediy.com/DACs/ready-made-dacs/9018D-dac

Ili ovaj mali jeftiniji Sabre, SE9023

http://hifimediy.com/DACs/ready-made-dacs

ili 

http://www.diyinhk.com/shop/audio-kits/68-768khz32bit-ak4490eq-dac-i2sdsd-input.html pa imaju i cmos usb to I2S i pristojno napajanje i samo skutijaš...

Ja lično nisam čuo , na žalost, ništa od ovoga , ali se priča po forumima da dobro sviri... a voleo bih da neko od naših proba,dobro prodje i posvedoči...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A   evo  i  tutorijala kako ga prepraviti na   HiFi player: http://www.head-fi.org/t/645884/simple-low-cost-hifi-network-music-streaming-device

 

Da li ovaj HIFI plejer daje ne coax/optik out 24/192 kao sqb touch?

Ustvari me zanima bilo šta što može poslužiti kao transport sa digitalnim

izlazom do 24/192. modovan Squeezebox Touch je ok ali ga još nisam kupio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zamimljivo. Zbog nekih promena kuci (novi namestaj), PC sa kojeg sam pustao muziku (Audigy 2 zvucna kartica) je postao visak delova posto vise ne moze da se sakarije (u dnevnoj sobi) a izgleda glomazno i ruzno, moracu da napravim elegantnije resenje. Tako da sam razmisljao da napravim minimalisticki i nevidljiv pristup, da stane u fijoku ispod police od pojacala / Tv-a, a gore navedeno mi izgleda kao dobra alternativa. Ono sto mi fali je posten USB Dac. Sta biste mi preporucili? (kakav usb dac da kupim i gde?). Hvala.

Onda PC u spajz pa stream na neki media player. Moze ovakav kao ovde Androidcic ili neki Apple Airport,...ili neki treci. Tablet kao user interface.

  

Da li ovaj HIFI plejer daje ne coax/optik out 24/192 kao sqb touch?

Ustvari me zanima bilo šta što može poslužiti kao transport sa digitalnim

izlazom do 24/192. modovan Squeezebox Touch je ok ali ga još nisam kupio.

Kolko vidim ovaj android nema opticki izlaz a pridruzeni Usb dac ima analogni izlaz. Od Usb daca zavisi da li ce raskodirati i 24/192 (ili i vise).

Sad bas imam neki HRT music streamer pa mozda probam. ( ako nabavim i ovaj tv dongle). :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

interesantno je sve ovo mada...   nije mi jasno koji je smisao bilo šta praviti ako će se analogni izlaz koristiti,

meni npr. je jedino važno napraviti nešto sa DIGITALNIM IZLAZOM i sa tim signalom naranit neki DAC jer bi

u suprotnom mogao i dalje koristit cd plejer...

Prosto ne mogu da verujem da je jedino rešenje SQT sa EDO modom  :unbelieveble: ili neki stari pc otpad koji zuji...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...