Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

  • 1 year later...

Vidim da je tema zamrla,iako maltene Pc-dac postaje sve dominantniji izvor zvuka. Dosta se raspravlja da li uzeti ovaj ili onaj procesor ili koji player koristiti. Slazem se da je svaki deo bitan u tom lancu i da sto vernija reprodukcija zavisi i od toga, ali po meni najveci problem predstavlja kako samostalnom DACu, dovesti "nezaprljan" signal iz kompjutera? Ako se koristi usb veza,dobijamo zaprljan signal,koji po meni najvise utice na kvalitet. Koriscenjem usb/spdif konvertora se takodje nista znacajno ne menja,osim sto izbegavamo usb vezu koja je losija nego spdif. Spdif na maticnim plocama je veoma lose izveden,a uzimanje kartica tipa stx,rme ili esi moze doneti boljitak u reprodukciji ali i dalje se napajaju preko ploca i napajanja koja uticu na signal. Postoje usb/spdif konvertori koji su jako ozbiljno uradjeni i koji u sebi imaju izolacije i filtere koji daju preciscen signal,ali bar oni koje hvale na internetu kostaju mnogo. Palo mi je na pamet da ponovo kupim sb touch sa pobosljanim napajanjem i povezem ga sa dacom ali nisam siguran da ce mi pruziti komfor kompjutera i da cu resiti problem. Nadam se da ce se tema malo pokrenuti i da ce biti nekih ideeja i iskustava...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se i ja ukljucim, muku mucim vec par meseci da dobijem bolji zvuk sa PC u odnosu na SB Touch sa eksternim napajanjem.

Probao raznorazne software playere sa raznoraznim plugin-ovima, medjutim i dalje SB Touch daje bolji zvuk.

Prvo sam probao da skinem 5V koje dolazi sa USB-a i da prikljucim eksternih 5V ali ni to nije poboljsalo zvuk. Ostaje mi samo jos da probam USB izolaciju. Plocice su mi stigle samo jos i izolatori da stignu.

Samo da napomenem da je na Touch-u instaliran EDO upgrade, koji omogucuje Touch-u da koristi USB uzlaz kao digitalni izlaz. Posle njega dolazi Amanero USB to I2S pa sve to u Buffalo IIIse.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj PrVo da korektno uradis faze na vezi ESS dac R-IV - intrestejdz trafo

.

+Iout na Riv daje -Vout

-Iout na Riv daje +Vout

.

rekao sam ti to ves ali ti po obicaju nista ne verujes dok neko iz inostranstva ne napise to...

a skoro sam siguran da nisi ni probao

to je jednostavno zakon fzike...

.

potrebno je da promenis polve na primaru intera

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj PrVo da korektno uradis faze na vezi ESS dac R-IV - intrestejdz trafo

.

+Iout na Riv daje -Vout

-Iout na Riv daje +Vout

.

rekao sam ti to ves ali ti po obicaju nista ne verujes dok neko iz inostranstva ne napise to...

a skoro sam siguran da nisi ni probao

to je jednostavno zakon fzike...

.

potrebno je da promenis polve na primaru intera

:)

kakve veze sada ima zvuk izvora sa ovim?  :wink2:

pricamo o razlici PC-a i SB-a kao izvora 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj PrVo da korektno uradis faze na vezi ESS dac R-IV - intrestejdz trafo

.

+Iout na Riv daje -Vout

-Iout na Riv daje +Vout

.

rekao sam ti to ves ali ti po obicaju nista ne verujes dok neko iz inostranstva ne napise to...

a skoro sam siguran da nisi ni probao

to je jednostavno zakon fzike...

.

potrebno je da promenis polve na primaru intera

Piši na engleskom :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se i ja ukljucim, muku mucim vec par meseci da dobijem bolji zvuk sa PC u odnosu na SB Touch sa eksternim napajanjem.

Probao raznorazne software playere sa raznoraznim plugin-ovima, medjutim i dalje SB Touch daje bolji zvuk.

Prvo sam probao da skinem 5V koje dolazi sa USB-a i da prikljucim eksternih 5V ali ni to nije poboljsalo zvuk. Ostaje mi samo jos da probam USB izolaciju. Plocice su mi stigle samo jos i izolatori da stignu.

Samo da napomenem da je na Touch-u instaliran EDO upgrade, koji omogucuje Touch-u da koristi USB uzlaz kao digitalni izlaz. Posle njega dolazi Amanero USB to I2S pa sve to u Buffalo IIIse.

Mnogo komplikovano, probaj da pojednostaviš. Ti imaš dva uređaja između PC-ja i DAC-a?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prvi slucaj:

PC- Amanero USB to I2s - Buffalo DAC

drugi slucaj:

Touch - Amanero USB to I2s - Buffalo DAC

 

 

Kod mene je prvo svirao SBTouch direktno uboden u Naim DAC.

 

Zatim je u USB SB Touch-a (uz pomoc EDO-a) bio uboden M2Tech HiFaceTwo koji je bio onda uboden u Naim DAC.

 

SPDIF kabl je u oba slucaja bio Stereovox XV2.

 

 

Sada mi je HiFaceTwo preko musko/muskog BNC adaptera direktno uboden u DAC (znaci preskocen je SPDIF kabl).

 

HiFace je zakacen na 5m aktivni USB kabl (sa onom budzom, tj.repeater-om) koji vodi do Mac Mini-ja.

 

Na Mac Mini-ju je instalirana Audirvana Plus 1.4.6 u ulozi plejera.

 

 

To svira mnooogo bolje od SB Touch-a, koji je prekomandovan na duznost slusanja internet radija.

 

 

Dobijeni su neki kvaliteti zvuka sa gramofona koji su mi nedostajali kod digitalnog setup-a.

 

Zvuk sa gramofona mi je uvek bio nekako prisutniji, dok je digitalni zvuk bio "sivlji".

 

Sada se ta razlika izgubila i za sada imam osecaj da digitalni zvuk vodi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...