Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Eto, opet lupetas...

Ukljucio sam se onog trenutka kad si ti izjavio da u radnji, za 1kEUR, moze da se kupi DAC neuporedivo bolji od nekih sa ebay-a...

Da,.... i ajde molim te pokaži gde sam to napisao.... u suprotnom će se videti i ko je ovde sklon nečasnim radnjama, da ne kažem laganju.

A sta je drugo napametna, lazna, tvrdnja da sam ja Vuletu pravio amp ?

Po tom osnovu sam ja odavno mogao da kažem da ti lupetaš u priči o kablovima, ali ti to nikad nisam rekao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da,.... i ajde molim te pokaži gde sam to napisao....

Tamo gde si ga zavio u ironiju i sarkazam

Po tom osnovu sam ja odavno mogao da kažem da ti lupetaš u priči o kablovima, ali ti to nikad nisam rekao.

Nije to isti osnov - ja sam se kablovima ozbiljno bavio i objasnio vise puta odakle poticu slusne razlike, i na ovom forumu ima ozbiljne price o tome. Dakle to nije lupetanje, vec tvrdnja zasnovana na istrazivanju, radu i iskustvu. A tvrdnja da sam ja pravio Vuletov amp jesete potpuno lupetanje napamet...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tamo gde si ga zavio u ironiju i sarkazam

Ako tvrdiš da je sagovornik nešto rekao, onda to lepo citiraš da bi se videlo šta je istina.Ovako si samo pokazao koliko ti je stalo do istine.

Nije to isti osnov - ja sam se kablovima ozbiljno bavio i objasnio vise puta odakle poticu slusne razlike, i na ovom forumu ima ozbiljne price o tome. Dakle to nije lupetanje, vec tvrdnja zasnovana na istrazivanju, radu i iskustvu. A tvrdnja da sam ja pravio Vuletov amp jesete potpuno lupetanje napamet...

Isti je osnov, jer si tvrdio nešto što nije tačno. Nudio sam ti čak da napravimo test koji bi lako oborio tvoju tvrdnju da su dobro napravljena i uparenapojačala (koja ti praviš) potpuno imuna na uticaj kablova, ali naravno u to se nisi upustio. Jer, kako bi posle toga nastavio marketing o svojim pojačalima.I ti posle nekoga prozivaš da se ovde bavi....

Ljudi sto ne govorite ?Pa imamo mi komercijalni deo na forumu - moze da se reklamira roba do mile volje, al' da se zna da je trgovacka reklama u pitanju, bez zavijanja u susumigaste mistifikacije,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema razloga da se zatvara tema , uz opasku da First-ovo :

I opet moderatori prozivaju članove da lupetaju.....

ne vazi - kad se clan foruma , koji ima funkciju moderatora , ukljuci u nekoj temi pisuci kao i svaki drugi clan (dakle - bezz zelenog fonta , koji oznacava post u svojstvu Moderatora ) ...... te dodje do lomljenja kopalja, on je automatski lisen mogucnosti da deluje u svojstvu Moderatora u predmetnoj temi ; samo drugi Moderator moze da moderise u temi .

jedino je moja malenkost iznad tih pravila .......... :sarcastic_hand: , mada bih se i ja rado resio obaveza na tom planu , al' to ce biti malo teze .

dakle - nastavite kako god zelite , niste mali ..... a i ne moze doci ni do cega sto vec nije vidjeno

bas ako mi bude previse muka , onda cu videti sta cu ................ mada racunam da niko nije bas toliko ostrascen

ZM

edit: prozivanje Firsta da na forumu bilo sta valja je krajnje nizak udarac ; ko je pao na to , pao je .

laze koza , ne laze rog .

edit edit:

jedina veza izmedju Firsta Uvaljivaca i Zen Moda Uvaljivaca je to sto postoji banner What HiFi na nasem forumu ( koji ionako 90% clanova koji koriste flash block i ne vide ) a reciprocno tome nas forum ima reklamu u What HiFi .

ubise se od zarade na tome i jedni i drugi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako uglavnom izvodiš svoje čuvene zaključke,koji su taman u nivou sa onim što ti možeš da čuješ. Nema ništa lošeg u tome, ali si do sada već mogao da ukapiraš kako većina ljudi u ovom hobijučuje mnogo bolje od tebe i shodno tome kupuju kvalitetniju tehniku koja odgovara njihovim slušnim sposobnostima i materijalnim mogućnostima.Iz navedenih razloga potpuno razumem tvoje opredeljenje u izboru opreme,

Evo ovo je za barem 7 dana suspenzije, a ja bih ga banao trajno. Otkud njemu pravo da Vuli kaže da ne čuje.Nismo vidjeli ničiju liječničku potvrdu da bolje čuje od drugih, a ni Firstovu. Po onome što piše po forumima ja bih rekao da First slabo čuje, ali zato izuzetno halucinira. Što je uzrok tome ne bih znao, a može biti svašta.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema razloga da se zatvara tema , uz opasku da First-ovo :

ne vazi - kad se clan foruma , koji ima funkciju moderatora , ukljuci u nekoj temi pisuci kao i svaki drugi clan (dakle - bezz zelenog fonta , koji oznacava post u svojstvu Moderatora ) ...... te dodje do lomljenja kopalja, on je automatski ogranicen mogucnosti da deluje u svojstvu Moderatora u predmetnoj temi ; samo drugi Moderator moze da moderise u temi .

Sve je to O.K. ali nema smisla da u diskusijama bilo koji član upotrebljava takvu terminologiju, a po najmanje oni za koje svi mi znamo

da su ovde između ostalog i u funkciji moderatora, dakle nekog ko bi po prirodi stvari diskusiju trebao da usmerava na civilizovaniji nivo.

To su iste osobe, bilo da pišu crnim ili zelenim slovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bih se ja vise unosio u ovu spansku seriju ,ako mi dozvolite

sve je jos uvek na nivou malo glasnijeg kafanskog razgovora , tako da .......

@zbotic - Vule je jos uvek aktivni clan ovog foruma samo zato sto ja Miku mnogo volim i cenim .

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ovo je za barem 7 dana suspenzije, a ja bih ga banao trajno.

Znam ti namere Dioklecijane, ali ajde da i tebi odgovorim.

Otkud njemu pravo da Vuli kaže da ne čuje.

Aman,... Vule sve vreme sam priča šta čuje, a šta ne čuje. Samo sam konstatovao ono što je bezbroj puta rekao.

Nismo vidjeli ničiju liječničku potvrdu da bolje čuje od drugih, a ni Firstovu.

Valjda nije potrebno dokazivati da neko čuje bolje, a neko slabije. Ako baš insistiraš, to se kod lječnika lako da utvrditi....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja znam da Vule dobro čuje jer je imao dovoljno novaca da dođe na ljetovanje u Split iako ti aludiraš i na njegovo financijsko stanje.Osim toga Vule je liječnik pa dozvoli da te pregleda, ako nije njegova specijalnost možda te uputi u nekog od svojih kolega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja znam da Vule dobro čuje jer je imao dovoljno novaca da dođe na ljetovanje u Split....

Logika ti je izgleda jača strana.... :hot:

iako ti aludiraš i na njegovo financijsko stanje.Osim toga Vule je liječnik pa dozvoli da te pregleda, ako nije njegova specijalnost možda te uputi u nekog od svojih kolega.

Ajde bar objasni ovde ljudima da si se već samnom kačio na drugom forumu, da bi lakše razumeli zašto pišeš to što pišeš.Već si objasnio da se znaš sa Vuletom, ali od mene nema potrebe da ga braniš. Bio je on i kod mene, ali šta to menja stvari.Njega nekako treba jedino braniti od samog sebe, pa ako si to u stanju ti mu pomozi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E tačno da vam nije Zena, sve bih vas banovao bilo zeleni ili crni/plavi :oke: Pravo tehnička diskusija na dve strane. Pljuc pljuc.

U ovakvim situacijama samo Zen može da bude dovoljno hladne glave pa da odluči da vas sve ne banuje.

Ljubi vas Zvu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To ti sebi umišljaš (haluciniraš) da sam se ja s tobom zakačio. Ti mene ne zanimaš niti na bilo koji način osim u trenutku kada si došao zagađivati i ovaj forum pa sam zato reagirao. S obzirom da je sve što pišeš za mene potupuno beznačajno ostavio sam vas na onom forumu da vas trojica (članova foruma) pišete između sebe. Vidiš, ja sam se kulturno maknuo, a ti si sam došao na samograditeljski forum da pljuješ po drugima iako o samogradnji ništa ne znaš (pa ni o mnogočemu drugom), a sve zbog toga jer smatraš da ti samograditelji kvare biznis (reklamiranja i prodaje krša, a što ti je Sipi već rekao)A što se tiče logike, jok tvoja je jaka do te mjere da ti trebaju malo poduže rečenice za razumjevanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma strujni kabl jeste ključni za zvuk. Pre neki dan tumbao komponente, pa uključio pojačalo bez njega... :sarcastic_hand:

10-ak komada je dovoljno reprezentativan uzorak, i mislim da u tom rangu cena najbolje sto moze da se pazari je Benchmark DAC, a uz malo truda (oko napajanja i analognog stepena) ovaj AKM4396 radi bolje...A sta je drugo napametna, lazna, tvrdnja da sam ja Vuletu pravio amp ?Pravio sam Zivoradu, Dj. Niku, Neskoru, Shaviji, pitaj njih - saznaj, pa pricaj...

Zašto u prošlom vremenu? Dakle, džabe ćamim ćekajući?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Objasnio sam ti već zašto uopšte nema smisla komentarisati tvoje zaključke. Dozvoljavaš sebi da pričaš kako sviraju uređaji koje nisi slušao,a već mi je dobro poznat i tvoj stav da ti ništa nije dobro od audio tehnike ako je skuplje od 100€. Tako uglavnom izvodiš svoje čuvene zaključke,koji su taman u nivou sa onim što ti možeš da čuješ. Nema ništa lošeg u tome, ali si do sada već mogao da ukapiraš kako većina ljudi u ovom hobijučuje mnogo bolje od tebe i shodno tome kupuju kvalitetniju tehniku koja odgovara njihovim slušnim sposobnostima i materijalnim mogućnostima.

Ja pokušavam tebi da objasnim da sam odavno shvatio da ni u jednom uredjaju nema elektronike za više od par črvenih u dućanu, poenta je samo da li je neki baja znao ili hteo da to dobro iskonstruiše da bi radilo kako treba...zaključci koje sam do sada doneo ukazuju na to da većina zna šta radi ali da namerno prave loše svirajuće sprave, pišem o komercijalnim uredjajima... to već spada u sferu psihoakustike, dakle vrlo dobro znaju da njihove mušterije ne žele dobar zvuk već nešto savim drugo, recimo klanovi koji se stvaraju oko pojedinih brendova tipa Naim gde po četvrt veka njihovi konstruktori prave iste greške koje konzumenti prepoznaju u zvuku ali misle da je to dobro.. o uticaju haj-faj štampe na sluh ne želim ni da pišem..Jedino šta sam ja shvatio u ovom hobiju je da većinu ljudi ne zanima verna reprodukcija zvuka, ili ne mogu da je prepoznaju... o materijalnim mogućnostima konzumenata nikada nisam razmišljao, nemam interesa..

Polako... Nema žurbe...

Uf, kada bi to tako moglo..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uf, kada bi to tako moglo..

Radim (decenijama) na savladavanju svojeg nestrpljenja i neizdrža. Polako se pomaljaju prvi izdanci tog (mog) nastojanja. Nemoj(te) mi sada to gaziti... ;)

Ja sam nestrpljiv bio još kada sam ga po I put čuo, no nemoj(te) to reći DnD-u...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja pokušavam tebi da objasnim da sam odavno shvatio da ni u jednom uredjaju nema elektronike za više od par črvenih u dućanu, poenta je samo da li je neki baja znao ili hteo da to dobro iskonstruiše da bi radilo kako treba...zaključci koje sam do sada doneo ukazuju na to da većina zna šta radi ali da namerno prave loše svirajuće sprave, pišem o komercijalnim uredjajima... to već spada u sferu psihoakustike, dakle vrlo dobro znaju da njihove mušterije ne žele dobar zvuk već nešto savim drugo, recimo klanovi koji se stvaraju oko pojedinih brendova tipa Naim gde po četvrt veka njihovi konstruktori prave iste greške koje konzumenti prepoznaju u zvuku ali misle da je to dobro.. o uticaju haj-faj štampe na sluh ne želim ni da pišem..

Najkraće razumljivo objašnje onoga što si ti shvatio, nalazi se u mojoj već napisanoj poruci. Razmisli malo o sledećem....

Zato prestani da se ponašaš kao tvrdoglavi daltonista koji ubeđuje ljude oko sebe da su budale što kupuju skupe televizore u boji, argumentujući da je

slika identična i na jeftinom kockastom crno-belom televizoru iz '68. godine. Ko bi uopšte takvome mogao objasniti da crvena i zelena nisu jedno te isto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Da vratimo temu na kolosek. Malo price o softveru za reprodukciju muzike. Kratko i jasno, trenutno postoje dva vrhunska

plejera, nazalost oba komercijalna: XXHighEnd i JPlay. Moj izbor je XXHigEnd a ovog puta nesto vise o JPlay softveru.

Najnovija verzija (4.2) daje zaista vrhunski zvuk. U ovoj verziji se izuzetno priblizio mom favoritu. Mogu reci da je

JPlay za vecinu cak bolji izbor od XXHighEnd iz razloga lakoce podesavanja i mogucnosti integracije u poznati, siroko

korisceni foobar2000 ili JRiver MediaPlayer. U Srbijici je 'jeres' kada pomenes softver koji treba platiti, pogotovu

softver sa cenom od 99 eur ali za mene dileme ili pogleda unazad, na gramofon ili CD plejer, jednostavno - nema.

SW je koriscen u 'demo' modu, na PC-u za svakodnevni rad gde nista nije iskljuceno/optimizovano. To je prosecan PC u

odnosu na nove konfiguracije: Core2Duo 8200, 8GB DDR3 mem. I drugi plejer na ovom PC-u je u 'demo' modu pa se moze

reci da su poredjeni u ravnopravnim uslovima. Treba napomenuti da XXHE najbolje opcije drzi zakljucanim u demo modu dok

JPlay dopusta sva podesavanja ali zato 'secka' reprodukciju, nesto kao ukljucenje 'mute' dugmeta par ili vise sekundi.

Izuzetna kolicina detalja, preciznije (jos bolje i lakse uocljivo) odvajanje instrumenata i njihovih deonica i ono sto

me je najvise obradovalo i dodalo ekstra smesak na lice: reprodukcija cinela, hi-hat i sta znam kako se zovu svi oni

sesirici kojima bubnjar rado cangrlja oko sebe :D. Malo je LP/CD-a na kojima je snimljeno i preneto kako valja a lako

se unisti ostatak i na vrlo skupim sistemima.

Ovih dana mi je cesto pod rukom (klikom misha) "Jacques Loussier plays Bach" snimak gde vec na pocetku prve numere

postoji fina uloga cinela i gde jasno mogu da uocim razliku u reprodukciji dva plejera. JPlay 4.2 daje snazniji 'udarac'

i dugotrajniji odjek, reverberaciju metala. Isto se moze reci i za klavir i bas gitaru, deluju jako ubedljivo. XXHE u

svom okruzenju i kombinaciji sa NOS1 dac-om je potpuno druga prica, ne bi bilo (nije) fer poredjenje.

JPlay je razvijen za Vista i Win7 okruzenje, preporuka Win7x64SP1 Pro/Ult. Memorija 4GB ili vise i jak visejezgarni

procesor. Radice i sa manje memorije i slabijim procesorom ali uz naprezanje. Ume dobro da uposli cak i jake procesore.

Bazicna racunica za memoriju: jedan sat zapisa CD kvaliteta (16/44) je cca 600MB prostora. Isto to u Hi-Res formatu

proguta do 3GB. Lako je izracunati koliko je potrebno memorije za dva-tri albuma na nasoj plej listi.

Uzivajte.

:drinks:

JPlay 'mini' screenshot

post-9-0-34007200-1333207611_thumb.jpg post-9-0-79739100-1333207616_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..... ono stome je najvise obradovalo i dodalo ekstra smesak na lice: reprodukcija cinela, hi-hat i sta znam kako se zovu svi onisesirici kojima bubnjar rado cangrlja oko sebe :D. Malo je LP/CD-a na kojima je snimljeno i preneto kako valja a lakose unisti ostatak i na vrlo skupim sistemima.

Zaista je vrlo važno kako sistem reprodukoje ovaj deo visokotonskog spektra, koji je bitan za ukupnu autentičnost reprodukcije,a to se sa dobro produciranim materijalima brzo može prepoznati. Naravno, nije bitna puka informacija koja zalazi isključivou analitiku, već sposobnost sistema da u jednom dobro odmerenom tonskom balansu, otvoreno, jasno i nenametljivo prenesetu iskričavost činela koje su tačno određene u prostoru. To nije lako to postići čak i kod skupljih sistema, ali se može kad sehoće i ako se ima sa čime. Horne su za to sjajne, ali nisu jedine od kojih se to može očekivati.

Ovih dana mi je cesto pod rukom (klikom misha) "Jacques Loussier plays Bach" snimak gde vec na pocetku prve numerepostoji fina uloga cinela i gde jasno mogu da uocim razliku u reprodukciji dva plejera.....

Što se tiče produkcije, ECM ima sjajnih izdanja koja su osim umetničke vrednosti takođe vrlo zahvalna i za ovakva testiranja.Neka od njih su:Marcin Wasilewski - Trio http://www.amazon.co...33210363&sr=1-3Tomasz Stanko - Suspended Night http://www.amazon.co...3210460&sr=1-15Colin Vallon - Rruga http://www.amazon.co...33210637&sr=1-1Vassillis Tsabropoulos - Achirana http://www.amazon.co...74&sr=1-1-spellMike Nock - Ondas http://www.amazon.co...&sr=1-1-catcorr
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno se igram sa Albumplayer-om 5.3 i J.River media centrom 17.User interfejs mi se svidja, albume je raspoznao prilično dobro i povezao sa coverima. Zvuk solidan . Podržavaju bitperfect prteko ASIOa. uPnP nisam uspeo da aktiviram na J.Riveru a Album player i ne podržava koliko sam video. Zahteva neki externi Jemcast koji još nisam testirao. Da li neko ima iskustva za ovim playerima i kako radi uPnP?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...