Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Mikorist said:

Ali ne, ljudima je bitno samo da gomilaju Terabajte nekakvog muzičkog materijala koji nikada neće uspeti pustiti.

Msm ako sad imamo 50/60- nema šanse da preslušamo 3TB :)

Niko u suštini ne slusa muziku nego se nadmećemo ko je precizniji tehnički. Trlababa....:buehehe:

:connie_38:

 

Ma sve je to OK, ali je potpuno "druga tema". ;) :D

I sam sam rekao da mi je bitniji kvalitet produkcije i snimak nego format, tako da se u potpunosti slažemo oko suštine slušanja muzike. :)

 

Ti si prvi počeo sa tehnički superiornim DSD brojkama, i mogao se steći utisak kako svoj sok sam cediš isključivo (!?), kako je originalno napisano, iz DSD256,

...a sada edituješ unazad svoje postove, a usput i moje (što mi za moje možda nekako nije u redu?), i puj pike ne važi. :)

Nema potrebe za tim, ovo je forum na kojem se (između ostalog! :D ) diskutuje o tehnici, nisam hteo da ti ukradem smešak, :) a ako jesam izvini!

 

Sad ti dodaj zadnju, pa da na sve zaboravimo! :D

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Kuja said:

I sam sam rekao da mi je bitniji kvalitet produkcije i snimak nego format, tako da se u potpunosti slažemo oko suštine slušanja muzike. :)

...A ako je muzika dobra, naravno da ni loš kvalitet produkcije ili snimka nisu prepreke da se ista sa zadovoljstvom sluša!

Imam tonu krš zvučećih albuma u kojima podjednako uživam! :)

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Srecko said:

Ne verujem da ima mnogo njih, ako ih uopšte ima, koji će toliki trud i investiciju u opremu da stave na sajt za besplatan download.

 

Nije to tolika investicija. Korg je recimo imao par relativno pristupačnih DSD snimača (jedan čak hand held na baterije), a tu je i TASCAM.

Neki audiofili imaju strujni ili USB kabl skuplji od ovih snimača :) :

https://www.retrosonicproaudio.com/product/korg-mr2000s-dsd-recorder

https://www.player.rs/studio/rekorderi/tascam-da-3000

 

Kao što mi ovde trošimo naše dragoceno :) vreme da se družimo i pomažemo jedan drugom, isto tako ima ljudi kojima je zadovoljstvo da podele svoje ripove sa drugima. Tako i funkcioniše cela file sharing zajednica. :)

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako Vi tako kažete, mada ja i dalje mislim da u tim sverama uvek je neki novac u pozadini; pogotovo u HiFi gde se i magla prodaje po veoma visokoj ceni.

Nije mi jasno, ako je to što tvrdite tačno, da se u populaciji Srba ne nađe baš ni jedan takav dobrica spreman da podeli te svoje kvalitetne ripove sa kvalitetnih uređaja.

Nismo ni mi Srbi baš toliko siromašni, naprotiv.

Naravno da ne pominjem pitanje autorskih prava i da bi samo zbog pristupa takvim serverima (da ne pominjem distributere) čovek mogao u nekom trenutku života gorko da se pokaje jer su takve stvari u normalnim državama sankcionisane.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Srecko said:

dobrica spreman da podeli te svoje kvalitetne ripove sa kvalitetnih uređaja

 

Možda nije samo dobrota u pitanju, već je nešto i do slave? :)

Postoje vinil "riperi" svetskog glasa kao što su Pbthal, DrEbbets, Mirror Spock i drugi.

Na primer: https://www.discogs.com/artist/5271207-Dr-Ebbetts

Ne znam koji su njihovi motivi, možda biti heroj slavljen širom interneta za nekoga nije mala stvar. :)

 

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Kuja reče

 

Možda nije samo dobrota u pitanju, već je nešto i do slave? :)

Postoje vinil "riperi" svetskog glasa kao što su Pbthal, DrEbbets, Mirror Spock i drugi.

Na primer: https://www.discogs.com/artist/5271207-Dr-Ebbetts

Ne znam koji su njihovi motivi, možda biti heroj slavljen širom interneta za nekoga nije mala stvar. :)

 

 

 

Da se nadovežem, Dr.Robert, Bazar, Dymokust....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako?

Hoćete da mi kažete da ta gospođa rizikuju kaznu iz altruizma (ripovanje nije kažnjivo ali distribucija ripovanog materijala, osim ako ga sami nisu komponovali, kažnjiva je zbog kršenja autorskih prava).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospoda su anonimna, niko ne zna ko se krije iza tih pseudonima.

Niko od njih ne kači lično ripove na popularne javno dostupne trekere.

Inicijalna distribucija ripova je uglavnom išla preko zatvorenih privatnih torent trekera, da bi tek kasnije procureli i našli put do šire publike.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam potrebu poslednjih 20 godina da ne ugrozim dobijanje vize USA i GB pa nikada nisam download-ovao ništa nedozvoljeno, jer bi to moglo da me dovede u problem.

Nisam prekršio tu normu rekoh ne zato što sam dobar već iz interesa. 
Imam naravno u svojoj muzičkoj biblioteci i flacs koje nisam kupio već dobio od drugara i to uglavnom pre desetak i više godina, sto takođe nije ispravno. Poslednjih 10-ak godina kupujem muziku najčešće sa Amazona ono sto mi se učini interesantnim.

To je za mene najbolja opcija jer uz dužno postovanje račun je ipak nekakva garancija kupljenog.

Ne želim da dovedem u pitanje kvalitet ripova koje pominjete ali đelić mene bi uvek mislio “da li je to to”.

Kada platim Amazonu i downloadujem fajl to se ne pitam Iako su možda ripovi koje pominjete bolji od ovoga što ja platim (mada sumnjam da bi to moglo biti).

Takav sam, čovek ipak mora u nešto da se veruje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gomilica prijatelja koji su za zivota piratizovali stosta, lagano usa visa :) Ne vidim zasto bi za gb bilo drugacije. 

Inace rusi imaju ozbiljne rip-ove, radjene ozbiljnim spravama sa jako kvalitetnih izdanja. Kao i svaka druga piraterija (pogotovu krekerska), ima svoje zasto i kako. Nije sve u lovi, pogotovu kada se ista ima u dobrim kolicinama. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Nikako mi ne ide u glavu šta će ljudima Remote Desktop - VNC - SnakeOil i slično....

Ima da zveknem ovo direkt na kutiju u DAC

 

Screenshot 2023-07-06 at 11.34.55.png

61Hn+vrkkBL._AC_SL1440_.jpg

Naručio sam IPS verziju 4.3 inča da eksperimentišem :D

 

Vi ste moj idol!

Da ja to znam da uradim, kupio bih 10-20 komada i stavio ih na sve sto imam od muzike, a ni frižider ne bih zaboravio:D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...