Jump to content

Duplex 2SK369 Phono preamp


Sync

Preporučeni Komentari

pre 2 časa, ManicP reče

Mu metal je namenski za to, cena skupa, dok se ne dokopamo table lima za oklapanje trafostanica a ne ovi audiofilski parčići A5 formata. Neko mi rekno da se na PC napajanjima koristi permeabilnija limarija al uzeti info sa prstohvatom soli, pogotovo za ova napajanja od dve crvene.

Svugde se koriste bakarne trake za EMI  jer je mumetal preskup. (po principu bolje išta nego samo keper traka na trafou)

R-type-power-transformer-50W-double-15V-double-12V-with-copper-shield-R-cattle-copper-wire.jpg_Q90.jpg_.webp

Za "Zero gaus komore"  posebne su višeslojne table mumetala. Pod znakom navoda Zero jer je fizički nemoguće postići 0 gausa.

WWW.MAGNETIC-SHIELD.COM

Magnetic Shield Corporation offers MuMETAL® Zero Gauss Chambers in several standard diameters, as well as custom fabrication in any configuration you require.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako neko ima ideju za grupnu nabavku mumetal lepljivih traka - rado ću se priključiti nabavci istih.

Ali da ne košta 10m - 1000 evra:smesna:

WWW.EBAY.COM

Magnetic field shielding foil Aaronia MagnoShield Flex + (DC to 30MHz). Frequency range : DC to 30MHz. 10m roll of self-adhesive magnetic shielding foil Aaronia MagnoShieldincl. Shielding : AC & DC magnetic fields.

Za te pare imam svima u zgradi da stavim ferite - od stana do stana.

 

Ovi švabovi jesu najbolji - der beste

AARONIA.COM

Magnetic field shielding foil for screening any static or alternating magnetic field. Very thin, easy to cut and to handle even for the amateur.

 

haj end ima svoju cenu ..... :Viannen_loungelizard:

 

Screen Shot 2022-03-28 at 11.46.07.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, NIXIE said:

Najbolja su proverena rešenja. :haha:

grundig_rpc_300.jpg

Imam takvog Grundiga RPC300 sa Dualom, i svedsku AGA sa Filipsom 202 ..:haha:

Cekam da se pojavi i konkretan Filipsov centar, da i to inkasiramo i zakljucimo taj resor.:farmer:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Phono se ne gasi od kada je sklopljen... Mislim da se još usvirao. 

I dalje je seča vena kako radi :)

Sa Goldring 1042 je fantastičan kombo! 

:dance4:

Nadam se skutijavanju za vikend. 

 

Btw, probao sam da stavim pio K75-10 umesto ft2 teflonca sprezni kond, ali nisam zadovoljan kako je to zvučalo. 

IMG_20220413_133015.jpg

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Neverovatno, ali i dalje radi. 

Naravno na kraju je morao biti neki zajeb - komp koji sam inače koristio kao izvor mi je čuknuo malo jače o kućište i napajanje u njemu je crklo. Munjevitom pretragom kp-a dodjoh do lepog i kompaktnog kućišta/računara koji se uklopio u ostatak ambijenta. Naravno da sam morao da tražim i dodatni hdmi DP-HDMI adapter jer mi mator TV. 

 

Na prvu, ne čujem preteranu razliku u odnosu na dasku. Nema bruma nema artifakata ni na dacu ni na phono. 

Ja zadovoljan, ijope! 

IMG_20220425_112150.jpg

IMG_20220425_111544.jpg

IMG_20220425_111531.jpg

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...