Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...

Ne bih da otvaram novu temu da bih vas pitao: da li neko ima u furdi motor za STABI 2  gramofon?

 

Znam da se radi o AC motoru, da ide na njega dole i neki kondenzator.

 

Nemam poseban tehnički problem s njim sem što je postao u poslednjih par godina dosta bučan pri radu, navodno su mu se izlizali neki delovi koji imaju veze sa fiksiranjem osovine.

Iskreno, ne smem da to dam nikakvom majstoru na popravku pošto se jako plašim da se ne vrati u lošijem stanju nego što je poslato, a ne daje mi se ni Franc Kuzmi novac ako  to mogu rešiti ovde u lokalu.

 

Napominjem, moj STABI 2 je stariji model i ima još okrugli remen.

 

Hvala unapred za svaku pomoć. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...
  • 2 nedelje kasnije...

Tražih gde da ovo postavim, odlučih se ovde:

http://tooloud.co/ja-sam-audiofil-tko-sam-ja/#comment-115861

Možda je baš zbog te crno bijele tehnike Denonova dl103 toliko popularna gramofonska zvučnica jer po mom doživljaju ona ne uspijeva razviti paletu boja kao rijetki i vrlo skupi dizajni ali je u stanju proizvesti odličnu crno bijelu fotografiju zvuka.
vaki dodatak bi bio suvišan. Taman.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

da li se neko ovde bavio sredjivanjem kontakata kod bajoneta za prihvat headshella na ruckama na kojima se isti odvaja? nesto me opako vec mesecima zajebavaju kontakti sta god da ubodem u ovaj moj FR64fx, mislim ce morati da se poradi na tome. trenutno slusam samo desni kanal, levo ni u naznakama. jedna od klasicnih ghostbusters situacija koje je potrebno resiti. koliko jutros sa SPU je sve radilo kako treba, stavio drugu glavu i nix. sad pokusavam sa SPU, isto ne radi ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li se neko ovde bavio sredjivanjem kontakata kod bajoneta za prihvat headshella na ruckama na kojima se isti odvaja? nesto me opako vec mesecima zajebavaju kontakti sta god da ubodem u ovaj moj FR64fx, mislim ce morati da se poradi na tome. trenutno slusam samo desni kanal, levo ni u naznakama. jedna od klasicnih ghostbusters situacija koje je potrebno resiti. koliko jutros sa SPU je sve radilo kako treba, stavio drugu glavu i nix. sad pokusavam sa SPU, isto ne radi ;)

 

Koliko razumem, problem je na samoj ručici. Koliko vidim iz user manuala a i sa nekih slika, kao i kod skoro svih ručica ovakvog tipa (removable headshell type) odmah iza matice za pritezanje headshela, sa donje strane ima dva mala vijka koji kada se otpuste i izvade, može se kompletan prihvat izvući iz tela ručice... Neke ručice nemaju baš dovoljno kabela pa je neophodno prvo ih komplet izvaditi/odstraniti sa gramofona (tako je najmanje nezahvalno i najmanje opasno skidati taj deo) i onda nastaviti sa radovima oko uspostavljanja kontakta sa headshell-om. Najčešći uzrok gubitka kontakta je problem oko zaglavljivanja nekog/jednog ili više pinova unutar malog plastičnog cilindra i blago pomeranje pincetom sa suprotne strane (gde je pin spojen sa ožičenjem ručice) može da reši problem - opet, zavisi od konkretne situacije - unutar cilindra a oko pina ponekad postoji mala opruga koja uvek gura pin ka headshellu a nekada je to rešeno kao kruta ili polukruta konstrukcija pa ako je neki headshell došao sa malo dužim kontaktima, može se desiti da pogura kontakt u ručici nazad i da ovaj vremenom ili zaglavi ili opruga izgubi elastičnost itd... Suština je da sva četiri pina traba da provode od izvoda kod zvučnice pa sve do kraja interkonekta a to je i prva stvar koju treba proveriti nekim multimetrom ili u nedostatku istog, može se probati sa malom akumulatorskom baterijom (1.2V) i LED... Naravno, zvučnica ne sme biti tamo tokom probe.

 

Spoj bajonet matice koji sam spominjao:

 

17_bayonetscrews.jpg

 

i odvojen bajonet prihvat.

 

18_bayonetoff.jpg

 

Kako rekoh, najpametnije je ovo raditi na stolu, očišćenom i da ništa ne smeta okolo... Dobro je pri ruci imati malu posudicu (poklopac od aerosola, čista pepeljara ili sl) da se imaju gde staviti mali vijci da se ne pogube i ne otkotrljaju u tepih sa deset santima dugim dlakama ili medveđe krzno...

Dakle, samo treba malo vremena, strpljenja i pažnje, mali odvijač, multimetar i pinceta. Ne treba zvati tehničku podršku u N.A.S.A.-i... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

hvala ti staine na ovom iscrpnom odgovoru :respect:  :respect:  :respect: . bice da cu morati ljudski da se pozabavim ovim kontaktom a za to cu morati da rasturam rucku sa plintha, pa cu ujedno i da ga estetski sredim.

 

nego, uzeh na probu u sistemu od prodavca nesto sto je bilo oglaseno kao solajin phono preamp. u razgovoru sa konstruktorom sam saznao da je u pitanju njegov LCR RIAA uradak radjen po legendarnoj shishido semi iz sound practicea iz osamdesetih koja i dalje deluje respektabilno. u pitanju je 600-omski LCR sklop (u originalu tango, ovde solajini kalemovi), oko toga su dva para ECC88, regulisano cevno napajanje sa nekoliko prigusnica, oklopljeno od ostatka, gabaritno i tezinski impresivno, ima sigurno blizu 10-tak kg.

 

sistem mi je trenutno rasturen i poluispravan pa cu predvece pokusati da sklopim da steknem neki elementarni utisak, a dotle samo da pitam da li je neko od aktivnih forumasa imao prilike da cuje ovaj uradak? prilicno sam siguran da je ovo RIAA koju je davno pominjao lemic, da li ovde da li na fifi, ali svejedno, bilo bi dobro cuti jos misljenja i utisaka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poslusacemo

 

ako obecava vezacu 10 duelunda 4.7 serijski po kanalu  i ima da svira do OO

 

znaci 20 ovih

 

http://www.partsconnexion.com/DUELUND-76755.html

 

:guitarplayer:

 

sad ozbiljno, vidis da je shishido tu predvideo blackgate VK, verovatno nije zadjaba

 

cak nije ni skupo ako svira

 

http://www.head-fi.org/t/657583/black-gate-vk-47uf-160v-capacitors-brand-new-nos

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...