Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Predajem se, to je nešto iracionalno. U sredu idem na disko-susret u 202, daću mu još jednu šansu, možda me učini večito mladim, možda mi otkrije tajnu života i svega, možda mu krene suza iz trafoa - ako doživim neko nadnaravno iskustvo sa EMT gramofonom pričaću ovde ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pajz ovako

 

ko god kuci dovede bilo koji od ta dva gramofona , moze da kaze da je ufatio Boga za bradu

 

a onda da gleda da nabavi i onaj drugi , cisto za moze se ima se

@grau bese prodao 2 komada toga,jel moguce da nije hteo da cima Boga za bradu?..ima covek 5-6-7-8 gramofona,dvaipo soma je danas soprostenjem u hajendu Qrac od ovce...

koje si ozbiljnije gramofone slusao u zadnje vreme,bas me interesuje..love is blind,shvatam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gramofoni su kao motocikli (ili automobili)

 

postujes ono sto postujes , a volis ono sto volis

 

a ja ostario da idem okolo i slusam ....... sto sam cuo , cuo i to poodavno

 

edit: mislim - ako mi je do gramofona (pored onih koje imam) .......... cu uzmem i napravim ga

 

sa danasnjim obiljem slobodnih informacija , to mu dodje mnogo lako

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gramofoni su kao motocikli (ili automobili)

 

postujes ono sto postujes , a volis ono sto volis

 

a ja ostario da idem okolo i slusam ....... sto sam cuo , cuo i to poodavno

 

edit: mislim - ako mi je do gramofona (pored onih koje imam) .......... cu uzmem i napravim ga

 

sa danasnjim obiljem slobodnih informacija , to mu dodje mnogo lako

eh,hebiga onda...BTW bejase neki link na vintageknob-u,ako se dobro secam (ne moze se naci vise,ako neko uspe da pronadje ,nek linkuje,bit cu zahvalan),gde su sredinom '80, 2 japanca uradila slusni test tada 10-12 nazovimo vrhunskih gramofona..2 komada EMT bejasu na listi (930,948?),Pioneer Elite,Thorens 126,Lux 555,neki nadrkani Micro Seiki iz RX serije,Technics SP10/2-3,Linn Lp12,mozda neki top Kenwood itd,oba japanca su izbacila da su 2 EMT njima,najbolji..vrsena merenja frekventnih odziva,sa peakovima oko udara transportnih frekvencija koji su bili prikazani na grafikonima..oba EMT-a KATASTROFALNA,rumble,odnos S/N,bolje da se ne pominju brojke,razlike naspram ostalih 20-25dB..u danasnjem tehnokratskom poimanju,kako se ovo tumaci ?..danas se za 2,5 soma dogura lako sa Kuzma StabiS/StogiS..bajadera+separatne sekcija napajanja...

Japanci,nisu pali pod uticaj domaceg (tada) hightech-a...jer moguce da ova tehnologiha nije dogurala dalje...Clearaudio Statement,Continuum Caliburn,SME..jel prave grudvice od g...a?

Tadans se sve vrti (kod nekih) oko tehnikalija gramofona,sve van toga je mislena imenica....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

EMT je bas dobar gramofon. Nije za seka perse :) sto im stalno nesto smeta... Meni se dopao ponajvise zbog udobnosti i ergonomije. I pouzdanosti, to se jednostavno ne da pokvariti... Po meri je covekove ruke i nema se konstantni utisak da ce nesto da se polomi kao kod vecine "audiofilskih" gramofona. Vrlo dobra izrada. A recimo negativne strane, jednostavno me je nervirao zbog toga sto me je stalno podsecao na to koliko mi je mala prostorija... :) A i nije bio sa "banana" velikom ruckom... ha ha.

.

Ja sam se zasitio i hteo nesto da promenim. Sa idejom da pokusam da napravim neki moj DIY gramofon i rucku pa kako mi bude.

.

(Medjutim djavo ne da mira - novac odmah potrosio na par RCA LC1a i Neumann DST mc zvucnicu...

Iskreno, da nisam na taj nacin potrosio novac bilo bi mi krivo u to sam siguran.)

.

U osnovnom audio sistemu svaka komponenta moze da se napravi... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eh,hebiga onda...BTW bejase neki link na vintageknob-u,ako se dobro secam (ne moze se naci vise,ako neko uspe da pronadje ,nek linkuje,bit cu zahvalan),gde su sredinom '80, 2 japanca uradila slusni test tada 10-12 nazovimo vrhunskih gramofona..2 komada EMT bejasu na listi (930,948?),Pioneer Elite,Thorens 126,Lux 555,neki nadrkani Micro Seiki iz RX serije,Technics SP10/2-3,Linn Lp12,mozda neki top Kenwood itd,oba japanca su izbacila da su 2 EMT njima,najbolji..vrsena merenja frekventnih odziva,sa peakovima oko udara transportnih frekvencija koji su bili prikazani na grafikonima..oba EMT-a KATASTROFALNA,rumble,odnos S/N,bolje da se ne pominju brojke,razlike naspram ostalih 20-25dB..u danasnjem tehnokratskom poimanju,kako se ovo tumaci ?..danas se za 2,5 soma dogura lako sa Kuzma StabiS/StogiS..bajadera+separatne sekcija napajanja...

Japanci,nisu pali pod uticaj domaceg (tada) hightech-a...jer moguce da ova tehnologiha nije dogurala dalje...Clearaudio Statement,Continuum Caliburn,SME..jel prave grudvice od g...a?

Tadans se sve vrti (kod nekih) oko tehnikalija gramofona,sve van toga je mislena imenica....

Na tom testu je bio isto ocenjen kao Exclusive P3. Sad, koliko je validan taj test drugo je pitanje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eh,hebiga onda...BTW bejase neki link na vintageknob-u,ako se dobro secam (ne moze se naci vise,ako neko uspe da pronadje ,nek linkuje,bit cu zahvalan),gde su sredinom '80, 2 japanca uradila slusni test tada 10-12 nazovimo vrhunskih gramofona..2 komada EMT bejasu na listi (930,948?),Pioneer Elite,Thorens 126,Lux 555,neki nadrkani Micro Seiki iz RX serije,Technics SP10/2-3,Linn Lp12,mozda neki top Kenwood itd,oba japanca su izbacila da su 2 EMT njima,najbolji..vrsena merenja frekventnih odziva,sa peakovima oko udara transportnih frekvencija koji su bili prikazani na grafikonima..oba EMT-a KATASTROFALNA,rumble,odnos S/N,bolje da se ne pominju brojke,razlike naspram ostalih 20-25dB..u danasnjem tehnokratskom poimanju,kako se ovo tumaci ?..danas se za 2,5 soma dogura lako sa Kuzma StabiS/StogiS..bajadera+separatne sekcija napajanja...

Japanci,nisu pali pod uticaj domaceg (tada) hightech-a...jer moguce da ova tehnologiha nije dogurala dalje...Clearaudio Statement,Continuum Caliburn,SME..jel prave grudvice od g...a?

Tadans se sve vrti (kod nekih) oko tehnikalija gramofona,sve van toga je mislena imenica....

 

ne kontam najbolje sta hoces da kazes ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je taj test. Poredili su babe i žabe:

 

1st = EMT 930st (German Idler Drive)

1st = Pioneer Exclusive P3 (Japanese Direct Drive)

 

2nd = Sony PS-X9 (Japanese Direct Drive)

2nd = Micro RX/RY-5000 (Japanese Belt Drive)

 

3rd = Linn Sondek LP-12 (British Belt Drive)

3rd = Pioneer Exclusive P10 (Japanese Direct Drive)

3rd = Micro RX-3000 (Japanese Belt Drive)

3rd = Marantz TT-1000L ( US / Japanese Direct Drive)

3rd = Yamaha PX-1 (Japanese Direct Drive)

3rd = Thorens TD-126 mkIIIC (Swiss / German Belt Drive)

3rd = Technics SP-10mkII (Japanese Direct Drive)

3rd = Luxman PD-555 (Japanese Direct Drive)

3rd = Kenwood L-07D (Japanese Direct Drive)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@grau bese prodao 2 komada toga,jel moguce da nije hteo da cima Boga za bradu?..ima covek 5-6-7-8 gramofona,dvaipo soma je danas soprostenjem u hajendu Qrac od ovce...

koje si ozbiljnije gramofone slusao u zadnje vreme,bas me interesuje..love is blind,shvatam :)

 

istine radi, nisam prodao posto ih nisam ni kupio a nudjeni su mi, rekoh 2 primerka za 2500e, bili su u dosta jadnom stanju kako vec izleda svaki komad kad se iznese iz radio stanice. svirali su doduse, oba sa EMT ruckom standardnom.

 

ja inace ne volim taj gramofon, radio sam u zivotu dosta sa njima, ne volim ni veliki EMT direct drive na konzoli koji je pokusao da zameni 930.

 

ne volim narocito ni kako svira u kucnom sistemu ali tu mi je nedostatna reference posto sam slusao jedan oskrnavljen komad koji je sa idlera prebacen na kais, sa dubioznom ruskom glavom korvet (ruski pokusaj da napravi nesto kao ortofon konkord ili slicno) i drugi koji je bio daleko od pristojno restauriranog. 

 

za mene sto se tice vintage gramofona za sada svet pocinje sa garrardom 301 a zavrsava sa 401. daleko manji stepen prodaje magle sto se cenovne politike tice nego kod bilo cega sto ima bedz EMT, muzikalnost, odustvo osecaja da radis sa nekom metalostrugarskom spravom a ne sa gramofonom. naprava po meri coveka, 401 za mene najmuzikalniji gramofon u svom cenovnom rangu, nista ne prilazi na puskomet.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

istine radi, nisam prodao posto ih nisam ni kupio a nudjeni su mi, rekoh 2 primerka za 2500e, bili su u dosta jadnom stanju kako vec izleda svaki komad kad se iznese iz radio stanice. svirali su doduse, oba sa EMT ruckom standardnom.

 

ja inace ne volim taj gramofon, radio sam u zivotu dosta sa njima, ne volim ni veliki EMT direct drive na konzoli koji je pokusao da zameni 930.

 

ne volim narocito ni kako svira u kucnom sistemu ali tu mi je nedostatna reference posto sam slusao jedan oskrnavljen komad koji je sa idlera prebacen na kais, sa dubioznom ruskom glavom korvet (ruski pokusaj da napravi nesto kao ortofon konkord ili slicno) i drugi koji je bio daleko od pristojno restauriranog. 

 

za mene sto se tice vintage gramofona za sada svet pocinje sa garrardom 301 a zavrsava sa 401. daleko manji stepen prodaje magle sto se cenovne politike tice nego kod bilo cega sto ima bedz EMT, muzikalnost, odustvo osecaja da radis sa nekom metalostrugarskom spravom a ne sa gramofonom. naprava po meri coveka, 401 za mene najmuzikalniji gramofon u svom cenovnom rangu, nista ne prilazi na puskomet.

hebiga,to je to..ko voli,nek izvoli,ko ne,taj ide dalje ili drugim putem,samo je jedna od opcija na sirokom (vintage) gramofonskom trzistu..ja kad sam ga prvi put cuo (izgled necu da komentarisem,jer je sekundarna stvar u ovom sportu kod mene),samo sam prokomentarisao tada u studijskim/radijskim uslovima da i Lenco L-75 sa Shure M75ED svira (meni) bolje kuci...protiv rucke 929,ili zvucnice EMT 15 (ESD/TSD ili X varijanta) nista prigovoriti nemam,al od onog flokovanog tandrkala,muka me hvata :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je taj test. Poredili su babe i žabe:

 

1st = EMT 930st (German Idler Drive)

1st = Pioneer Exclusive P3 (Japanese Direct Drive)

 

2nd = Sony PS-X9 (Japanese Direct Drive)

2nd = Micro RX/RY-5000 (Japanese Belt Drive)

 

3rd = Linn Sondek LP-12 (British Belt Drive)

3rd = Pioneer Exclusive P10 (Japanese Direct Drive)

3rd = Micro RX-3000 (Japanese Belt Drive)

3rd = Marantz TT-1000L ( US / Japanese Direct Drive)

3rd = Yamaha PX-1 (Japanese Direct Drive)

3rd = Thorens TD-126 mkIIIC (Swiss / German Belt Drive)

3rd = Technics SP-10mkII (Japanese Direct Drive)

3rd = Luxman PD-555 (Japanese Direct Drive)

3rd = Kenwood L-07D (Japanese Direct Drive)

to ce biti to,baci link,al kompletno gde se mogu videti i grafikoni izvrsenih merenja za svaki pojedinacno..moze da bude interesantno za razmatranje nekih tehnickih parametara vs cujni rezultati,i bas zbog poredjenja baba i zaba je interesantno...i bese jos jedan EMT,948 ako se dobro secam,ne samo 930-ka,ili su povlacili paralelu i sa njime...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to ce biti to,baci link,al kompletno gde se mogu videti i grafikoni izvrsenih merenja za svaki pojedinacno..moze da bude interesantno za razmatranje nekih tehnickih parametara vs cujni rezultati,i bas zbog poredjenja baba i zaba je interesantno...i bese jos jedan EMT,948 ako se dobro secam,ne samo 930-ka,ili su povlacili paralelu i sa njime...

 

Preorao sam ceo internet i tog testa nigde nema, samo se ova lakonska tabela povlači po mnogim forumima i prihvata as-is kao dogma i konačna istina. Da, voleo bih i ja da vidim metodologiju, koje glave su korišćene, koje ručke (preporučena? svuda ista, koja?) a posebno koje baze za neke pogone. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bilo koji od vrhunskih gramofona , propisno setovan, se razlikuje od ostalih na nivou ukusa , nikako na nivou kvaliteta .

 

napomena - produkcijski modeli koji se isporucuju kupcu bez plintha , moraju imati adekvatan plinth .

 

EMT mora biti ili u fabrickom "seismic" plinthu ili enormno teskoj DIY skalameriji

 

isto vazi za Technics , MS,Garrard ,Lenco i Denon skalamerije

 

znam gomilu prica za navedene gde je neko donosio sud za gramofon koji je bio stavljen na sto ili policu ili pod -  ditto na subframe , sto je van pameti

 

cela prica o poredjenju se svodi na mlacenje prazne slame , akademski nivo Srpske Akademije Nauka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Preorao sam ceo internet i tog testa nigde nema, samo se ova lakonska tabela povlači po mnogim forumima i prihvata as-is kao dogma i konačna istina. Da, voleo bih i ja da vidim metodologiju, koje glave su korišćene, koje ručke (preporučena? svuda ista, koja?) a posebno koje baze za neke pogone.

kao sto sam vec napomenuo,kompletan materijal je vec danas nedostupan,mogu se eventualno naci neki tekstualni delovi,ili odlomci toga,al originalna forma je izgubljena (drop down fileovi koji su bili vidljivi sa mernim rezultatima kad si kliknuo na sliku svakog od gramofona)..sarenilo jeste veliko,ideja je bila uporediti top ponude,gde je bila integrisana rucka,tu su koristili nju,ko je imao separatne ponude,gledali su da sastave vrh ponude iz tog vremena,al su bili jasno vidljivi rezultati razlicitih driveline tehnologija na osnovu merenja od 0- do cca 300Hz...naravno egzekutori merenja su davali neka objasnjenja na dobijene merne rezultate,najveca caka je bila upravo oko EMT-a,gde su merni rezultati oko odnosa signal/sum,rumble-a bili na katastrofalno losem nivou naspram svih ostalih...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bilo koji od vrhunskih gramofona , propisno setovan, se razlikuje od ostalih na nivou ukusa , nikako na nivou kvaliteta .

 

napomena - produkcijski modeli koji se isporucuju kupcu bez plintha , moraju imati adekvatan plinth .

 

EMT mora biti ili u fabrickom "seismic" plinthu ili enormno teskoj DIY skalameriji

 

isto vazi za Technics , MS,Garrard ,Lenco i Denon skalamerije

 

znam gomilu prica za navedene gde je neko donosio sud za gramofon koji je bio stavljen na sto ili policu ili pod -  ditto na subframe , sto je van pameti

 

cela prica o poredjenju se svodi na mlacenje prazne slame , akademski nivo Srpske Akademije Nauka

milsis da japanci nisu znali u koji plinth treba staviti EMT,ili SP10?..mogli su ladno da idu filozofijom branimo domace proizvode,a sve ostalo je sklj..ladno su odbacili merne rezultate,i drzali su se slusnih testova..naravno,gde je ljudski faktor u pitanju,uvek se sve svodi na licne preference na kraju,jos niko nije uspeo da pokaze TüV uverenje da ima zlatno uvce :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam za pomenuti test Japanaca , niti me interesuje ; sto rekoh , rekoh za "uporedne" ili neuporedne  testove tzv. strucnjaka sto prodaju pamet po netu , ne obezbedivsi ni minimum potrebnih uslova ...... nebitno o cemu se radi - pojacalu , izvoru , zvucnicima itd.

 

zabavno je i korisno raspravljati o pojedinim tehnickim resenjima i primerima - na pocetku pocetaka - i jesmo na DIY forumu

 

al' palamuditi je li bolji EMT od SP10 ili je bolji Verdier ......

ono- ja imam 930 , ali ne tvrdim da je bolji od drugih ;

imao sam i 401 i 1210 i 1400 , ostavio 930 i jedan Lenco da se nadje ......

 

lepo rece Neskor - ja poredio i ostavio sebi sto mi se vise svidja ........

 

edit: za moj EMT930 imam kompletan merni protokol iz fabrike 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...