Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

 

Phono na kenwoodu je veoma tih i kada slusam ploce i poredim sa buffalom preko kenwooda

 

 

 

referenca u ovom slucaju nije linijski deo oko glasnoce,barem ja ne bih to uzeo,vec je obrnuta situacija,linijski deo je preglasan za phono deo kod tih vintage sprava,kod mene je isti slucaj,al ne berem brigu oko toga,okrecem potenciometar dole/gore u zavisnosti sta slusam..pogledaj osetljivost phono sekcije tog kenwood-a,kako se uparuje sa Shure V15 osetljivoscu...

 

@Stein:ako kojim slucajem sprcakas tu Marantz 7-cu,javi,rado bih poslusao to :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.ebay.com/itm/Tube-Phono-Amp-Bare-PCB-Upgraded-Marantz-7-Design-/301051730213?pt=US_Record_Player_Turntable_Parts&hash=item461814d925 - 30.00 USD plus 9 USD za šiping... samo dve pločice (cena jedne je $15.00 neto)

http://www.ebay.com/itm/Tube-PreAmp-Finish-PCB-Upgraded-Design-Marantz-7-/310437881454?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item48478a266e je skockana pločica, 76 USD komad bez lampi i napajanja...

 

Pretpostavljam da Marantz baš i ne dobija svoj procenat od prodaje... :hmmm:

 

BTW, nije mi ni na kraj pameti da se petljam s tim, ali eto, ako nekome 40$ nije mnogo za dve pločice pa pride još ima u šteku podnožja i delova, lampi...

 

edit: Dodat podatak - o cevkama i napajanju...

    [*]Use 3pcs 12AX7/ECC83 (not included) pch [*]Require ~300V DC and ~12.6V DC power.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd gramofondzije pomagajte...

 

sto bi daleko bogami doslo blizu. Uzimam prvu turu od 100 kom ploca od drugara ciji pokojni cale je to skupljao godinama. Ploce su jednom preslusane i snimljene na kasete--> skoro pa NOS. Sve uredno slozeno i arhivirano.

 

Od 3000 kom cenim da je 1000 kom Hungarton klasike i jedno 500 kom rock (70-te). Ostatak, 1500 kom je jazz & blues. Izdanja od EMI preko BASF, Decca,...zaista ne znam da li je to prednost ili mana...meni kao laiku deluje da je kolekcija vredna i da zasluzuje da se arhivira. Da su Srerna Krila ili Boni M ne bis se mucio...ali ovako...dok ne krene rasprodaja da spasim sto se spasiti moze. Drugaru cu za uslugu da poklonim sve u digitalnoj formi.

 

Pitanje: kako da se prebacuje LP na HDD? Znam da je verovatno vec bilo reci o ovome ali ne mogu da nadjem...

 

Imacemo vrhunski analogni set-up, XONO, SME 20 i Linn LP12 gramofone, Benz Glider i ACE zvucnice...znaci cilj je odraditi ovaj ogromni posao kvalitetno...Vreme nije problem, drugar je 100% free i odradjivace fizikaliju. Na meni je da nadjem resenje za snimanje.

 

Drugo resenje je da kupim neki kvalitetni CD rezac i da rezem CD-R. Nije li to jos kvalitetnije?

 

Thx svima na pomoci!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da smo negde vec cakulali na temu

 

varijanta sa CD rezacem je ...... ogranicen si na kkvalitet ADC u samom rezacu

 

sirotinjska varijanta je Behringerr SRC2496 sa preradjenom analogijom u ulazu

 

mozda manje sirotinjska je neka kulturna externa muzicka , ali i tu bih se upustio u ceo poduhvat tek posle prerade analogne ulazne sekcije ........ mada tu verujem da bi se mozda vise dobilo u domenu digitalnog (vise KHz , vise bita - no sa SRC.......... koliko je to uopste bitno)

 

s obzirom da nisam probao ni jedno ni drugo , ne bih mogao da se odlucim izmednju te dve , uslovno receno , opcije

 

nadam se da ce se neko jos oglasiti , sa iskustvom na tom polju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sale,

 

pa kvalitet AD konvertera je isto tako diskutabilan i na zvucnim kartama,zar ne? Samo razmisljam na glas, pojma nemam sta je realno stanje stvari...

 

Ispade onda da i ovo radi posao? http://www.one-hifi.com/proizvod/high-resolution-technologies/muzicki-strimeri/line-streamer/

 

Xterna zvucna karta, 24/96 ali nigde ne navode koji je AD cip u njoj...

 

Ne zurimo nigde, bitno da su ploce na sigurnom :-) Benzovi stizu za koji dan, imamo kad da sve isplaniramo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno su sa neta mnogi skinuli muziku grebovanu sa ploca. Obicno pise ceo sistem od baze, rucke , zvucnice, preampa i ad. Jel moze neko ko ima ovakve fajlove da procita par kombinacija i napise ovde da imamo bar neku polaznu tacku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd ....

 

Thx svima na pomoci!!!

 

 

prvo sto bih uradio je selekcija sta je vredno arhivirati..trositi vreme,ne bas jeftine MC zvucnice zarad 1000 Hungaroton ploca,od kojih se i danas moze napraviti brana na Dunavu,gde se iste otkupljuju od 0,5-1,00 euro i u perfektnom stanju?..jel  vredi akanje skupe zvucnice za to,spizdis 1000,da bi dobio 1000?..i isto tako bih pretresao naslove/izdanja ostatka..arhivirati vredi ono sto je na LP formatu danas vredno...sem ako nije cilj dokazivanje da tako digitalizirani LP-i,jos uvek bolje zvuce od CD-a :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

............................. Od 3000 kom cenim da je 1000 kom Hungarton klasike i jedno 500 kom rock (70-te). Ostatak, 1500 kom je jazz & blues. Izdanja od EMI preko BASF, Decca,...zaista ne znam da li je to prednost ili mana......................

 

uuuuuuuuuuuuuuu :hot:

 

kakav poklon, ma šta tu bilo a mora bit ponešto da valja :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo sta koriste ljudi koji postuju na Avax-u:

 

Проигрыватель: Michel Engineering Gyro SE
Тонарм: Rega RB250
Голова: Sumiko Blue Point II (MC)
Фонокорректор: Clearaudio Basic

Oцифровка: M-Audio Delta 66
Софт: MAGIX Samplitude 7
Пост-обработка: вручную удалены крупные щелчки, нарезка на треки с соxранением оригинальных пауз и переходов.

 

Recorded using a Linn Sondek LP12 turntable,

Origin Live power supply,
Linn Ittok LVII tonearm,
Goldring 1042 MM Cartridge,
into Graham Slee Gram Amp 2 Special Edition Phono Stage
Chord Cobra 3 Interconnect
to Juli@ ESI soundcard > wavelab5 @ 24bit / 96
Click Repair reverse wave - declick 5 decrackle 0

 

 

Tascam US 144 ADC

Adobe Audition 1.5 and CD Wave 1.95.2
 
Turntable: Nottingham Analogue Interspace; 
Cartridge: Shelter 501 MKII Low Output MC; 
Phono amp: Ray Samuels Audio Emmeline XR-2; 
Power cables: Black Sand Cables Silver Reference MKV with Wattgate 330i-350i Ag; 
Computer: MacBook Pro (FireWire out); 
¿DC: Edirol FA-66 FireWire
Software: Soundtrack Pro @ 96kHz/32-bit floating point.
 
TT: Technics SP 15 with SME 3009 tonearm & customized plinth
Cartridge: Ortofon Concorde OM 30 MM
Phono amp: Pro-Ject Tube Box II with 2X JAN 12AX 7WA (General Electric)
Cables: Wire World Solstice 5.2
Computer: Sony Vaio VPCJ1
ADC: Tascam US-144 external USB 2.0 Audiointerface
Software: WaveLab 5.01, ClickRepair, Redbook Resampled And Dithered with iZotope RX
 
- Устройство воспроизведения: Thorens TD 810 + Shure M24H

- Фонокорректор: встроенный в усилитель ARCAM DiVA A85
- АЦП: SB E-MU 1212m
- Программа: WavePurity

 

Ripping Equipment:

Linn LP12 turntable with Linn Lingo power supply
Schröder Model 2 tonearm
zyx R-1000 Airey 3 phono cartridge
Audioquest LeoPard tonearm cable
PS Audio PCA 2 preamplifier
M-Audio Audiophile USB A/D converter
Tara Labs ISM Onboard interconnects
Adobe Audition 2.0 for recording and sample rate conversion

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prvo sto bih uradio je selekcija sta je vredno arhivirati..trositi vreme,ne bas jeftine MC zvucnice zarad 1000 Hungaroton ploca,od kojih se i danas moze napraviti brana na Dunavu,gde se iste otkupljuju od 0,5-1,00 euro i u perfektnom stanju?..jel  vredi akanje skupe zvucnice za to,spizdis 1000,da bi dobio 1000?..i isto tako bih pretresao naslove/izdanja ostatka..arhivirati vredi ono sto je na LP formatu danas vredno...sem ako nije cilj dokazivanje da tako digitalizirani LP-i,jos uvek bolje zvuce od CD-a :)

 

Ko je rekao da me klasika zanima? Samo sam rekao sta drugar ima. Upravo me to (klasika) najmanje zanima.

 

To je zadnje sto cu (eventualno) da skidam. Izmedju ostalog i zbog toga sto moze da se nadje u HU...Sto se tice trosenja zvucnice, pa zato su i napravljene :drink:

 

Neskor, puno hvala. Verovatno ce ici Behringer ili nesto poput one Julie...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Drugari, preneo sam Thorensa td 160 iz jednog u drugi stan i onaj minijaturni tegić na struni (sme 3009) se pomerio.Tegići nisu dirani sigurno 15-20 god. Kako se to sredjuje? Igla je ortofon vms20 e0 mk2. Koliko opterecenje treba da ide na iglu? Gde da kupim vagicu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...