Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Delim misljenje sa grauom da je 401 best buy.

. . .

Best buy u odnosu na koje modele, brand-ove ?

401 u originalnom izdanju ili nekom od diy plinth-ova (kojem ) ?

 

Ima tu jos puno pitanja, uostalom kao i ova dvodnevna debata koja je samo nacela neka od pitanja.

Generalno treba odrediti svoje preference, ciljeve, da ne govorim o budzetu vezanom za izbor gramofona (baze ).

Dosta tu ima hype-a, subjektivnih tvrdnji, idolopoklonstva, ostrascenosti.

 

Najvaznije je da i dalje postoji interesovanje za ovaj izvor zvuka.

I to je u stalnom porastu. :)

 

@Neskor

Tvoje je iskljucivo misljenje o tome da je EMT bio bolji u direktnom poredjenju sa SP-10, ali bi bilo zaista zanimljivo cuti ovde od tebe u cemu su bile te prednosti EMT-a u odnosu na Technics, a sta su bile mane Technics-a u odnosu na EMT ?

Takodje, kompletiraj nam tvojim zakljuccima tvoju konstataciju u cemu je 401 bio bolji ( citiram :  u nekim stvarima ) od EMT-a, a u cemu nije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ukratko:

EMT je svirao sa vise detalja u snimku u odnosu na SP10 koji je imao malo tamniju prezentaciju.

Inace metal/hard rock zvuce zaista dobro na SP10, medjutim cim se predje na neke finije stvari EMT je tu bolji.

Garrard 401 ima neverovatnu dinamiku i u odnosu na EMT mnogo jaci bas i drajv koji te tera da cupkas nogom ;)

Neverovatno sirov zvuk u odnosu na sve ostalo.

Inace evo i nekadasnje teme o Garrardu.

http://www.diyaudio.rs/topic/6256-garrard-401/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam za pomenuti test Japanaca , niti me interesuje ; sto rekoh , rekoh za "uporedne" ili neuporedne  testove tzv. strucnjaka sto prodaju pamet po netu , ne obezbedivsi ni minimum potrebnih uslova ...... nebitno o cemu se radi - pojacalu , izvoru , zvucnicima itd.

 

zabavno je i korisno raspravljati o pojedinim tehnickim resenjima i primerima - na pocetku pocetaka - i jesmo na DIY forumu

 

al' palamuditi je li bolji EMT od SP10 ili je bolji Verdier ......

ono- ja imam 930 , ali ne tvrdim da je bolji od drugih ;

imao sam i 401 i 1210 i 1400 , ostavio 930 i jedan Lenco da se nadje ......

 

lepo rece Neskor - ja poredio i ostavio sebi sto mi se vise svidja ........

 

edit: za moj EMT930 imam kompletan merni protokol iz fabrike

ma @Zen,sve je to OK,japanci imaju neki svoj smek/ukus,neretko se stvari specijalno vojsuju za to trziste,da bi im se zadovoljili specificni ukusi..sve je ovo ipak rokenrol,i nista vise sto rekose Stonsi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ukratko:

. . .

Hvala na odgovoru.

 

Interesantna su ova tvoja zapazanja i zakljucci vezani za promenu gramofonskih baza.

 

Slicno iskustvo sam imao svojevremeno poredivsi Kuzna Stabi 2 gram. bazu sa VPI HW-19 MK III ( ista rucica - Mozart Jelicic 9", Ortofon Rondo Red ).

Pomislis da je to prakticno sve jedno, msm. baza ova, baza ona, kad' ono medjutim .... pa i nije. :)

Medjutim, moj licni zakljucak je da su to finese u razlicitostima zvucne prezentacije ( govorim iskljucivo u mom slucaju gde su obe gram. baze slicnog cenovnog razreda ).

Napominjem da su obe ove baze bile belt drive, za razliku od tvojih iskustava vezanih za EMT, Technics, te Garrard ( idler vs. DD ).

Koliko se secam, imao si svojevremeno Thorens TD 150 ?

Pretpostavljam da i u odnosu na ovu odlicnu BD gramofonsku bazu imas neke zakljucke u odnosu na ove ranije pomenute ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ogromne su razlike u zvuku baza. Isto kao i bilo koje druge komponente u analognom sistemu. 

 

Cak i kultne vintage baze na istom principu (recimo idler) umeju jako da se razlikuju. Ne treba ici dalje od toga da se EMT, Garrard i Lenco mogu jasno raspoznati na blind testu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ogromne su razlike u zvuku baza. Isto kao i bilo koje druge komponente u analognom sistemu.

. . .

Vise se ne slazem sa ovom konstatacijom, nego sto bih se mogao sloziti u iskljucivom smislu.

Razlike postoje, ali su daleko od ogromnih, kao si ti napisao.

Ponovo napominjem, govorim o gramofonskim bazama istog ili priblizno istog cenovnog ranga.

 

tacnije TD125MKII sa SME 3009 

tog gramofona se radije ne bih secao :)

. . .

Srry, pogresih ( 125 umesto 150 ).

Ovu tvoju konstataciju takodje primam uz ogradu : tacnije - u kakvom je stanju bila ta Thorens TD 125 MK II gram. baza ( bolje reci sam belt ) ?

Sa druge strane, postujem tvoju odluku da zauvek udjes "u idler vode".

Sto se mene tice, belt drive je moj izbor. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tacnije TD125MKII sa SME 3009 

tog gramofona se radije ne bih secao :)

jeftini matori (idler drive) Dual ga je rasturio na uporednom testu

nakon toga znao sam da je moj put definitovno idler drive

kolko ljudi,tolko cudi :),na taj Dual idler sto se kunes (1249?),drugar mi je dao 'ladno crveni karton naspram Systemdeck XII,sa nekom AT ruckom (1120(?),extra lagana za MM zvucnice,SME baza ) u svom Naim/Epos sistemu (62/160/AvondalePx,Epos 14 )na Ortofon M20,AT 14S...ja imamo kuci za neki stop and go tu 62/160/Avondale kombinaciju sa Tannoy D700,samo na digitalnim frontom (line) Marantz 17 KIs(-prva generacija),ni svom najvecem neprijatelju ne bih preporucivao isto

:)

post-653-0-09264900-1445179347_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svi ti gramofoni koji nemaju remenski pogon su odlični, ali za disko. U HI-FI (high fidelity) nemaju što tražiti. Ma koliki hype bio oko njih. Toliko kao iskusni gramofonđžija (trenutno 6 komada) :)

 

Iskusni, nabavio bih sve te gramofone koji nemaju remenski pogon da slušam disko. Za koji disko su dobri? Proto disko, euro disko, italo disko, disko fank, post disko, ili može bilo koji disko? Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskusni, nabavio bih sve te gramofone koji nemaju remenski pogon da slušam disko. Za koji disko su dobri? Proto disko, euro disko, italo disko, disko fank, post disko, ili može bilo koji disko? Hvala.

ako si obratio paznju,bilo je jacih izrecenih reci vec i za druge gramofone,i ljudi su lepo prihvatili to,bez da su popizdeli..jel to neka specificnost korisnika technicsa,da su oni vankategorijski,same sprave,a i korisnici ili sta?..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskusni, nabavio bih sve te gramofone koji nemaju remenski pogon da slušam disko. Za koji disko su dobri? Proto disko, euro disko, italo disko, disko fank, post disko, ili može bilo koji disko? Hvala.

Za disko klub. Može i caffe bar.

 

http://www.diyaudio.rs/topic/6792-technics-svetili%C5%A1te/#entry182449

 

Kao na priloženoj fotografiji  s lijepom tetom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da dodatno pojasnim:

 

U disko klubu ne treba dobar gramofon već rovokopač sa ručkom od pola kilograma koji dostiže punu brzinu u jednoj sekundi. Od silne buke ionako ne treba, a niti može, bilo što suptilnije odsvirati, a po čemu bi se neki gramofon svrstao u kategoriju audiofilskih naprava o kakvima se ovdje najčešće govori.

 

Toliko.

 

BTW da dodam da u  tu kategoriju rovokopača  spadaju i svi s tangencijalnim ručkama osim  npr. Air Forsell, Kuzme sa takvom ručkom i sličnih sofisticiranih naprava cijene u desetinama tisuća dolara

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...