Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Javija se Šime!

 

Neću dalje ovde pisati dok ne budem imao šta.

 

 

Yes, I know that the HPs will print like that - I spent a lot of time experimenting with an HP1100. There is a "workaround" that might work for you.

Before printing take some pigment inkjet ink - I used Mispro Yellow since I had it - and smear it on the copper using a paper towel. Allow it to dry, then print. You can also dilute the ink by 1:10 and try that. Other inks from a crafts shop may work as well. A heatgun (on low) or hair dryer helps it dry faster.

I never followed up on the HP because I wanted a process that let you just print and etch.

I have some other thoughts on correcting the problem. If you'd like to discuss them, contact me directly at *******@************

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://techref.massmind.org/images/pcb/etch/directinkjetresist/pcb_volkan_before_etch.jpg

volkan sahin pretraži po netu. zanimljivo šta sve čova uradio i ako se oduzme potreba da bude

pošto-poto tvoj uradak i ako se predpostavi da nisi na kraj sveta,

apsolutno ništa ne opravdava izradu grafičkog filma ko predloška

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bob je u pravu za peskiranje, tačnije rečeno za SODIRANJE jer se radi  soda bikarbonom. Efekat je odličan, abrazija minimalna, površina dobija fini mat satenski finiš.

Evo i linka za DIY skalameriju koja je krajnje jednostavna, a ceo postupak je apsolutno "for dummies".  :oke:

 

 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

e, hvala.

sad je novi problem gde naći mat bele led od 5mm koje svetle zeleno i crveno

ono, jedna boja ali kućište belo, difuzno.

imam diode od bar nekokoliko hiljada mcd al su bistre pa kad se upali to je šlog za oči.

jedino što sam našao je u elementi dvobojne dvopinske (antiparalelne r i g led)

obićnih nema nigde ili ja ne gledam detaljno. bgd izgleda totalna 0

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jes probao da izmatiraš LED (čelična vuna, žičana četka ili sl. ja sam svojevremeno provozao šmirglu po nekim diodama al to već nije lepo) i da malo smanjiš struju? Jest malko budž al možda završi poso.

 

Ja imao sličan problem na DAC, plava i bela dioda oči isteraju. Na kraju prigušio svetlo, trimer mesto otpora i naštelovo na slične nivoe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

manicu, jel ti to vladaš telepatijom :D

probao, može koja da se baci na par iljada komada, al nije to to.

optički akril providan ko staklo, nema šta nisam probao.

a vidi slidžu, "tako blizu a tako daleko". tri dana im treba, ko dajca da šalju

post-56-0-55502700-1424954485_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jes probao da izmatiraš LED (čelična vuna, žičana četka ili sl. ja sam svojevremeno provozao šmirglu po nekim diodama al to već nije lepo) i da malo smanjiš struju? Jest malko budž al možda završi poso.

 

Ja imao sličan problem na DAC, plava i bela dioda oči isteraju. Na kraju prigušio svetlo, trimer mesto otpora i naštelovo na slične nivoe.

Kakva bre vuna, smirgla,...?

Aceton.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...